0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Danina solidarnościowa - dla kogo, od kiedy, jak udokumentować?

Danina solidarnościowa jako dodatkowe opodatkowanie dochodu. Kogo dotyczy, kto i w jakiej wysokości zobowiązany jest ją uiścić? Jak prawidłowo obliczyć wysokość daniny solidarnościowej? Przeczytaj artykuł i znajdź odpowiedzi na powyższe pytania!

13 marca 2024

Środki trwałe

Spółdzielcze prawo do lokalu – WNiP czy środek trwały?

Czy wiesz czym jest spółdzielcze prawo do lokalu? Jak należy je ewidencjonować - środek trwały czy może WNiP? Nie wiesz? Ten artykuł, pozwoli Ci skonfrontować ogólnie przyjęte wyobrażenie o spółdzielczym prawie do lokalu z przepisami podatkowymi!

25 października 2023

Prawo pracy

Świadczenia na rzecz członków zarządu

Czy świadczenia na rzecz członków zarządu może stanowić koszt podatkowy? Jakie występują przesłanki ustawowe zezwalające na uznanie wydatku kosztem uzyskania przychodu? Jak rozlicza się świadczenia na rzecz członków zarządu? Przeczytaj i sprawdź!

25 października 2023

Prowadzenie biznesu

Ulgi na start - korzyści dla początkujących przedsiębiorców

Jakie warunki należy spełnić aby skorzystać z ulgi na start? Czym jest i czy warto założyć działalność nierejestrowaną? Przeczytaj i dowiedz się, jakie ulgi przysługują początkującym przedsiębiorcom oraz co zrobić aby móc z nich skorzystać!

25 października 2022

Podatki dochodowe

Ulga odsetkowa – kto może z niej skorzystać?

Ulga odsetkowa przeznaczona jest dla określonej grupy podatników, którym w określonym ustawowo czasie udzielony został kredyt związany z budynkiem mieszkalnym. Dowiedz się, w jakim terminie oraz w jaki sposób możliwe jest skorzystanie z takiej ulgi!

5 stycznia 2023

Ewidencje księgowe

E-faktury – wystawianie, otrzymanie, przechowywanie

Jednym z głównych dokumentów wystawianych przez przedsiębiorców jest faktura. Podatnicy wystawią faktury w formie papierowej, ale coraz częściej także w formie e-faktury. Czym jest e-faktura i jakie są zasady jej wystawiania? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

9 września 2021

Księgowość firm

Biała lista i mechanizm podzielonej płatności – bądź uważny i uniknij sankcji!

Podatników prowadzących działalność obowiązują biała lista i mechanizm podzielonej płatności. Jaka jest różnica między białą listą i MPP oraz czym grozi pomylenie tych pojęć? Na co należy zwrócić uwagę? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

18 lipca 2022

Ordynacja podatkowa

Obrót wierzytelnościami na gruncie podatku VAT

Przedsiębiorstwa, często aby zapobiec niekorzystnej sytuacji ekonomicznej decydują się zbyć posiadane wierzytelności. Przeczytaj nasz artykuł,aby obrót wierzytelnościami nie budził wątpliwości związanych z ich odpowiednią klasyfikacją i opodatkowaniem!

30 czerwca 2022

Księgowość firm

Szacowanie dochodu przez organy podatkowe

Szacowanie dochodu podatnika polega na przybliżonym określeniu wartości podstawy opodatkowania. Kiedy i na jakich zasadach ograny podatkowe mają prawo do szacowania dochodu przedsiębiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Metoda kasowa a szczególny moment powstania obowiązku podatkowego przy usługach budowlanych

Przykładem szczególnego momentu powstania obowiązku podatkowego są usługi budowlane oraz usługi budowlano-montażowe. Jak określić zasadę nadrzędną do momentu powstania obowiązku podatkowego? Jak metoda kasowa rozliczania VAT wpływa obowiązek podatkowy?

30 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów