0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

28 wyników dla tematu: amortyzacja-srodka-trwalego

Artykuły:

Amortyzacja wydzielonej części biurowej budynku mieszkalnego - warto wiedzieć!

Środki trwałe w tym nieruchomości wykorzystywane do prowadzenia działalności po jakimś czasie się zużywają. Czy w takim przypadku należy dokonać zmiany lokalu? Czym możliwa jest amortyzacja wydzielonej części biurowej budynku mieszkalnego? Dowiedz się!

5 września 2023

Amortyzacja nieruchomości położonej za granicą

Amortyzacja nieruchomości, która jest wykorzystywana na poczet działalności firmy pozwala na obniżenie kwoty podatku dochodowego. Amortyzacji podlegają nie tylko nieruchomości w kraju, amortyzacja nieruchomości położonej za granicą również jest możliwa!

13 stycznia 2022

Środek trwały w budowie - jak rozliczyć?

W jaki sposób dla celów podatkowych powinnam ująć środek trwały w budowie oraz kiedy przyjąć go do środków trwałych ?

25 czerwca 2021

Klasyfikacja i amortyzacja budynku usługowo-mieszkalnego - warto wiedzieć

Klasyfikacja i amortyzacja budynku usługowo-mieszkalnego może sprawić trudność przedsiębiorcom, którzy wykorzystują budynki do różnych celów. W jaki sposób wybrać odpowiedni symbol KŚT i jaką zastosować stawkę amortyzacji dla takiego budynku? Sprawdź!

25 maja 2021

Ulepszenie środka trwałego a całkowita amortyzacja

Poniosłeś wydatek na ulepszenie środka trwałego, ale jego amortyzacja została już zakończona? Z artykułu dowiesz się czy wartość ulepszenia możesz powiększyć o wartość początkową środka trwałego. Dowiedz się więcej na ten temat!

10 maja 2021

Zmiany w amortyzacji środków trwałych - co musisz wiedzieć!

Od 2021 roku weszły w życie zaostrzenia dotyczące zasad amortyzacji według indywidualnych stawek amortyzacji. Zaostrzenia mają na celu ograniczenie działań optymalizacyjnych. Sprawdź czy zmiany w amortyzacji dotyczą również Ciebie!

16 kwietnia 2021

Jak rozliczyć zwrot środka trwałego podlegającemu amortyzacji?

W prowadzeniu działalności, może się zdarzyć, że zakupiony i amortyzowany środek trwały zostanie zwrócony sprzedawcy. Jak rozliczyć zwrot środka trwałego, który jest już amortyzowany w firmie? Czy konieczna jest korekta dokonanych odpisów amortyzacyjnych?

8 marca 2021

Współczynnik podwyższający stawkę amortyzacji – kiedy można zastosować w działalności?

Gdy w spółce osobowej jeden ze wspólników wystąpi ze spółki, w ramach spłaty udziałów może otrzymać składnik majątku. Czy składnik taki można wprowadzić do nowo otwartej firmy? Czy można zastosować współczynnik podwyższający stawkę amortyzacji? Sprawdź!

4 lutego 2021

Wymiana środka trwałego na nowy w okresie gwarancji – jak amortyzować?

Zakup środka trwałego wiąże się z dokonywaniem odpisów amortyzacyjnych w oparciu o wartość początkową zakupionego składnika. Dowiedz się, w jaki sposób wymiana środka trwałego na nowy w okresie gwarancji wpływa na odpisy amortyzacyjne!

22 października 2020

Obniżenie stawki amortyzacji - czy jest optymalizacją podatkową?

Obniżenie stawki amortyzacji jako dozwolone działanie przedsiębiorcy w celu wygenerowania większego kosztu! Sprawdź Jakie środki trwałe podlegają amortyzacji, na czym polega obniżenie odpisu amortyzacyjnego oraz w jakim terminie można tego dokonać!

4 września 2020

Odłączenie części składowej środka trwałego a wpływ na amortyzację

Bardzo często składnikami majątku przedsiębiorców są środki trwałe. Co należy zrobić w przypadku gdy nastąpi odłączenie części składowej środka trwałego? Czy taka sytuacja ma wpływ na odpisy amortyzacyjne oraz na jego wartość początkową? Sprawdź!

20 sierpnia 2020

Amortyzacja przekazanego środka trwałego – jak rozliczyć?

Amortyzacja przekazanego środka trwałego może budzić wątpliwości. Jak powinna przebiegać, jeśli w związku z otrzymanym środkiem były już dokonywane odpisy w poprzedniej firmie, ale nie jest on jeszcze całkowicie zamortyzowany? Odpowiedź w artykule.

8 maja 2020

Duplikat faktury za środek trwały - czy stanowi potwierdzenie zakupu?

Wszystkie faktury należy starannie księgować i przechowywać. W praktyce zdarza się jednak, iż faktura zaginie bądź w ogóle nie dotrze do przedsiębiorcy. Czy w takiej sytuacji można wystawić duplikat faktury za środek trwały? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

9 września 2019

Aktualizacja wyceny środków trwałych - kiedy jest możliwa?

Często okazuje się, że wartość bilansowa posiadanych oraz regularnie amortyzowanych środków trwałych jest dużo niższa ich wartość rynkowa. Kiedy i na podstawie jakich przepisów może zostać przeprowadzona aktualizacja wyceny środków trwałych? Sprawdź!

19 listopada 2018

Sprzęt o wartości powyżej 10 000 zł używany krócej niż rok w kosztach

Sprzęt o wartości powyżej 10 000 zł użytkowany w firmie dłużej niż rok powinien zostać wpisany do ewidencji środków trwałych. Co w sytuacji, gdy sprzęt został zakupiony z zamiarem jego użytkowania w firmie krótszym niż 12 miesięcy? Przekonaj się!

17 lipca 2018

Amortyzacja jednorazowa środka trwałego zakupionego z dotacji

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą bardzo często korzystają z zewnętrznych źródeł finansowania. Czy środek trwały sfinansowany dotacją może być amortyzowany? Czy amortyzacja jednorazowa może być zastosowana w tym przypadku? Sprawdź!

28 czerwca 2018

Wartość początkowa środka trwałego a prowizja bankowa

Przedsiębiorco, zakupiłeś środek trwały na kredyt? Czy wiesz, w jaki sposób powinna być ustalona wartość początkowa środka trwałego? Sprawdź, czy prowizja bankowa zwiększa jego wartość może stanowić koszt podatkowy. Odpowiedź w artykule!

26 marca 2018

Amortyzacja środka trwałego - czy jest możliwa zmiana metody?

Amortyzacja środka trwałego może zachodzić różnymi metodami, m.in. liniową, degresywną czy jednorazową. Czy jest możliwa zmiana metody amortyzacji środka trwałego w przedsiębiorstwie? Sprawdź czy możesz zmienić metodę amortyzacji środka trwałego!

23 marca 2018

Pierwszy odpis amortyzacyjny - kiedy należy go zaksięgować?

Zakupiłam samochód osobowy do firmy, kiedy mogę zaliczyć do kosztów pierwszy odpis amortyzacyjny?

15 lutego 2017

Ujawnienie środka trwałego - wszystko co warto wiedzieć

W sytuacji gdy składnik majątku początkowo miał być wykorzystywany krócej niż rok jednak okres jego faktycznego użytkowania przekroczył rok należy zaliczyć go do środków trwałych. Czy wiesz, jak przebiega ujawnienie środka trwałego? Sprawdź!

20 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów