0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kwarantanna dokumentów dostarczanych do US i ZUS

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

W związku z epidemią COVID-19 dokumenty, które przesyłane są zarówno do ZUS oraz do Urzędu Skarbowego, poddawane są kwarantannie. Dokumenty te, przechowywane są specjalnych pojemnikach bądź pomieszczeniach wyznaczonych w urzędzie. Jak kwarantanna dokumentów wpływa na datę ich rejestracji? Sprawdź!

Kwarantanna dokumentów

Dokumentacja przekazywana przez podatników poddawana jest kwarantannie w Urzędzie Skarbowym przez 48 godzin, natomiast w ZUS przez 72 godziny. Dokumenty te, przechowywane są w specjalnych przeznaczonych do tego skrzynkach lub pomieszczeniach na określony czas.

Po kwarantannie, dokumenty zostają zarejestrowane z faktyczną datą dostarczenia dokumentacji do skrzynki. W przypadku dokumentacji ZUS oznaczane są one datą wpływu. Warto jednak aby każdy przedsiębiorca zadbał o potwierdzenie nadania korespondencji do Urzędu Skarbowego i ZUS.

Jak informuje Ministerstwo Finansów, kwarantanna dokumentów wprowadzona została w celu ochrony zdrowia administracji publicznej. Sposób opróżniania skrzynek lub pomieszczeń, w których przechowywane są dokumenty ustalany jest w sposób indywidualny przez kierownictwo izb administracji skarbowej, urzędów skarbowych i ZUS.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów