0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ordynacja podatkowa

Ordynacja podatkowa

Czas oczekiwania na zwrot podatku dochodowego i VAT - ile wynosi?

Rozliczenia z fiskusem są obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Jednak może się zdarzyć, że zamiast wpłacać pieniądze do urzędu skarbowego, otrzymamy ich zwrot. Czy wiesz, jaki jest czas oczekiwania na zwrot podatku? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!

9 września 2022

Ordynacja podatkowa

Podatek CIT od spółek komandytowych - jak zoptymalizować działalność, gdy stanie się faktem?

Od nowego roku zostaną wprowadzone zmiany w zakresie opodatkowania spółki komandytowej podatkiem CIT. Dowiedz się, jak zoptymalizować działalność oraz uwolnić się od nowego rozliczenia, jakim jest podatek CIT od spółek komandytowych!

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Zawieszenie działalności gospodarczej a podatek VAT

Przedsiębiorca ma prawo do zawieszenia działalności pod warunkiem, że nie zatrudnia pracowników. Maksymalnie może to być okres 24 miesięcy. Czy wiesz, jakie skutki na gruncie podatku VAT niesie zawieszenie działalności? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

31 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

NIP na paragonie od 1 stycznia 2020 r. – stosowanie w praktyce

Od 1 stycznia 2020 roku prowadząc sprzedaż na kasie fiskalnej, musisz wiedzieć, czy nabywca dokonuje zakupu jako osoba prywatna, czy firma. Jest to związane z ujęciem NIP na paragonie od 1 stycznia 2020. Sprawdź, z czym wiąże się ten obowiązek!

12 lipca 2022

Ordynacja podatkowa

Dokumentowanie sprzedaży internetowej - faktura czy paragon?

Czas pandemii przyniósł ze sobą możliwość rozwoju e-handlu. Wiele przedsiębiorców zmienia stacjonarny sposób sprzedaży na model wysyłkowy. Jak w takim przypadku ma wyglądać dokumentowanie sprzedaży internetowej? Wystawiać faktury czy paragony?

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Preferencje podatkowe z tarczy antykryzysowej - cz. I

Rząd próbuje rozwiązać okoliczności negatywnych skutków pandemii koronawirusa m.in poprzez pomoc dla firm w postaci obniżenia czynszu w niektórych lokalach. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie preferencje podatkowe z tarczy antykryzysowej wprowadził rząd!

15 stycznia 2021

Ordynacja podatkowa

Plastic Tax (podatek od plastiku) to krok w dobrą stronę czy zamach na producentów?

Od 1 stycznia 2021 r. w życie mają wejść nowe obowiązki podatkowe dotyczące opakowań z tworzyw sztucznych niepoddanych recyklingowi. Dowiedz się, kto zapłaci Plastic Tax i jakie wskazania zostały przyjęte przez Radę Europejską w sprawie podatku!

25 lipca 2022

Ordynacja podatkowa

Podatek od deszczu - kogo dotyczy?

Podatek od deszczu to opłata za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej. Obecnie znowelizowano przepisy regulujące dany podatek, przez co będzie on obejmować większą grupę podatników. Dowiedz się, czy tego rodzaju podatek dotyczy również Ciebie!

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Faktura wystawiona na pracownika - jak skorygować na dane firmowe?

W większości firm zakupów dokonują zatrudnieni pracownicy. Podając wówczas dane do faktury, nierzadko podają swoje dane osobiste, co powoduje, że faktura jest nieprawidłowa. W jaki sposób faktura wystawiona na pracownika powinna zostać skorygowana?

25 sierpnia 2021

Ordynacja podatkowa

Kiedy możliwy jest zwrot podatku PCC?

W jakich sytuacjach i dla kogo możliwy jest zwrot podatku PCC? W artykule dowiesz się również o różnicach pomiędzy zwrotem, a nadpłatą podatku. Sprawdź czym dokładnie jest zwrot podatku i kto zgodnie z ustawą może z takiej możliwości skorzystać?

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Pożyczka zaciągnięta przez małżonka - czy współmałżonek płaci PCC?

Czy pożyczka zaciągnięta przez małżonka wymaga zgody drugiego ze współmałżonków? Kto będzie zobowiązany do zapłaty podatku i jakie konsekwencje powoduje? Dowiedz się, jakie obowiązki podatkowe są związane z pożyczką zaciągniętą po ślubie przez małżonka!

11 października 2021

Ordynacja podatkowa

Czy elektroniczne tytuły wykonawcze przyśpieszą ściągnie długów?

Chcąc odzyskać należne wierzycielowi pieniądze, często musi on zmagać się z wieloma przeszkodami, jak np. celowe działanie dłużnika. Można więc zadać pytanie, czy wprowadzone elektroniczne tytuły wykonawcze przyśpieszą ściągnie długów? Sprawdź!

23 października 2020

Ordynacja podatkowa

Strata z działalności gospodarczej a okres przechowywania księgi podatkowej

Strata z działalności gospodarczej może być rozliczana w ciagu kolejnych 5 lat. Jeśli przedsiębiorca z tego skorzysta, musi się liczyć z wydłużeniem okresu przechowywania księgi podatkowej. Co to oznacza w praktyce? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

15 grudnia 2020

Ordynacja podatkowa

UPL-1 - omówienie wypełnienia formularza

Formularz UPL-1 daje możliwość upoważnienia osoby trzeciej do podpisania w naszym imieniu deklaracji podatkowej. Musi ona zostać w formie papierowej złożona we właściwym urzędzie skarbowym. Czy wiesz, jak wypełnić formularz UPL-1? Wyjaśniamy w artykule!

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Opłata prolongacyjna – czym jest i jak ją ustalić?

Odroczenie zobowiązań podatkowych możliwe jest poprzez pozytywne rozpatrzenie odpowiedniego wniosku złożonego do urzędu. Akceptacja wniosku powoduje konieczność rozliczenia dodatkowej opłaty. Co to jest opłata prolongacyjna i kiedy nie występuje?

16 lipca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów