0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Czym jest siła napędowa kariery - poznaj jej oblicza

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Często wspomina się o zjawisku określanym jako siła napędowa kariery. Impulsie, który pomógł obrać dobrą ścieżkę kariery. Ale i o długofalowym działaniu, które pozwala na utrzymanie się na tej drodze i dążenie do dalszych sukcesów.Czym są siły napędowe kariery? Czy faktycznie takie coś istnieje?

Siła napędowa kariery nr 1 – ludzie, który Cię otaczają

Siłą napędową Twojej kariery mogą być różne czynniki. Wskazuje się, że duży wpływ na karierę zawodową, ale i związaną z Twoimi pasjami mogą mieć ludzie, którzy na co dzień Cię otaczają. Z jednej strony, osoby energiczne, dobre i pełne pasji do tego, co robią, mogą napędzać Cię do działania. Zachęcać i motywować, aby się nie poddawać. Ale uważaj. Z drugiej strony mogą czekać na Ciebie osoby określane mianem wampirów energetycznych lub po prostu takie, które będą zazdrościły Ci pomysłów i chęci do działania. Tych unikaj jak ognia, gdyż z czasem mogą skutecznie zahamować Twój rozwój osobisty.

Siła napędowa kariery nr 2 – odpowiednia motywacja

Jeżeli będziesz odpowiednio zmotywowany do działania, możesz pokonać wszystkie trudności. Ten punkt częściowo wiąże się z pierwszym, gdyż to właśnie często ludzie są siłą napędową do działania w odpowiedni sposób. Motywacją może być dla Ciebie również osiągnięcie zamierzonego efektu, który czeka na końcu Twojej drogi do sukcesu. Zmotywować się do działania i rozwoju kariery możesz też na wiele różnych sposobów. Przykładem może być tutaj wyznaczenie sobie mniejszych celów. Po ich osiągnięciu przyznawanie sobie małych „nagród”. To właśnie one będą motywatorem do regularnego podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwoju kariery.

Siła napędowa kariery nr 3 – odpowiednie nastawienie i wyciąganie właściwych wniosków ze swoich porażek

Koleją siłą, która może napędzić Twoją karierę będzie odpowiednie nastawienie. Chodzi tutaj o połączenie optymizmu ze zdrowym rozsądkiem. Pozytywne nastawienie umożliwi Ci pokonywanie trudności, jakie los postawi na Twojej drodze. Czasami może jednak zdarzyć się porażka. Jest to normalne zjawisko. Różnicę może zrobić jedynie to, w jaki sposób podejdziesz do tego wydarzenia. Czy wyciągniesz z niego odpowiednie wnioski, czy poddasz się i zaprzestaniesz dalszych działań mających na celu dojście do wyznaczonego sobie wcześniej celu.

Siła napędowa kariery nr 4 – możliwość podniesienia swojego statusu społecznego

Rozwój kariery niejednokrotnie wiąże się z możliwością zwiększenia swojego statusu społecznego. Wiąże się to z lepszą pozycją w społeczeństwie i jednocześnie większymi zarobkami. Dla wielu osób to właśnie to jest jedną z największych sił, które napędzają je do rozwoju swojej kariery. Taka motywacja jest ważna szczególnie dla osób, które chcą polepszyć sposób życia swoich rodzin.

Siła napędowa kariery nr 5 – możliwość rozwoju osobistego

Dla niektórych osób siłą napędową do kariery będzie możliwość rozwoju osobistego. Chodzi tutaj o zdobywanie nowych umiejętności, a także wiedzy teoretycznej. Jest to szczególnie ważne dla osób, które miały to szczęście i pracują przy projektach związanych z ich pasjami i osobistymi zainteresowaniami. Wówczas jest to nie tylko czynnik wpływający na rozwój kariery, ale i pozwalający na zdobycie nowej wiedzy w zakresie zainteresowań.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów