0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Nieodpłatne pełnienie funkcji przez członka zarządu w fundacji rodzinnej

Fundacja rodzinna to nowy typ fundacji, której celem jest zarządzanie majątkiem dla jej beneficjentów, którymi mogą być członkowie rodziny fundatora. Sprawdzamy, czy możliwe jest nieodpłatne pełnienie funkcji przez członka zarządu i jak to opodatkować?

26 stycznia 2024

Ordynacja podatkowa

Zwrot PCC z tytułu wadliwego towaru - kiedy występuje?

W przypadku zakupu wadliwego towaru, nabywca ma prawo do jego zwrotu i odzyskania ceny sprzedaży. Zakup ten podlega opodatkowaniu podatkiem PCC. Czy dopuszczalne jest wnioskowanie o zwrot PCC z tytułu wadliwego towaru? Dowiedz się i sprawdź!

26 stycznia 2024

Podatek VAT

Usługi opieki świadczone za granicą a podatek VAT - jak go określić?

Usługi opieki świadczone za granicą a podatek VAT to ważna kwestia, gdyż dla prawidłowego rozliczenia podatku VAT od wykonywanych usług ważne jest określenie miejsca jej świadczenia. W poniższym artykule wyjaśniliśmy tą kwestię.

26 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Przychody z Youtube - jaką stawkę ryczałtu wybrać?

Przychody z Youtube budzą wiele wątpliwości w kwestii wybrania odpowiedniej wysokości opodatkowania. W tym artykule omawiamy jaką wybrać stawkę dla przychodów z wyświetleń jak i reklam, które uzyskują youtuberzy. Sprawdź!

26 stycznia 2024

Ordynacja podatkowa

Przekształcenie jednoosobowej firmy w fundację rodzinną - czy jest możliwe?

W Polsce od 2023 roku istnieje instytucja fundacji rodzinnej, która jest przeznaczona dla osób fizycznych chcących gromadzić i zarządzać majątkiem dla swoich bliskich. Czy przekształcenie jednoosobowej firmy w fundację rodzinną jest możliwe? Sprawdź!

25 stycznia 2024

Podatek VAT

Wniesienie majątku do fundacji rodzinnej a VAT - obowiązek rozliczenia

Jednym z kluczowych elementów powstania fundacji rodzinnej jest wniesienie funduszu założycielskiego. Wniesienie majątku do fundacji rodzinnej a VAT, czy może podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT? Co jeśli fundator jest płatnikiem podatku VAT? Sprawdź!

25 stycznia 2024

Ewidencje księgowe

Jak w KSeF odróżnić konsumenta od przedsiębiorcy - omówienie!

Nie wszystkie przepisy dotyczące sposobu funkcjonowania systemu KSeF są przejrzyste. Jedną z nich jest kwestia jak w KSeF odróżnić konsumenta od przedsiębiorcy w zakresie wystawiania e-faktur. Przeanalizowaliśmy przepisy i odpowiadamy na to pytanie.

25 stycznia 2024

Podatek VAT

Kiedy nie trzeba wystawiać faktury zaliczkowej według przepisów o VAT?

Według ustawy o podatku VAT, otrzymanie zaliczki na poczet przyszłej czynności generuje obowiązek podatkowy. W artykule odpowiadamy na pytanie: kiedy nie trzeba wystawiać faktury zaliczkowej oraz kiedy zaistnieje konieczność jej wystawienia!

25 stycznia 2024

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna w działalności nierejestrowanej w 2024 roku - czy jest obowiązkowa?

W ramach ułatwienia prowadzenia przedsiębiorstwa, gdy sprzedaż następuje w niewielkim wymiarze istnieje możliwość prowadzenia działalności nierejestrowanej. Sprawdź, czy kasa fiskalna w działalności nierejestrowanej jest obowiązkowa w 2024 roku!

24 stycznia 2024

Ordynacja podatkowa

Umorzenie zaległego czynszu na gruncie podatków PIT i VAT

Jak umorzenie zaległego czynszu pomiędzy przedsiębiorcami powinno być rozliczone na gruncie podatków PIT i VAT. Sprawdź, czy takie umorzenie może być przychodem lub kosztem podatkowym oraz jakie konsekwencje powstaną u obu stron transakcji!

24 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów