0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Dofinansowanie wyprawki szkolnej - nabór wniosków już od 1 lipca!

Wielkość tekstu:

Od 1 lipca 2020 roku rusza nabór wniosków o świadczenie “Dobry start”. Wartość wyprawki szkolnej dla dziecka wynosić będzie 300 zł. Sprawdź, kto otrzyma dofinansowanie wyprawki szkolnej!

Nabór wniosków o dofinansowanie wyprawki szkolnej już za miesiąc!

Zakup wyprawki szkolnej dla dziecka prawie zawsze wiąże się z poniesieniem sporego kosztu ze strony rodziców. W związku z czym rozpoczęcie nowego roku szkolnego to trudny czas dla domowego budżetu, szczególnie gdy w rodzinie jest więcej dzieci w wieku szkolnym. Dlatego też rodzice mają możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wartości 300 zł w ramach programu “Dobry start”. Został on wprowadzony w 2018 roku i poza finansowym wsparciem rodziców, ma na celu wyrównanie szans dzieci pod względem edukacyjnym. 

Świadczenie w ramach programu “Dobry start” w wysokości 300 zł może zostać otrzymane raz w roku, na dziecko uczące się w szkole od 7 do 20 roku życia. Jeżeli dziecko jest niepełnosprawne świadczenie te może być otrzymywane do 24 roku życia dziecka. Ze świadczenia nie skorzysta student ani też dziecko:

  • uczęszczające do przedszkola

  • realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce.

Wysokość świadczenia jest stała. Przysługuje ono bez względu na to, jaką wartość dochodów uzyskuje rodzic.  

Od 1 sierpnia 2019 roku również uczniowie szkół dla dorosłych oraz szkół policealnych mogą ubiegać się o świadczenie w ramach programu “Dobry start”.

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2020 roku. Jeżeli wniosek zostanie złożony w lipcu lub sierpniu, wypłata świadczenia powinna mieć miejsce nie później niż 30 września. Złożenie wniosku w późniejszym okresie, wiąże się z wypłatą w terminie 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów