0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Księgowy

Środki trwałe

Wycofanie z działalności samochodu niebędącego środkiem trwałym

Wycofanie z działalności samochodu niebędącego środkiem trwałym oraz jego sprzedaż przed upływem roku od zakupu wywołuje skutki w podatku dochodowym. Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić wycofanie i sprzedaż samochodu niebędącego środkiem trwałym!

25 lutego 2021

Środki trwałe

Wycofanie majątku firmowego na cele prywatne

Prowadzisz własną działalność i chcesz część majątku przekazać na cele prywatne? Sprawdź, jak przebiega wycofanie majątku firmowego na cele prywatne! Czy wiesz, w jaki sposób sporządzić protokół przekazania? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

27 grudnia 2021

Środki trwałe

Amortyzacja liniowa - zasady stosowania przez przedsiębiorców

Amortyzacja liniowa jest metodą bardzo często wykorzystywaną przez podatników, ponieważ okazuje się najprostsza w stosowaniu. Głównym założeniem jest równomierne zużywanie się środka trwałego. Dowiedz się, jak należy ją stosować!

17 stycznia 2022

Ewidencje księgowe

Nota korygująca wystawiona przez osobę fizyczną

Nota korygująca wystawiona przez osobę fizyczną może budzić wiele wątpliwości pod względem jej poprawności oraz tego czy w ogóle może być wystawiona. Jaki zatem wpływ na księgowanie będzie miał taki dokument? Przeczytaj i sprawdź, kto wystawia notę!

26 lutego 2022

Księgowość firm

Wydatki na audyt - czy stanowią koszty podatkowe?

Audyt jest często stosowany przez przedsiębiorców w celu uniknięcia nieprawidłowości w prowadzonych rozliczeniach. Zlecenie wykonania audytu jest dosyć kosztowne, dlatego nasuwa się pytanie czy wydatki na audyt można ująć w kosztach? Przeczytaj i sprawdź!

21 lipca 2022

Środki trwałe

Powtórna amortyzacja wycofanego samochodu

Przedsiębiorco, wprowadzasz do firmy pojazd, który był już zamortyzowany? Sprawdź, czy możliwa jest powtórna amortyzacja wycofanego samochodu oraz od jakich warunków jest to zależne! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

27 września 2021

Środki trwałe

Kontynuacja amortyzacji - przypadki szczególne cz. 2

Przedsiębiorcy, którzy odwieszają swoją działalność, przekazując środki trwałe małżonkom czy przenosząc majątek z firmy do firmy zastanawiają się, jak wygląda kontynuacja amortyzacji w Księdze Przychodów i Rozchodów. Odpowiedź na te pytania w artykule!

27 września 2020

Środki trwałe

Kontynuacja amortyzacji - przypadki szczególne cz. 1

Otrzymując środek trwały w darowiźnie w ramach zorganizowanej części przedsiębiorstwa może pojawić się wątpliwość, czy będzie można taki środek trwały amortyzować. Przeczytaj i sprawdź, czy kontynuacja amortyzacji może stanowić koszt uzyskania przychodów!

11 października 2020

Księgowość firm

Szkolenie pracowników a konsekwencje podatkowe

Czy wiesz, czym jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych? Kiedy pracodawca może zaliczyć do kosztów wydatki na szkolenie pracowników? Czy szkolenie lub kurs zawsze stanowi przychód dla pracownika? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

17 stycznia 2022

Ewidencje księgowe

Książka przychodów i rozchodów - uproszczona księgowość

Rzetelnie prowadzona książka przychodów i rozchodów powinna zawierać wszelkie wydatki firmy. Chodzi zarówno o przychody związane z prowadzoną działalnością jak i wydatki - pensje dla pracowników, opłaty za prąd czy internet.

25 kwietnia 2022

Ewidencje księgowe

Książka przychodów - obowiązek przedsiębiorcy

Książka przychodów to obligatoryjna ewidencja księgowa dla mikro i małych przedsiębiorstw, które nie przekroczyły w danym roku rozliczeniowym danego pułapu przychodów. Można ją prowadzić tradycyjnie bądź w sposób nowoczesny - elektronicznie.

2 czerwca 2020

Księgowość firm

Faktury dokumentujące świadczenie usług najmu - zasady wystawiania

Podatnicy, którzy zdecydowali się na najem swojej nieruchomości często nie wiedzą, że taką czynność należy udokumentować. Kiedy należy wystawiać faktury dokumentujące świadczenie usług najmu? Kiedy powstaje obowiązek podatkowy? Przeczytaj i sprawdź!

28 kwietnia 2022

Sprawozdawczość

JPK FA struktura - wszystko, co warto wiedzieć

W sytuacji gdy przedsiębiorca wystawia faktury oraz prowadzi księgi za pomocą programu komputerowego, zobowiązany jest od lipca 2018 roku do składania jednolitego pliku kontrolnego dla faktur sprzedaży. Dowiedz się, jakie dane zawiera JPK FA struktura!

16 października 2018

Księgowość firm

Zestaw głośnomówiący w kosztach podatkowych

Zestaw głośnomówiący daje możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych w trakcie jazdy. Jednak sposób zaksięgowania w kosztach podatkowych zależy od jego wartości. Dowiedz się, czy od zakupu zestawu głośnomówiącego masz prawo do odliczenia pełnego VAT!

25 czerwca 2022

Księgowość firm

Refakturowanie poniesionych kosztów - kiedy jest możliwe?

Refakturowanie, a może doliczanie do usługi głównej? Takie dylematy mają przedsiębiorcy, którzy współpracują z kontrahentami. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy jest możliwe refakturowanie poniesionych kosztów przez przedsiębiorcę. Sprawdź!

19 maja 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów