0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Podatkowy

Podatki dochodowe

Nowa stawka podatku 12% a wpływ na zaliczkę na podatek

Nowelizacja Polskiego Ładu już od lipca w rozliczeniu za czerwiec lub II kwartał wprowadziła zmiany w opodatkowaniu skalą podatkową! Tym razem wprowadzona została obniżona stawka podatku 12%! Czy możliwa będzie zmiana formy opodatkowania?

19 lipca 2022

Podatek VAT

Montaż paneli fotowoltaicznych a stawka podatku VAT

Na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się sprzedażą paneli fotolotnicznych oraz ich montażem. Kiedy możemy mówić o usłudze modernizacji, a kiedy o termomodernizacji. Jak opodatkować montaż paneli fotowoltaicznych? Odpowiedź w naszym artykule!

5 lipca 2022

Podatki dochodowe

Sprzedaż węgla – rozliczenie na gruncie PIT, VAT i akcyzy

Węgiel ciągle jest jednym z najpopularniejszych paliw wykorzystywanych w energetyce. W jaki sposób podmioty zajmujące się sprzedażą węgla powinny rozliczać jego sprzedaż? Czy sprzedaż węgla podlega opodatkowaniu VAT i PIT? Co z akcyzą? Odpowiadamy!

5 lipca 2022

Podatek VAT

Dostawa towarów w sposób ciągły – skutki w VAT

W procesie ciągłej dostawy towarów ważne jest rozliczenie transakcji z podatku VAT i PIT. Na czym polega dostawa towarów w sposób ciągły? Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przypadku ciągłej dostawy towarów? Przeczytaj artykuł w dowiedz się!

4 lipca 2022

Podatki dochodowe

Wynagrodzenie wypłacane influencerom za kampanie reklamowe a przychód

Coraz więcej osób decyduje się na prace online i zarabianie w Internecie. W jaki sposób rozliczane jest wynagrodzenie wypłacane influencerom za prowadzone kampanie reklamowe? Kto rozlicza się z urzędem skarbowym - influencer czy firma zlecająca reklamę?

4 lipca 2022

Podatki dochodowe

Krajowy System e-Faktur - co warto wiedzieć?

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to rządowa platforma służąca do przesyłania e-faktur między przedsiębiorcami. Jej wprowadzenie ma służyć większej przejrzystości w obrocie między przedsiębiorcami. W artykule znajdują się najważniejsze informacje o KSeF!

19 sierpnia 2023

Podatek VAT

Dane niezbędne do wystawienia faktury - czyli jakie dane do faktury w 2022!

Faktura VAT jest jednym z podstawowych dokumentów księgowych. Zakres danych jakie powinna zawierać faktura został określony w ustawie o VAT. Sprawdźmy, jakie dane do faktury są obligatoryjne, a jakie zawrzeć można dodatkowo! Przeczytaj nasz artykuł!

24 sierpnia 2022

Ordynacja podatkowa

Darowizna udziałów w spółce jawnej – PIT i VAT

Funkcjonowanie w formie prawnej, którą jest spółka jawna, wiąże się z posiadaniem w niej udziałów. Osoba fizyczna posiadająca udziały może je przekazać w drodze darowizny. Czy darowizna udziałów w spółce jawnej podlega opodatkowaniu PIT i VAT?

1 lipca 2022

Podatki dochodowe

Zaniżenie wartości darowizny a skutki na gruncie PIT

Otrzymanie darowizny w poszczególnych przypadkach może powodować powstanie zobowiązania podatkowego. Ważne jest zatem, aby prawidłowo określić podstawę opodatkowania. Sprawdź, jakie skutki powoduje zaniżenie wartości darowizny na gruncie PIT!

1 lipca 2022

Podatki dochodowe

Podmioty wyłączone z CIT estońskiego na przykładach

CIT estoński zwany też ryczałtem jest ostatnio często wybieraną formą opodatkowania spółek ze względu na to że pozwala w znacznej mierze ograniczyć podatek. Należy jednak pamiętać, że istnieją podmioty wyłączone z CIT estońskiego. O których mowa?

30 czerwca 2022

Podatek VAT

Udzielenie licencji na znak towarowy a vat – skutki w podatku

Sprawdź, czym jest licencja na znak towarowy. Dowiedz się, jakie należy spełnić warunki aby udzielić licencji osobie trzeciej odpłatnie i nieodpłatnie. Sprawdź, jakie skutki niesie za sobą kwestia udzielenie licencji na znak towarowy a VAT!

30 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Powrót do ryczałtu po korekcie przychodów

Opodatkowaniu ryczałtem podlegają tylko przedsiębiorcy, którzy spełniają określone warunki. Jednak po przekroczeniu przychodów podatnik traci możliwość opodatkowania tą formą. Sprawdziliśmy, czy możliwy jest powrót do ryczałtu po korekcie przychodów!

19 lipca 2022

Ordynacja podatkowa

Urząd Skarbowy może zajrzeć na rachunek bankowy podatnika

Podatnicy powinni być świadomi tego, że urząd skarbowy może w każdej chwili zajrzeć do posiadanych przez nich rachunków bankowych. Jaka jest procedura kontroli urzędu skarbowego? Kiedy urząd może uzyskać dostęp na rachunek bankowy podatnika? Sprawdź!

10 listopada 2022

Podatek VAT

Zakup budynku mieszkalno-usługowego a podatek VAT - jak rozliczyć?

Podatnicy dokonujący zakupu nieruchomości z przeznaczeniem mieszkalno-usługowym mają często problem z poprawnym rozliczeniem tej transakcji na gruncie podatku od towarów i usług. Sprawdź, jak rozliczyć zakup budynku mieszkalno-usługowego a podatek VAT!

29 czerwca 2022

Transakcje zagraniczne

Eksport towarów partiami - jak rozliczać VAT?

Wielu podatników ma problem z wyborem odpowiedniej stawki VAT w transakcja zagranicznych, czyli świadczenia usług lub wywozu towarów poza granice kraju. W tym artykule omawiamy rozliczenie VAT, gdy ma miejsce eksport towarów partiami. Dowiedz się więcej!

29 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów