0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-03-08

Artykuły:

Niedozwolone przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę

Każdy rodzaj umowy o pracę może być rozwiązany zarówno przez pracownika, jak i pracodawcę. W jakich warunkach dopuszczalne jest stosowanie wypowiedzenia umowy, a kiedy nie wolno tego robić? Kto musi wykazać przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę? Sprawdź!

8 marca 2024

Wykonywanie usług na rzecz pracodawcy a prawo do ryczałtu

Opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych jest możliwe po spełnieniu określonych warunków. Czy wykonywanie usług na rzecz pracodawcy obecnego bądź byłego powoduje utratę prawa do opodatkowania ryczałtem od przychodów przez podatnika?

8 marca 2024

Przywóz towarów w celu czasowego używania w ramach WNT

Co do zasady czynności przywozu towarów do kraju stanowią transakcję WNT, która może stanowić formę zarówno transakcyjnego, jak i nietransakcyjnego nabycia. Co jednak, gdy miejsce ma przywóz towarów w celu czasowego używania? Jak rozliczyć VAT? Sprawdź!

8 marca 2024

Kody PKD w IT i ich wpływ na stawkę ryczałtu

Dowiedz się, jak kody PKD w IT wpływają na właściwą stawkę ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Sprawdź, jaki zakres usług może być opodatkowany 12% a jaki 8,5% stawką ryczałtu przez programistów i testerów oraz pozostałych podatników branży IT!

8 marca 2024

Wydatki związane z jubileuszem firmy - jakie skutki w PIT i VAT?

Organizacja imprezy jubileuszowej to częsty sposób świętowania sukcesów firmy. Czy poniesione wydatki związane z jubileuszem firmy stanowią koszty uzyskania przychodów w działalności gospodarczej? Czy można od nich odliczyć podatek VAT? Sprawdź!

8 marca 2024

Orzecznictwo dla przedsiębiorców - frankowiczów a rewolucja w sądach

Znane są już wyroki sądów dla konsumentów korzystających w przeszłości z kredytów we frankach szwajcarskich. W artykule omawiamy, jak wygląda orzecznictwo dla przedsiębiorców - frankowiczów i czy w przypadku tych osób istnieje szansa na korzystny wyrok!

8 marca 2024

Korekta wstępna w estońskim CIT a amortyzacja jednorazowa

Podatnicy, którzy wybrali jako formę opodatkowania estoński CIT zobowiązani są do dokonania korekty wstępnej za rok poprzedzający pierwszy rok opodatkowania ryczałtem. Jak wygląda korekta wstępna w estońskim CIT w przypadku jednorazowej amortyzacji?

8 marca 2024

Wezwanie podatnika do złożenia wyjaśnień – jak wygląda w praktyce?

Wezwanie podatnika do złożenia wyjaśnień stanowi bezwzględny obowiązek, którego nieprzestrzeganie może się szybko skończyć dotkliwą karą finansową. Jak wygląda taka czynność w praktyce? Jakie prawa i obowiązki mają strony postępowania? Przeczytaj!

8 marca 2024

Umowa ramowa w zamówieniach publicznych

Zawarcie umowy ramowej zgodnie z postanowieniami PZP stanowi wyjątkowy sposób udzielania zamówienia. Umowa ramowa może być podpisana nie z jednym, a z kilkoma wykonawcami. Przeczytaj artykuł, aby zagłębić się w szczegóły zasad zamówień publicznych!

8 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów