0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Podatkowy

Podatek VAT

Opodatkowanie usług budowlanych świadczonych dla nievatowców - zasady

Przedsiębiorcy świadczący usługi budowlane dokonują ich opodatkowania w ramach procedury odwrotnego obciążenia. Procedura ta ma głównie zastosowanie dla podatników VAT czynnych. Jak wygląda opodatkowanie usług budowlanych świadczonych dla nievatowców?

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Powrót na zwolnienie z VAT w trakcie roku

Czynny podatnik VAT ma możliwość powrotu do zwolnienia z VAT, jeśli spełni określone warunki. Jednak czy powrót do zwolnienia z VAT wpływa na podatek VAT i podatek dochodowy? Dowiedz się więcej, jak ponownie uzyskać zwolnienie z VAT! Wyjaśniamy!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Przywrócenie sprzedawcy statusu czynnego podatnika VAT a prawo do odliczenia

W sytuacji gdy nastąpi przywrócenie sprzedawcy statusu czynnego podatnika VAT będę mogła odliczyć podatek VAT od jego niego faktury?

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Faktura VAT marża - jak ją prawidłowo wystawić?

Czy wiesz, czym jest procedura marży? W jakich sytuacjach wystawiana jest faktura VAT marża oraz jakie elementy powinna zawierać? Czy z kolei otrzymana faktura VAT marża uprawnia do odliczenia podatku VAT po stronie nabywcy? Przeczytaj i sprawdź!

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Utrata prawa do opodatkowania działalności podatkiem liniowym

Opodatkowanie działalności gospodarczej podatkiem liniowym z tytułu osiągania znacznych dochodów jest bardzo korzystne podatkowo. Jednak istnieją sytuacje, w których następuje utrata prawa do opodatkowania działalności podatkiem liniowym. Sprawdź!

23 października 2020

Podatki dochodowe

Towary gratisowe przekazywane klientom i kontrahentom firmy

Często klienci w ramach reklamy własnej marki, podczas sprzedaży produktów, dołączają bezpłatne gratisy. Oferowane gratisy mają zachęcić potencjalnych klientów do zakupu. Czy otrzymując towary gratisowe, należy wykazać przychód podatkowy? Sprawdź!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Korzyści stosowania split payment, czyli zalety podzielonej płatności

Od 1 lipca 2018. wprowadzono split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności, który odnosi się do sposobu rozliczania płatności z wykorzystaniem stworzonego w tym celu rachunku VAT. Dowiedz się, jakie są korzyści stosowania split payment!

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Faktura VAT marża a towary używane - jak ustalić cenę nabycia?

Faktura VAT marża to szczególny rodzaj faktury i można ją wystawić tylko w wyjątkowych sytuacjach. Podatek VAT obliczany jest na podstawie ustalonej marży. Czy wiesz, jak ją obliczyć? Jak ustalić cenę nabycia na fakturze? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

18 lipca 2022

Ordynacja podatkowa

PCC od obrotu kryptowalutami - nowe stanowisko MF

Obrót kryptowalutami polega na tym, że kupuje się daną wirtualną walutę i sprzedaje po wyższym kursie na giełdzie. Do niedawna taką transakcję obejmowało PCC. Jednakże MF wydało nowe stanowisko dotyczące podatku PCC od obrotu kryptowalutami. Sprawdź!

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Stosowanie split payment, czyli wady i zalety podzielonej płatności

Od 1 lipca 2018 r. przedsiębiorcy mogą dokonywać płatności za pomocą mechanizmu podzielonej płatności. Czy stosowanie split payment jest korzystne z punktu widzenia przedsiębiorcy i jakie ciążą na nim obowiązki z tym związane? Przeczytaj i dowiedz się!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Opodatkowanie usług transportowych świadczonych w kraju i za granicą

Przedsiębiorcy świadczący usługi transportowe, często dokonują ich na rzecz zarówno krajowych, jak i zagranicznych nabywców. Sprawdź, w jakich szczególnych przypadkach opodatkowanie usług transportowych może różnić się stosowaną stawką podatku VAT!

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Udostępnianie pracowników budowlanych a odwrotne obciążenie

Często firmy w branży budowlanej z powodu małej ilości zleceń, chcąc utrzymać wykwalifikowanych specjalistów, decydują się na ich udostępnienie innym podmiotom. Czy udostępnianie pracowników budowlanych polega odwrotnemu obciążeniu? Sprawdź!

15 listopada 2019

Podatek VAT

Czym jest WDT - definicja i przykłady

Czym jest WDT i jak go scharakteryzować? Czy każda sprzedaż towarów poza granice kraju jest zaliczana do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów? Kiedy można zastosować stawkę 0%? Przeczytaj artykuł i zdobądź odpowiedzi na te i inne pytania!

15 kwietnia 2021

Podatki dochodowe

Klasyfikacja obiektów budowlanych dla celów podatku dochodowego

Polska Klasyfikacja Obiektów Budowlanych w skrócie "PKOB" stanowi usystematyzowany wykaz obiektów budowlanych, rozumianych jako produkty finalne działalności budowlanej. Na jej podstawie możliwe jest ustalenie prawidłowej klasyfikacji numeru KŚT. Sprawdź!

1 listopada 2020

Podatek VAT

Wykreślenie podatnika z rejestru VAT a prawo do odliczenia VAT

Czy wiesz, kiedy może nastąpić wykreślenie podatnika z rejestru VAT? Wyjaśniamy przesłanki, w których dochodzi do wykreślenia kontrahenta z rejestru VAT oraz skutki dotyczące ograniczenia prawa do odliczenia VAT przez podmiot wykreślony. Dowiedz się!

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów