0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wnioski do KRS w formie elektronicznej - koniec z papierowymi formularzami!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w formie spółki handlowej czeka duża zmiana. Od 1 marca 2020 r., koniec z papierowymi formularzami! Wnioski do KRS będą składane wyłącznie w formie elektronicznej. Zmiana dotyczy wszystkich wpisów - zarówno pierwszego wpisu do rejestru jak i wpisów ze zmianami.

Co stanie się z papierowym wnioskiem po 1 marca 2020 r.,?

Wraz z wejściem w życie zmiany papierowe formularze przestają funkcjonować. Wniosek złożony w formie innej niż elektroniczna zostanie zwrócony!
Do złożenia wniosku niezbędne będzie posiadanie elektronicznego podpisu kwalifikowanego lub posiadanie profilu zaufanego ePUAP. Wnioski mogą być też składane za pośrednictwem profesjonalnego pełnomocnika.
Wraz ze złożeniem wniosku do sądu rejestrowego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego, obowiązek posługiwania się systemem teleinformatycznym będzie dotyczył wszelkich pism w sprawie.
Rezygnacja z tradycyjnych formularzy i przejście na formę elektroniczną jest kolejnym krokiem w stronę informatyzacji postępowań sądowych. Wprowadzona zmiana choć w pierwszym etapie może sprawiać zobowiązanym trudność z czasem niewątpliwie przełoży się na przyśpieszenie i usprawnienie rejestracji w KRS.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów