Ordynacja podatkowa
Odmowa wydania interpretacji indywidualnej – w jakich przypadkach?
Jak w prawidłowy sposób wnioskować o interpretację indywidualną? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy może nastąpić odmowa wydania interpretacji indywidualnej oraz jakich błędów należy unikać aby organ podatkowy rozpatrzył wniosek.
23 października 2020
Schematy podatkowe MDR - przedłużenie terminu przekazywania informacji!
Obowiązek przekazywania organom podatkowym informacji o schematach podatkowych MDR jest następstwem powstania nowych regulacji dyrektywy. Czym są schematy podatkowe MDR? Kto ma obowiązek raportowania? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
17 stycznia 2022
Certyfikat rezydencji - co zmieni tarcza 4.0?
W przypadku gdy występuje podatek u źródła, może okazać się niezbędne posiadanie certyfikatu rezydencji podatkowej. Certyfikat rezydencji - czym jest, jaki jest jego cel i jaki jest termin obowiązywania? Co w tym zakresie zmieni tarcza 4.0? Przeczytaj!
23 października 2020
Odliczenie darowizny w trakcie roku - poszerzenie możliwości dzięki Tarczy 4.0!
Wprowadzona tarcza antykryzysowa 4.0 pozwala na dodatkowe odliczenie darowizny w trakcie roku i dotyczy to darowizn przekazanych na rzecz walki z koronawirusem i przeciwdziałania jego skutkom, już w zaliczce na podatek. Sprawdź, najnowsze zmiany!
23 października 2020
Zakup broni jako koszt podatkowy – czy to możliwe?
Prowadząc firmę, w której ramach świadczone są usługi ochroniarskie, zakup broni okazuje się dość podstawowym wydatkiem. Co jednak, gdy przedsiębiorca prowadzi np. działalność finansową i zakup ma służyć ochronie? Przeczytaj i sprawdź, czy stanowi koszt!
23 października 2020
Zabezpieczanie kursów walut jako instrumenty finansowe – przychody i koszty podatkowe
Walutowe transakcje terminowe, w kontekście podatku od osób prawnych, wykorzystuje się w celu zabezpieczenia przedsiębiorstw przed niekorzystnymi zmianami kursów walut. Instrumenty finansowe a zabezpieczenia kursów walut - od czego zależy? Przeczytaj!
27 kwietnia 2022
Powrót do Polski – zwolnienie z akcyzy od samochodu a mienie przesiedleńcze
Polacy, powracający do ojczyzny, często wracają ze zgromadzonym za granicą majątkiem. Typowym przykładem jest samochód osobowy. Taka czynność podlega jednak opodatkowaniu. Czy mienie przesiedleńcze pozwala na zwolnienie z akcyzy? Przeczytaj i sprawdź!
19 lipca 2022
Walka z zatorami płatniczymi na nowych zasadach - zmiany od 1 stycznia 2020 r.
Podatnicy prowadząc działalność w przypadku braku zapłaty ze strony kontrahenta i tak byli zobowiązani do zapłaty podatku dochodowego od danej sprzedaży.Zatory płatnicze, sprawdź w jaki sposób przedsiębiorcy mogą im zapobiegać! Przeczytaj artykuł!
20 lipca 2021
Kontrola sklepu internetowego - jak przebiega?
Popularność sklepów internetowych spowodowała, że wiele firm przeniosło swoje usługi do sieci lub całkowicie zrezygnowało z prowadzenia sprzedaży stacjonarnej. Prowadzisz działalność w internecie? Sprawdź, jak przebiega kontrola sklepu internetowego!
7 marca 2021
Jakie zawiadomienia do US ma obowiązek przekazać przedsiębiorca w 2020r. Część 2
Zawiadomienia do US, składane właściwemu naczelnikowi nadal stanowią jeden z elementów komunikacyjnych między podatnikiem, a urzędem skarbowym. Jakie zawiadomienia są obowiązkowe, a które obligatoryjne? Przeczytaj te i inne kwestie z tym związane!
25 czerwca 2022
Jakie zawiadomienia do US ma obowiązek przekazać przedsiębiorca w 2020r. Część 1
Pomimo usprawnień i uproszczeń wprowadzanych przez ustawodawcę, nadal obowiązkowo trzeba przekazywać urzędom skarbowym wiele zawiadomień, nie tylko podatkowych. Przeczytaj i sprawdź, jakie są najczęściej składane zawiadomienia do US przez przedsiębiorców
16 lutego 2022
Jak przebiega autoryzacja transakcji płatniczej? Warto wiedzieć
Obsługiwane przez systemy bankowe transakcje płatnicze w formie bezgotówkowej, to obecnie norma. Dokonywane transakcje wymagają autoryzacji przez płatnika. Przeczytaj i sprawdź, jak przebiega autoryzacja transakcji płatniczej w formie bezgotówkowej!
25 czerwca 2022
Podatek katastralny w Polsce – kiedy możemy się go spodziewać?
Obecnie każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek zapłacić od niej podatek. Niebawem obecnie obowiązujący podatek od nieruchomości może zostać zastąpiony przez podatek katastralny. Dowiedz się, kiedy podatek katastralny w Polsce zostanie wprowadzony!
25 czerwca 2022
Kontrola podatkowa bez uprzedniego zawiadomienia podatnika
Prowadząc działalność gospodarczą, podatników może spotkać kontrola podatkowa przeprowadzana przez urząd skarbowy. Niekiedy zdarza się, że kontrole przeprowadzane są bez wcześniejszego zawiadomienia o wszczęciu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
25 maja 2020
Rozbiórka środka trwałego – skutki podatkowe
Budynki są często wykorzystywane w prowadzonej działalności. Co jednak w przypadku jego rozbiórki? Jak wpływa to na kwestie amortyzacji budynku? Jak powinna być rozliczona rozbiórka środka trwałego na gruncie podatku VAT i dochodowego? Sprawdź!
25 czerwca 2022