0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wystawiaj faktury w systemie wFirma i zamieniaj je na gotówkę w NFG – w specjalnej promocji!

Wielkość tekstu:

Kto prowadzi własny biznes, wie, jak cenne jest szybkie i bezpieczne finansowanie działalności, które pozwoli zachować płynność finansową, a w efekcie wpłynie na rozwój firmy i wzrost konkurencyjności. Taką możliwość daje eFaktoring, czyli błyskawiczna zamiana faktur na gotówkę bezpośrednio z systemu księgowego wFirma.pl. Dowiedz się, jak otrzymać zniżkę na tę usługę!

Zalety oprogramowania wFirma.pl

Z oprogramowania online wFirma.pl i dedykowanych narzędzi do zarządzania firmą korzysta już ponad 400 tys. przedsiębiorców. Platforma umożliwia wystawianie faktur, prowadzenie księgowości online, opłacanie ZUS i podatków, rozliczanie pojazdów, amortyzacje środków trwałych. Program posiada moduł magazynowy, moduł do prowadzenia kadr, płac i ubezpieczeń oraz narzędzia CRM do zarządzania relacjami z klientami. Dodatkowo, użytkownicy platformy mogą korzystać z pomocy ekspertów księgowych, podatkowych, prawa pracy i prawa gospodarczego. System wFirma.pl jest też stale rozwijany, by wspierać przedsiębiorców w codziennym prowadzeniu biznesu. Jeśli nie jesteś jeszcze Klientem wFirma.pl to doskonała okazja, żeby zacząć korzystać z systemu – decydując się na skorzystanie z oferty specjalnej otrzymasz 99% zniżkę na pierwszy rok użytkowania oprogramowania wFirma.pl.

Bogaty wachlarz narzędzi służących do kompleksowego zarządzania firmą to niejedyna zaleta systemu wFirma.pl. Jego użytkownicy mogą też skorzystać z finansowania faktur online na preferencyjnych warunkach.

Wystarczy już w momencie wystawienia faktury w systemie księgowym – przekazać ją do finansowania firmie faktoringowej. Wszystko odbywa się online, w ramach integracji wFirma.pl z systemem faktoringowym NFG. Dzięki temu przedsiębiorca, który wystawia fakturę z odroczonym terminem płatności (nieprzeterminowaną), może uzyskać pieniądze z tej faktury nawet w 5 minut po jej wystawieniu, bez konieczności czekania do ustalonego na fakturze terminu płatności. 

Jak to działa w praktyce?

  1. Wystawiasz fakturę z odroczonym terminem płatności w systemie wFirma.pl

  2. Finansujesz ją w NFG bezpośrednio w wFirma.pl

  3. Otrzymujesz pieniądze

eFaktoring daje przedsiębiorcy przewagę konkurencyjną na rynku i chroni jego płynność finansową. W jaki sposób?

Zalety faktoringu online

Błyskawiczny zastrzyk gotówki bezpośrednio na konto

Często zdarza się, że przedsiębiorca potrzebuje chwilowego wsparcia finansowego lub gotówki na określony cel. Niestety kredyt, czy pożyczka mogą obciążyć majątek firmy, a zbędne formalności pochłaniają cenny czas. eFaktoring NFG jest przeciwieństwem powyższych wad. To jedna z najbezpieczniejszych i najszybszych form finansowania zewnętrznego. Nie obciąża budżetu firmowego dodatkowymi kosztami w formie comiesięcznych rat kredytowych, pozwala świadomie zarządzać należnościami w przedsiębiorstwie, a pieniądze uwolnione z faktur można przeznaczyć na dowolny cel.

W dodatku jest usługą w 100-procentach internetową: pieniądze od faktora przelane bezpośrednio na konto bankowe przedsiębiorcy, umożliwiają mu płynne prowadzenie działalności. Zamiast czekać 20, 30 lub 40 dni na płatność od kontrahenta, przedsiębiorca od razu i w dowolny sposób może zarządzać pieniędzmi uzyskanymi z wystawionej faktury. Może je przeznaczyć na bieżącą działalność, wypłaty dla pracowników, podatki i opłaty. Wielu przedsiębiorców przeznacza je jednak na rozwój czy inwestycje. Nierzadko to właśnie zakup nowego sprzętu bądź oprogramowania lub pozyskanie dodatkowych certyfikatów pozwolą im zwiększyć swoją wartość na rynku i przewagę konkurencyjną. Faktoring jawny ekspres (Faktoring ekspres - co to jest, ile kosztuje, definicja) zapewnia błyskawiczny dostęp do gotówki oraz monitoring płatności faktur kontrahentów.

NASZA RADA: Przeanalizuj swoje wydatki

Czy potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki, ale nie chcesz czekać na potwierdzenie przez Twojego kontrahenta cesji wierzytelności?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK – skorzystaj z eFaktoringu w cesji jawnej ekspres.

Remedium na długie terminy

W umowach między przedsiębiorcami bardzo popularne są faktury z odroczonym terminem płatności, to tzw. kredyt kupiecki. Polega on na tym, że zapłata za otrzymany towar bądź usługę następuje dopiero po pewnym czasie – w określonym terminie po spełnieniu świadczenia przez sprzedającego. 

Według badania Krajowego Rejestru Długów i firmy faktoringowej NFG, przedsiębiorcy w kontraktach B2B preferują i sami wyznaczają zbliżone terminy odroczenia płatności. Najbardziej preferowanym terminem płatności jest okres 14 dni – wybiera go 35,2% przedsiębiorców. Na drugim miejscu jest płatność 30-dniowa – preferuje ją 26,2% firm. Niestety, zanim nastąpi płatność za usługę, koszty rozpoczęcia prac niezbędnych do realizacji projektu czy wszystkie bieżące wydatki, jak ZUS, podatki, opłaty za wynajem biura, utrzymanie załogi, użytkowanie samochodów, działania promocyjne itp., przedsiębiorca musi pokryć z własnej kieszeni. To blokuje rozwój firm, rodzi ryzyko niewypłacalności i zatorów płatniczych. Optymalnym rozwiązaniem dla firm wystawiających faktury z odroczonym terminem płatności jest faktoring zaliczkowy (Faktoring zaliczkowy - co to jest, ile kosztuje), dzięki którego pieniądze na bieżącą działalność można uzyskać jeszcze PRZED wystawieniem faktury sprzedaży.

NASZA RADA: Przeanalizuj terminy płatności od kontrahentów

Czy masz problem z opłaceniem bieżących rachunków lub rozpoczęciem projektu, gdyż płatność za usługę następuje dopiero po jej realizacji?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK – skorzystaj z eFaktoringu zaliczkowego.

Sposób na nieterminowych kontrahentów

Dodatkowo wielu kontrahentów samowolnie przeciąga termin zapłaty, wykorzystując swoją silniejszą pozycję w relacjach biznesowych, lub tłumacząc się chwilowymi problemami finansowymi. Wg badań KRD, w pandemii zdolność do terminowego płacenia swoim kontrahentom pogorszyła się w przypadku 74% firm. 

Faktoring jawny (Faktoring Jawny - co to jest, ile kosztuje, definicja) to optymalne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zdyscyplinować swoich kontrahentów do terminowego regulowania zobowiązań. W ramach tej usługi kontrahent musi zostać skutecznie poinformowany o tym, że doszło do cesji wierzytelności. Spłata faktury jest wymagana od kontrahenta na specjalne konto podane przez faktora. Kiedy kontrahent widzi, że w finansach przedsiębiorcy wspiera go zewnętrzna firma – staje się mniej skłonny do nadużyć i częściej reguluje płatności w terminie.

NASZA RADA: Przeanalizuj relacje ze swoimi kontrahentami

Czy są wśród nich tacy, którzy przeciągają terminy i których szczególnie musisz mobilizować do zapłaty za towar lub usługę?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK – skorzystaj z eFaktoringu w cesji jawnej.

Płynność finansowa z gwarancją poufności

Zdarza się, że przedsiębiorca potrzebuje finansowego wsparcia, ale nie chce informować kontrahenta o tym, że korzysta z pomocy firmy faktoringowej. W tym przypadku warto wybrać faktoring cichy (Cichy Faktoring co to jest, ile kosztuje, definicja). 

W ramach tej usługi przedsiębiorca otrzymuje pieniądze od faktora, ale jego kontrahent nie jest informowany o tym, że doszło do cesji wierzytelności. Kontrahent niczego nieświadomy rozlicza się z firmą jak do tej pory, a przedsiębiorca nie naraża relacji biznesowych na pogorszenie. 

NASZA RADA: Przeanalizuj relacje ze swoimi kontrahentami

Czy potrzebujesz wsparcia finansowego, ale obawiasz się, że współpraca z faktorem może popsuć Twoje relacje z kontrahentem?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK – skorzystaj z eFaktoringu w cesji cichej.

Kto może skorzystać z rozwiązania?

Obecni użytkownicy systemu wFirma.pl

eFaktoringu w systemie wFirma.pl mogą skorzystać obecni użytkownicy platformy – mikroprzedsiębiorcy działający na rynku od co najmniej 12 miesięcy, wystawiający faktury z odroczonym terminem płatności od 7 do 90 dni oraz świadczący usługi na rzecz innych przedsiębiorców. Przez 6 miesięcy mogą finansować faktury na specjalnych promocyjnych warunkach: czyli bez opłat za dostępność limitu faktoringowego, który może wynieść nawet 250 tys. zł.

Nowi klienci

Przedsiębiorca, który nie ma jeszcze dostępu do wFirma.pl otrzyma zniżkę w wysokości 99% na pierwszy zakup pakietu w systemie. Do skorzystania z usług takich jak księgowość online, kadry, płace i ubezpieczenia oraz magazyn, a także możliwość szybkiej zamiany faktur na gotówkę w ramach eFaktoringu NFG na preferencyjnych warunkach – upoważnia go specjalny kod. 

Jak skorzystać z oferty dla nowych klientów?

  1. Na stronie https://wfirma.pl/oferta-finansowanie-dla-firm zapoznaj się ze specjalną ofertą dla nowych klientów wFirma.pl i NFG.

  2. Aby otrzymać ofertę na finansowanie skontaktuj się z doradcą NFG za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie lub telefonicznie.

  3. Po otrzymaniu oferty na finansowanie w ramach eFaktoringu NFG, otrzymasz kod ze zniżką 99% na zakup pierwszego pakietu w systemie wFirma.pl.

  4. Otrzymany kod wraz z pozostałymi danymi należy wpisać na stronie https://wfirma.pl/rejestracja-przez-kody

  5. Po wpisaniu wymaganych danych i akceptacji Regulaminu, zostanie utworzone konto w systemie wFirma.pl.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów