0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Podatkowy

Podatki dochodowe

Krajowy System e-Faktur - co warto wiedzieć?

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to rządowa platforma służąca do przesyłania e-faktur między przedsiębiorcami. Jej wprowadzenie ma służyć większej przejrzystości w obrocie między przedsiębiorcami. W artykule znajdują się najważniejsze informacje o KSeF!

19 sierpnia 2023

Podatek VAT

Dane niezbędne do wystawienia faktury - czyli jakie dane do faktury w 2022!

Faktura VAT jest jednym z podstawowych dokumentów księgowych. Zakres danych jakie powinna zawierać faktura został określony w ustawie o VAT. Sprawdźmy, jakie dane do faktury są obligatoryjne, a jakie zawrzeć można dodatkowo! Przeczytaj nasz artykuł!

24 sierpnia 2022

Ordynacja podatkowa

Darowizna udziałów w spółce jawnej – PIT i VAT

Funkcjonowanie w formie prawnej, którą jest spółka jawna, wiąże się z posiadaniem w niej udziałów. Osoba fizyczna posiadająca udziały może je przekazać w drodze darowizny. Czy darowizna udziałów w spółce jawnej podlega opodatkowaniu PIT i VAT?

1 lipca 2022

Podatki dochodowe

Zaniżenie wartości darowizny a skutki na gruncie PIT

Otrzymanie darowizny w poszczególnych przypadkach może powodować powstanie zobowiązania podatkowego. Ważne jest zatem, aby prawidłowo określić podstawę opodatkowania. Sprawdź, jakie skutki powoduje zaniżenie wartości darowizny na gruncie PIT!

1 lipca 2022

Podatki dochodowe

Podmioty wyłączone z CIT estońskiego na przykładach

CIT estoński zwany też ryczałtem jest ostatnio często wybieraną formą opodatkowania spółek ze względu na to że pozwala w znacznej mierze ograniczyć podatek. Należy jednak pamiętać, że istnieją podmioty wyłączone z CIT estońskiego. O których mowa?

30 czerwca 2022

Podatek VAT

Udzielenie licencji na znak towarowy a vat – skutki w podatku

Sprawdź, czym jest licencja na znak towarowy. Dowiedz się, jakie należy spełnić warunki aby udzielić licencji osobie trzeciej odpłatnie i nieodpłatnie. Sprawdź, jakie skutki niesie za sobą kwestia udzielenie licencji na znak towarowy a VAT!

30 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Powrót do ryczałtu po korekcie przychodów

Opodatkowaniu ryczałtem podlegają tylko przedsiębiorcy, którzy spełniają określone warunki. Jednak po przekroczeniu przychodów podatnik traci możliwość opodatkowania tą formą. Sprawdziliśmy, czy możliwy jest powrót do ryczałtu po korekcie przychodów!

19 lipca 2022

Ordynacja podatkowa

Urząd Skarbowy może zajrzeć na rachunek bankowy podatnika

Podatnicy powinni być świadomi tego, że urząd skarbowy może w każdej chwili zajrzeć do posiadanych przez nich rachunków bankowych. Jaka jest procedura kontroli urzędu skarbowego? Kiedy urząd może uzyskać dostęp na rachunek bankowy podatnika? Sprawdź!

10 listopada 2022

Podatek VAT

Zakup budynku mieszkalno-usługowego a podatek VAT - jak rozliczyć?

Podatnicy dokonujący zakupu nieruchomości z przeznaczeniem mieszkalno-usługowym mają często problem z poprawnym rozliczeniem tej transakcji na gruncie podatku od towarów i usług. Sprawdź, jak rozliczyć zakup budynku mieszkalno-usługowego a podatek VAT!

29 czerwca 2022

Transakcje zagraniczne

Eksport towarów partiami - jak rozliczać VAT?

Wielu podatników ma problem z wyborem odpowiedniej stawki VAT w transakcja zagranicznych, czyli świadczenia usług lub wywozu towarów poza granice kraju. W tym artykule omawiamy rozliczenie VAT, gdy ma miejsce eksport towarów partiami. Dowiedz się więcej!

29 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Najem powierzchni reklamowej na stronie internetowej – czy można stosować ryczałt?

Media społecznościowe, strony internetowe to narzędzia, które to służą do pozyskania klientów. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorców decyduje się udostępniać miejsca reklamowe. Sprawdź, czy najem powierzchni reklamowej można opodatkować ryczałtem?

28 czerwca 2022

Podatek VAT

Badania techniczne z opóźnieniem a odliczenie 100% VAT

Podatnicy użytkując auto na potrzeby działalności mają możliwość odliczenia podatku VAT od kosztów użytkowania i eksploatacji w 50% lub 100%. Badania techniczne z opóźnieniem a odliczenie 100% VAT - czy to możliwe? Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić!

28 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Wypłata dywidendy rzeczowej a podatek PCC

Umowa sprzedaży nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem PCC. Co jednak, gdy ma miejsce wypłata dywidendy rzeczowej np. w formie mieszkania. Czy również podlega opodatkowaniu PCC? Sprawdź, jak rozliczyć dywidendę niepieniężną!

27 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Uregulowanie zobowiązania w formie rzeczowej a przychód podatkowy

Przedsiębiorca może przyjąć zapłatę od klienta za zobowiązanie w różnej formie. Jednak czy uregulowanie zobowiązania w formie rzeczowej przez kontrahenta będzie powodować powstanie przychodu po stronie sprzedawcy? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

27 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Zmiany w składce zdrowotnej od lipca 2022 roku a Polski Ład

Ustawodawca wprowadza kolejne zmiany w składce zdrowotnej od lipca 2022 roku w ramach Polskiego Ładu. Stosując ryczałt lub podatek liniowy możliwe jest odliczenie zapłaconej składki zdrowotnej obniżając tym samym zaliczkę na podatek dochodowy!

25 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów