0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ordynacja podatkowa

Ordynacja podatkowa

Pożyczki dla pracowników – implikacje w PIT, VAT, PCC

Pożyczki dla pracowników to jedna z form wsparcia zatrudnionych przez pracodawcę, udzielane zazwyczaj na preferencyjnych zasadach. Jak wygląda kwestia opodatkowania? Czy pracownik musi zapłacić podatek? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

18 kwietnia 2020

Ordynacja podatkowa

NIP oraz PESEL - który identyfikator podatkowy wykazać w deklaracji?

NIP oraz PESEL to numery identyfikacji podatkowej. Podatnicy często zastanawiają się, który numer powinni użyć w danej sytuacji. Kłopotliwą kwestią jest przykładowo najem prywatny. Czym różnią się te dwa identyfikatory? Przeczytaj nasz artykuł!

21 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Namiot pełniący funkcję magazynu a podatek od nieruchomości

Jednym z wielu podatków, które zobowiązani są płacić przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą jest podatek od nieruchomości. Czy namiot pełniący funkcję magazynu tworzy obowiązek zapłaty tego podatku? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

4 lipca 2022

Ordynacja podatkowa

Podatek od darowizny - kiedy należy go zapłacić?

Darowizna to zobowiązanie się jednego podmiotu to dokonania nieodpłatnego świadczenia na rzecz innego podmiotu. Kiedy występuje podatek od darowizny i kto jest zobowiązany go zapłacić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

7 lipca 2022

Ordynacja podatkowa

Zwrot akcyzy - czy jest to przychód podatkowy?

Zwrot akcyzy to termin najbliższy podatnikom prowadzącym handel samochodami osobowymi oraz sprzedającym niezarejestrowane pojazdy poza terytorium Polski. Czy zwrot akcyzy stanowi przychód podatkowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

18 marca 2022

Ordynacja podatkowa

Objaśnienia podatkowe ministra finansów - jaką pełnią funkcję?

Objaśnienia podatkowe mają na celu zapewnienie jednolitego stosowania prawa podatkowego przez organy podatkowe. Kto wydaje objaśnienia podatkowe? Czym różnią się od interpretacji ogólnych i indywidualnych? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

1 listopada 2020

Ordynacja podatkowa

Umowa spółki cichej a skutki podatkowe w PCC

Umowa spółki cichej to pewnego rodzaju inwestycja, polegająca na lokowaniu kapitału przez wspólnika w określone przedsięwzięcie, pozostając jednocześnie w ukryciu. Jakie konsekwencje podatkowe powoduje zawarcie umowy spółki cichej? Sprawdź!

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Umowa toolingu – na czym polega i jakie daje korzyści?

Zastanawiasz się nad zawarciem umowy z kontrahentem na zasadach wzajemnej ekwiwalentności? Dowiedź się, czym jest umowa toolingu i jakie niesie ze sobą korzyści oraz czy udostępnienie środków trwałych przez zlecającego podlega VAT i PIT!

1 listopada 2020

Ordynacja podatkowa

Skutki niepobrania podatku przez notariusza

W przypadku niektórych transakcji dokonywanych w postaci aktu notarialnego na notariuszu spoczywa obowiązek podatkowy. Jakie są skutki niepobrania podatku przez notariusza? Na czym polega odpowiedzialność karnoskarbowa? Przeczytaj nasz artykuł!

15 grudnia 2021

Ordynacja podatkowa

Najgorsze i najlepsze zmiany podatkowe 2020 r.

Prowadzisz działalność gospodarczą? Sprawdź, jakie zmiany rząd wprowadził w 2020 r. i które z nich będziesz musiał stosować obowiązkowo lub dobrowolnie. Przeczytaj artykuł i poznaj najgorsze i najlepsze zmiany podatkowe roku 2020 wprowadzone dotychczas!

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Podatek od spadku - czy ulega przedawnieniu?

Odziedziczony spadek zobowiązuje nas do zapłaty podatku. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy? Czy podatek od spadku może ulec przedawnieniu? Czy organ podatkowy ma prawo egzekwować zapłatę podatku od podatnika? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Wniesienie kasy fiskalnej w formie aportu - rozliczenie

Przekształcenie jednostki ze względu na wniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest już powszechnym zjawiskiem. Ze względu na to, że ZCP obejmuje również składniki materialne, możliwe jest również wniesienie kasy fiskalnej w formie aportu.

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Majątek spółki cywilnej po jej rozwiązaniu

Spółka cywilna stanowi umowę, która polega na zobowiązaniu się co najmniej dwóch osób do działania we wspólnym celu. Majątek spółki cywilnej jest współwłasnością łączną. Co dzieje się z majątkiem po rozwiązaniu spółki? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

8 grudnia 2021

Ordynacja podatkowa

Dowody w postępowaniu podatkowym - co mogą wykorzystać organy podatkowe?

Przedsiębiorcy, prowadzą działalność muszą liczyć się z możliwością kontroli podatkowych. Jakie dowody w postępowaniu podatkowym mogą wykorzystać organy podatkowe? Jakie przedsiębiorca ma prawo do obrony? Odpowiadamy w naszym artykule!

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Kontrola podatkowa na legitymację - czy jest możliwa?

Kontrola podatkowa może dotyczyć każdego przedsiębiorcy. Zawsze wszczynana jest z urzędu, a nie na wniosek. Czym jest kontrola podatkowa na legitymację? W jakich przypadkach możliwe jest jej przeprowadzenie? Więcej na ten temat w artykule!

25 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów