0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zestawienie najlepszych książek dla przedsiębiorców

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Planujesz rozwinąć biznes? Interesuje Cię metodyczne i konsekwentne zwiększanie swoich umiejętności zarządczych? Nie chcesz popełniać błędów innych? Oto realna pomoc dla każdego, kto chce założyć lub wnieść swój biznes na wyższy poziom. Przedstawiamy listę najbardziej wartościowych książek dla przedsiębiorców, które wyposażą nas w wiedzę niezbędną do osiągnięcia zamierzonych celów - Zestawienie najlepszych książek dla przedsiębiorców.

Książki pomocne w obszarze zarządzania 

Zestawienie książek postanowiliśmy podzielić na trzy główne obszary, które dotykają najważniejszych aspektów otwierania firmy, rozwoju jej, jak i rozwoju osobistego. Na pierwszy ogień idą pozycje, które pomogą nam w swobodnym pływaniu po wzburzonych falach zarządzania. 

Wiele osób uważa, że najlepiej jest uczyć się na cudzych błędach. Jeśli zastanawiasz się, jak założyć firmę, książka Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie autorstwa Franka Bettgera jest tym, czego poszukujemy. Autor to jeden z najbogatszych przedsiębiorców w Stanach Zjednoczonych, a na stronach książki pokazuje nam swoją historię, swoje trudności związane z rozwinięciem biznesu, a także sposoby na to, jak siłą swojego charakteru i determinacją zdobył to, o czym zawsze marzył. 

Inną, ciekawą pozycją jest książka autorstwa Lindy Rottenberg pod tytułem Szalony czyli przedsiębiorczy. To właśnie tutaj poznamy najważniejsze cechy, jakimi charakteryzować powinien się każdy przedsiębiorca czy osoba, która zarządza innymi. W zarządzaniu nie chodzi tylko o metodyczność, pewność siebie czy pozytywne nastawienie. Ważna jest też nutka szaleństwa, która motywuje innych do działania. Książka przedstawia również sylwetki znanych przedsiębiorców oraz sposoby, w jakie udało im się odnieść sukces. 

Książki pomocne w obszarze biznesu internetowego

W dzisiejszych czasach siła Internetu w dużym stopniu zagarnie dla siebie większość udziałów w handlu detalicznym, hurtowym, a także w sprzedaży usług. Zgodnie z opinią ekspertów, jeśli Twoja firma nie działa w Internecie, to nie działa w ogóle. Dlatego też warto zapoznać się z najważniejszymi książkami, które pozwolą nam poznać mechanizmy biznesu internetowego

Przede wszystkim polska pozycja Macieja Dutko - Biblia e-biznesu 2. Nowy Testament. To książka, która przygotowana została dla wszystkich pragnących odnieść sukces w sprzedaży produktów w Internecie. Książka przeprowadza nas zarówno przez wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne wykorzystanie swojego potencjału do prowadzenia e-biznesu. 

Dużą dozą inspiracji może wzbogacić nas książka E-wangeliści, autorstwa dwójki ekspertów, Tomasza Ciska i Pawła Nowackiego. Na stronach tej ciekawej książki przedstawiono historię największych polskich marek, które odniosły ogromny sukces w sieci. To właśnie tutaj dowiemy się, jak Onet czy Allegro stały się ogromnymi projektami, generującymi miliony złotych zysku. Książka zarówno dla wytrawnych przedsiębiorców, jak i osób, które dopiero planują założyć firmę. 

Książki wspierające rozwój osobisty

Warto w prowadzeniu firmy pamiętać również o własnym rozwoju. Jedną z książek, które z pewnością pozwolą nam wyciągnąć możliwie jak najwięcej dobrego z zarządzania firmą, jest pozycja autorstwa Marcina Osmana - Biznes Ci ucieka. Autor przekonuje nas o tym, że wszelkie przeciwieństwa da się przezwyciężyć a największe ograniczenia mamy w głowie. 

Jeśli walczymy ze złymi nawykami, a chcemy zamienić je na te dobre, przyda nam się jeszcze jedna książka. Pomaga ona również w odpowiednim rozpoczęciu zdrowego biznesu. Jeśli zastanawiamy się, jak założyć firmę, książka Piętrzenie Nawyków napisana przez Steve'a Scotta pozwoli nam wzbogacić swoje życie o dobre nawyki, które dadzą nam kopa w życiu osobistym oraz tym zawodowym, szczególnie przy rozwijaniu własnego biznesu. 

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów