0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Księgowy

Księgowość firm

Rozliczenie w KPiR polisy opłaconej w ratach

Sposób rozliczenia polisy ubezpieczeniowej opłacanej w ratach uzależniony jest od przyjętej metody prowadzenia księgi przychodów i rozchodów.

20 czerwca 2019

Księgowość firm

Sprzedaż wierzytelności w KPiR

Problemy z płynnością finansową oraz ze ściąganiem należności są coraz częstszym przypadkiem. Długie i nieudane próby otrzymania należności prowadzą do sytuacji,

15 lutego 2019

Środki trwałe

Zakup gruntu i budowa budynku w PKPiR

W firmie, która jest nastawiona na rozwój oraz inwestycje, częstym problemem jest rozliczenie zakupu gruntu oraz budowy środka trwałego, który będzie wykorzystywany w prowadzonej działalności.

13 września 2021

Księgowość firm

Zestawienia miesięczne w KPiR

Prowadzenie działalności gospodarczej na zasadach ogólnych na podstawie księgi przychodów i rozchodów jest w Polsce najczęstszym sposobem rozliczania się z urzędem skarbowym.

28 stycznia 2017

Sprawozdawczość

Które e-deklaracje nie wymagają podpisu elektronicznego?

Deklaracje dotyczące podatku od towarów i usług czy też podatku dochodowego coraz częściej składane są przez podatników w formie elektronicznej.

16 marca 2022

Księgowość firm

Jak prawidłowo rozliczyć prowizję casback?

Cashback jest obecnie bardzo popularną usługą polegającą na tym, że bank zwraca swojemu klientowi określony procent wydatków, które zostały przez niego opłacone przy użyciu karty.

27 marca 2022

Księgowość firm

Jak ująć w PKPiR reklamację towaru?

Klienci mają prawo do reklamacji towaru nie tylko w okresie rozliczeniowym, w którym transakcja doszła do skutku.

15 lutego 2019

Środki trwałe

Czy brak przychodu powoduje przerwanie amortyzacji?

Praktycznie w każdej firmie użytkowane są składniki majątku definiowane jako środki trwałe czy wartości niematerialne i prawne.

5 stycznia 2021

Księgowość firm

Jak rozliczyć koszty i przychody związane z firmowym kontem bankowym?

W dzisiejszych czasach posiadanie konta w banku jest już standardem. Rachunek bankowy przydatny, wygodny, a przy prowadzeniu firmy - niezbędny.

15 lutego 2019

Środki trwałe

Pomoc de minimis na nowych zasadach

Z dniem 1 stycznia 2014 roku zaczęło obowiązywać nowe unijne rozporządzenie dotyczące pomocy de minimis, a wraz z nim pojawiły się zmiany w tym zakresie. Sprawdź, o le wzrósł limit wsparcia dla przedsiębiorców!

27 grudnia 2018

Księgowość firm

Leasing - opłata wstępna

Przedsiębiorcy, którzy biorą samochód w leasing muszą liczyć się z różnego rodzaju opłatami. Do tych opłat należy m.in. opłata wstępna. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są stanowiska organów podatkowych dotyczące rozliczania tego wydatku.

22 grudnia 2020

Środki trwałe

Sprzedaj środki trwałe jeszcze w tym roku - w przyszłym tracisz zwolnienie z VAT

Rok 2014 będzie rokiem wielkich zmian na gruncie podatku VAT. Do najistotniejszych z nich można zakwalifikować nowe terminy wystawiania faktur,

10 lipca 2018

Środki trwałe

Indywidualna stawka amortyzacji na samochody osobowe oraz stawki podwyższone

Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dają możliwość zastosowania indywidualnie określonej stawki amortyzacyjnej dla samochodów osobowych. Nie każdy może jednak ją zastosować.

25 stycznia 2017

Księgowość firm

Kolacje biznesowe czasem mogą być kosztem

Jednym z rozwiązań stosowanych przez przedsiębiorców w celu zawierania kontraktów jest organizowanie obiadów i kolacji biznesowych.

15 lutego 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów