0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Rozliczenie roczne składki zdrowotnej

Wielkość tekstu:

W ebooku "Roczna składka zdrowotna - rozliczenie za 2022 rok" eksperci przedstawili, jak należy dokonać rozliczenia rocznego składki zdrowotnej za 2022 rok.

 

Do pobrania:

Ebook: Roczna składka zdrowotna - rozliczenie za 2022 rok.pdf

Co wyjaśniamy w ebooku "Roczna składka zdrowotna - rozliczenie za 2022 rok"?

W ramach kompendium odpowiadamy na pytania:

  • Jakie są obowiązki przedsiębiorców dotyczące ustalania miesięcznej wysokości składki zdrowotnej od roku 2022?

  • Jakie są główne zasady i wymogi dotyczące rocznego rozliczenia składki zdrowotnej dla osób prowadzących działalność, których wysokość składki jest uzależniona od osiągniętych przychodów lub dochodów?

  • Jakie czynniki brane są pod uwagę przy ustalaniu podstawy wymiaru składki zdrowotnej?

  • Jakie są konsekwencje, jeśli podstawa wymiaru składki zdrowotnej jest niższa od iloczynu liczby miesięcy podlegania ubezpieczeniu zdrowotnemu w roku kalendarzowym i minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w pierwszym dniu roku składkowego?

  • Jakie są kryteria i warunki dotyczące przeprowadzenia rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców opodatkowanych skalą podatkową, podatkiem liniowym lub ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?

  • Czy w przypadku likwidacji działalności gospodarczej przedsiębiorcy są zobligowani do przesyłania dodatkowych dokumentów do ZUS po wyrejestrowaniu?

Roczna składka zdrowotna - rozliczenie za 2022 rok

Rozliczenie roczne składki zdrowotnej za rok 2022 powinno zostać złożone do 22 maja 2023 roku. Jest to ostateczny termin, aby uniknąć ewentualnych kar lub sankcji.

Do rozliczenia składki zdrowotnej za 2022 roku należy użyć formularza DRA, gdzie wypełnia się blok dotyczący "Rocznego rozliczenia składki zdrowotnej". Rozliczenia rocznej składki zdrowotnej dokonasz także automatycznie w systemie wFirma, skąd także dzięki pełnej integracji z ZUS prześlesz bezpośrednio formularz.

Ebook "Roczna składka zdrowotna - rozliczenie za 2022 rok" stanowi wartościowe kompendium wiedzy, które zostało stworzone z myślą o przedsiębiorcach, księgowych i kadrowych. Zawiera on najistotniejsze informacje dotyczące rozliczenia rocznej składki zdrowotnej za 2022 rok. Ten ebook zapewnia jasne wyjaśnienia oraz praktyczne wskazówki, które pozwolą Ci wypełnić formularz rozliczeniowy bez zbędnych trudności. Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów