Ostatnie artykuły autora:

Środki trwałe

Spółdzielcze prawo do lokalu – WNiP czy środek trwały?

Czy wiesz czym jest spółdzielcze prawo do lokalu? Jak należy je ewidencjonować - środek trwały czy może WNiP? Nie wiesz? Ten artykuł, pozwoli Ci skonfrontować ogólnie przyjęte wyobrażenie o spółdzielczym prawie do lokalu z przepisami podatkowymi!

14 kwietnia 2022

Podatki dochodowe

Ulga odsetkowa – kto może z niej skorzystać?

Ulga odsetkowa przeznaczona jest dla określonej grupy podatników, którym w określonym ustawowo czasie udzielony został kredyt związany z budynkiem mieszkalnym. Dowiedz się, w jakim terminie oraz w jaki sposób możliwe jest skorzystanie z takiej ulgi!

30 marca 2022

Podatki dochodowe

Danina solidarnościowa - dla kogo, od kiedy, jak udokumentować?

Danina solidarnościowa jako nowa instytucja opodatkowania dochodu. Kogo dotyczy, kto i w jakiej wysokości zobowiązany jest ją uiścić? Jak prawidłowo obliczyć wysokość daniny solidarnościowej? Przeczytaj artykuł i znajdź odpowiedzi na powyższe pytania!

27 stycznia 2022

Ewidencje księgowe

E-faktury – wystawianie, otrzymanie, przechowywanie

Jednym z głównych dokumentów wystawianych przez przedsiębiorców jest faktura. Podatnicy wystawią faktury w formie papierowej, ale coraz częściej także w formie e-faktury. Czym jest e-faktura i jakie są zasady jej wystawiania? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

9 września 2021

Księgowość firm

Biała lista i mechanizm podzielonej płatności – bądź uważny i uniknij sankcji!

Podatników prowadzących działalność obowiązują biała lista i mechanizm podzielonej płatności. Jaka jest różnica między białą listą i MPP oraz czym grozi pomylenie tych pojęć? Na co należy zwrócić uwagę? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

31 maja 2021

Ordynacja podatkowa

Obrót wierzytelnościami na gruncie podatku VAT

Przedsiębiorstwa, często aby zapobiec niekorzystnej sytuacji ekonomicznej decydują się zbyć posiadane wierzytelności. Przeczytaj nasz artykuł,aby obrót wierzytelnościami nie budził wątpliwości związanych z ich odpowiednią klasyfikacją i opodatkowaniem!

15 kwietnia 2021

Księgowość firm

Szacowanie dochodu przez organy podatkowe

Szacowanie dochodu podatnika polega na przybliżonym określeniu wartości podstawy opodatkowania. Kiedy i na jakich zasadach ograny podatkowe mają prawo do szacowania dochodu przedsiębiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

7 kwietnia 2021

Podatek VAT

Metoda kasowa a szczególny moment powstania obowiązku podatkowego przy usługach budowlanych

Przykładem szczególnego momentu powstania obowiązku podatkowego są usługi budowlane oraz usługi budowlano-montażowe. Jak określić zasadę nadrzędną do momentu powstania obowiązku podatkowego? Jak metoda kasowa rozliczania VAT wpływa obowiązek podatkowy?

26 marca 2021

Środki trwałe

Koszty kredytu po zbyciu środka trwałego - jak prawidłowo rozliczyć?

Przedsiębiorco! Wziąłeś kredyt na zakup środka trwałego dla swojej firmy, który następnie został odsprzedany? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy koszty kredytu po zbyciu środka trwałego nadal mogą być klasyfikowane jako koszty uzyskania przychodów!

19 lutego 2021

Podatek VAT

Metoda kasowa VAT przy sprzedaży z allegro - warto wiedzieć

Wystawianie artykułów na sprzedaż przy użyciu platform handlowych takich jak allegro jest bardzo popularne. W artykule zostanie przedstawiona metoda kasowa VAT przy sprzedaży z allegro, jako przykładowa forma rozliczania podatku. Dowiedz się więcej!

15 lutego 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów