Ostatnie artykuły autora:
Sprzedaż nowego środka transportu przez podatnika VAT
Sprzedaż nowego środka transportu w ramach UE wiąże się z obowiązkiem VAT. Nawet konsumenci mogą dokonywać WDT, jeśli spełnią warunki określone w przepisach. Sprawdź, co zrobić by skorzystać z zastosowania zerowej stawki VAT i jakich formalności dopełnić!
22 lipca 2024
Usługa magazynowania w zagranicznym magazynie na gruncie VAT
Usługa magazynowania w zagranicznym magazynie powinna być należycie rozliczona na gruncie podatku od towarów i usług. Czy wiesz, kiedy usługa ta będzie stanowiła import usług, a kiedy będzie opodatkowana w kraju położenia nieruchomości? Wyjaśniamy!
22 lipca 2024
Polikwidacyjny majątek spółki - rozliczenie na gruncie VAT
Spółka z o.o., która dokonuje likwidacji może przekazać majątek firmowy udziałowcom. Czy wiesz, jak rozliczyć na gruncie podatku VAT polikwidacyjny majątek spółki przekazany udziałowcom? Sprawdź, czy zawsze wystąpi konieczność zapłaty VAT!
22 lipca 2024
Zakup wyposażenia przed rozpoczęciem działalności a koszt w KPiR
Założenie firmy wiąże się najczęściej z niezbędnymi wydatkami ponoszonymi w celu prawidłowego jej funkcjonowania. Często przedsiębiorca decyduje się na zakup wyposażenia przed rozpoczęciem działalności. Czy taki wydatek może stanowić koszt podatkowy?
22 lipca 2024
Nieodpłatne przekazanie polikwidacyjnego majątku a VAT
Gdy likwidowana spółka z o.o. przekazuje udziałowcom składniki majątku, w stosunku do których miała prawo do odliczenia naliczonego podatku VAT, pojawia się pytanie jak powinno być opodatkowane nieodpłatne przekazanie polikwidacyjnego majątku. Sprawdź!
19 lipca 2024
Udostępnienie nieruchomości dla kontrahenta na gruncie VAT
Kontrahenci podejmujący współpracę B2B mogą zawrzeć umowę na podstawie, której jeden z nich sfinansuje drugiemu koszty relokacji. Czy wiesz, jak rozliczyć udostępnienie nieruchomości dla kontrahenta na gruncie podatku VAT? Wyjaśniamy w artykule!
19 lipca 2024
Śmierć przedsiębiorcy a zobowiązania podatkowe
Opłacanie zaliczek na podatek dochodowy to jeden z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy. Czy wiesz, kto ma obowiązek opłacić zaliczkę na podatek dochodowy, jeżeli miejsce ma śmierć przedsiębiorcy? Czy obowiązek spoczywa na spadkobiercy? Wyjaśniamy!
19 lipca 2024
Sprzedaż na kasie fiskalnej w KPiR - najważniejsze informacje
Czy wiesz, jak należy ewidencjonować sprzedaż na kasie fiskalnej w KPiR? Jak ująć w ewidencjach podatkowych fakturę wystawioną po wydaniu paragonu? Dowiedz się, czy zapisów w KPiR można dokonywać zbiorczo na koniec miesiąca czy na koniec każdego dnia!
18 lipca 2024
Odpowiedzialność byłych wspólników spółki jawnej za zobowiązania
Skład wspólników w spółce jawnej może się zmieniać, jednak czy taka zmiana pozbawia odpowiedzialności byłych wspólników? Czy wiesz, jak wygląda odpowiedzialność byłych wspólników spółki jawnej za jej zobowiązania? Sprawdź, czym jest zasada subsydiarności!
18 lipca 2024
Ujawnianie danych zawartych w donosie - czy urząd skarbowy może to zrobić?
Często organy podatkowe przeprowadzają czynności weryfikacyjne wobec podatników wypływające ze złożonego donosu. Jak w tym wypadku wygląda kwestia danych? Czy może nastąpić ujawnianie danych zawartych w donosie przez urząd skarbowy? Sprawdź!
18 lipca 2024
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT UE (elektroniczna)
Najchętniej czytane
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2024 roku?
- Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?
- Skala podatkowa 2024 a kwota wolna od podatku w 2024 roku
- Uregulowanie zawodu księgowego w Polsce - stanowisko Prezesa zarządu SKwP
- Najniższa emerytura 2024 - ile wynosi minimalna emerytura w Polsce?
Wzory dokumentów