Ostatnie artykuły autora:
Skarga do WSA - kiedy i na jakich zasadach można ją wnieść?
Podatnik, który nie zgadza się z decyzją organów podatkowych ma możliwość wniesienia skargi do właściwego wojewódzkiego sądu administracyjnego. Co powinna zawierać skarga do WSA? W artykule podpowiadamy kiedy i na jakich zasadach przysługuje!
22 kwietnia 2022
Zasady obliczania terminów podatkowych - warto wiedzieć!
Rozliczeń z US, należy dokonać według określonych terminów. Dotrzymanie terminów podatkowych jest ważne dla każdego, kto nie chce ponosić negatywnych konsekwencji w postaci kar grzywny czy odsetek. Sprawdź, jakie są zasady obliczania terminów podatkowych!
1 listopada 2020
Odpowiedzialność karna skarbowa księgowego - warto wiedzieć
Odpowiedzialność karna skarbowa księgowego jest niewątpliwie jednym z minusów pracy na stanowisku głównego księgowego. Czy wiesz w jaki sposób należy prowadzić księgi rachunkowe, aby były rzetelne i aby były prowadzone zgodnie z przepisem prawa? Sprawdź!
25 czerwca 2022
Budowa domu częściowo prywatnego w kosztach - w jaki sposób rozliczyć?
Budujesz dom, który ma być przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej oraz na twój użytek prywatny i zastanawiasz się jak prawidłowo powinna zostać rozliczona budowa domu częściowo prywatnego w kosztach firmy? Odpowiedź znajdziesz w artykule!
13 stycznia 2022
Towary wrażliwe na gruncie VAT – prawidłowa ewidencja i obrót
Prowadzisz firmę i spotykasz się z pojęciem towarów wrażliwych? Czy wiesz czym są i jak ewidencjonować towary wrażliwe na gruncie VAT? W jaki sposób je prawidłowo opodatkować? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo rozliczyć towary wrażliwe!
1 listopada 2020
Polisa ubezpieczeniowa dla podwykonawcy i jego pracowników - rozliczenie
Zdarza się, że zlecający pracę ubezpiecza podwykonawców, nawet gdy nie złożą oni chęci objęcia ich ubezpieczeniem. Czy zatem zakupiona polisa ubezpieczeniowa dla podwykonawcy i jego pracowników staje się dla nich przysporzeniem podlegającym opodatkowaniu?
17 stycznia 2022
Skutki w VAT kradzieży towaru - kiedy konieczna jest korekta VAT?
Przedsiębiorca prowadzący działalność zobowiązany jest do zapobiegania kradzieży towaru. Jednak mimo zachowania wszelkich starań, w niektórych przypadkach dochodzi do niezawinionego niedoboru. Dowiedz się, jakie są skutki w VAT kradzieży towaru!
25 czerwca 2022
Zakup kart pre-paid i doładowań zagranicą a wykazanie importu usług
Podróż służbowa za granicę nierzadko wiążę się z konieczności zakupu kart pre-paid oraz doładowań w obcym kraju, ze względu na niższe koszty zagranicznych połączeń. Dowiedz się, jak rozliczyć zakup kart pre-paid i doładowań zagranicą jako import usług!
21 grudnia 2021
Leasing samochodu od zagranicznej firmy a podatek u źródła
Jedną z form pozyskania samochodu w prowadzonej działalności jest leasing samochodu. Co zrobić, gdy podatnik nie posiada certyfikatu rezydencji? Przeczytaj i sprawdź, kiedy leasing samochodu od zagranicznej firmy a podatek u źródła są nie rozłączne!
25 czerwca 2022
Rozliczenie podatku u źródła a brak potrącenia przy płatności kartą
Dokonując zakupu usług od zagranicznego kontrahenta, przedsiębiorca zobowiązany jest do uiszczenia przedpłaty. Płacąc kartą płatniczą nie ma, jednak możliwości potrącenia podatku u źródła. Jak powinno wyglądać rozliczenie podatku u źródła? Sprawdź!
25 czerwca 2022
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT 7K
- VAT UE (elektroniczna)
- PIT 28
- PIT 36
- PIT 36L
Najchętniej czytane
- Składka zdrowotna osób prowadzących działalność w 2025 r.
- Darowizna w najbliższej rodzinie w 2025 roku - czy należy ją opodatkować?
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2025 roku?
- Jak wygląda wyliczenie składki zdrowotnej u ryczałtowca w 2025 roku?
- Komu i w jakiej wysokości przysługuje zasiłek dla bezrobotnych w 2025?
Wzory dokumentów