0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Nowa ulga podatkowa w związku z systemem e-TOLL

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Ministerstwo Finansów pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług, za pośrednictwem którego zostaną wdrożone unijne regulacje związane z pakietem VAT e-commerce. Nowelizacja zakłada nową ulgę podatkową dla przedsiębiorstw, którzy posiadają pojazdy wyposażone w urządzenia umożliwiające pobór opłat w systemie e-TOLL. Czego dotyczyć będzie nowa nowa ulga podatkowa w związku z systemem e-TOLL? Sprawdziliśmy!

Czym jest system e-TOLL?

System e-TOLL służy do poboru opłat za przejazdy po autostradach, drogach ekspresowych oraz krajowych, których odcinki są płatne.

Czego będzie dotyczyć nowa ulga podatkowa w związku z systemem e-TOLL?

Ministerstwo Finansów przyjęło poprawki do projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, które wprowadzą nową ulgę podatkową dotyczącą odliczenia od dochodu wydatków na wyposażenie pojazdów w urządzenia OBU/ZSL umożliwiające pobór opłat w systemie.

Nowa ulga podatkowa w związku z systemem e-TOLL uzależniona będzie od liczby posiadanych urządzeń służących do poboru opłat. Resort finansów poinformował, że maksymalne odliczenie od dochodu wyniesie do 500 zł netto za każdy posiadany pojazd, który odbył przejazd bieżącym płatnym odcinkiem autostrady, drogi ekspresowej bądź krajowej, za który opłata została pobrana elektronicznie.

Nowa ulga podatkowa w związku z systemem e-TOLL – kiedy wejdzie w życie?

Obecnie poprawkę do projektu w sprawie nowej preferencji podatkowej przyjęła sejmowa Komisja Finansów Publicznych. Data wejścia przepisów w życie nie jest jeszcze znana.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów