0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: anulowanie-faktury

Artykuły:

Anulowanie faktury - kiedy jest możliwe?

Przedsiębiorca w wyjątkowych sytuacjach ma możliwość anulowania wystawionej już faktury, również takiej która zawiera pomyłki. Przeczytaj i sprawdź, kiedy możliwe jest anulowanie faktury, a kiedy konieczne jest wystawienie faktury bądź noty korygującej!

22 lipca 2022

Anulowanie wystawionych faktur - kiedy zachodzi taka możliwość?

Możliwość anulowania faktury występuje jedynie w sytuacji kiedy nie trafiła ona jeszcze do obrotu prawnego oraz nie doszło do transakcji, a tym samym do powstania obowiązku prawnego. Sprawdź, co zrobić kiedy konieczne jest anulowanie wystawionych faktur!

14 lipca 2022

Faktura anulowana w JPK V7 i JPK FA - czy należy ją wykazać?

Czy faktura anulowana w JPK V7 i JPK FA powinna być wykazana? Co zrobić z fakturą na towar, którego nie odebrał nabywca, ani za niego nie zapłacił?

17 maja 2022

Nienależycie wykonana usługa a anulowanie faktury - kiedy to możliwe?

Przedsiębiorca w niektórych sytuacjach ma możliwość anulowania wystawionej już faktury. Zdarzają się sytuacje, gdy klient nie jest zadowolony z wykonanej przez firmę usługi. Nienależycie wykonana usługa a anulowanie faktury - czy to możliwe? Sprawdź!

22 grudnia 2021

Kiedy można anulować fakturę VAT?

Każdemu przedsiębiorcy zdarza się popełnić błąd, nawet przy wystawieniu faktury przychodowej. Co zrobić w takiej sytuacji? Kiedy można anulować fakturę VAT i w jaki sposób należy tego dokonać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

8 września 2020

Faktura korygująca – jak skorygować fakturę na błędny podmiot?

Dokonując transakcji, może się zdarzyć że otrzymana faktura zakupu zawiera błędy. Gdy dotyczą one np. błędnej stawki podatku VAT czy opisu towaru, korekty może dokonać wyłącznie sprzedawca. Faktura korygująca - co powinna zawierać i jakie błędy naprawia?

9 lipca 2020

Korekta podwójnie wystawionej faktury - o czym trzeba pamiętać?

Zgodnie z przepisami, każda czynność wykonana przez podmiot gospodarczy na rzecz innego, musi zostać opatrzona fakturą. Co, jeśli omyłkowo zostaną wystawione dwa dokumenty potwierdzające? Przeczytaj, jak przebiega korekta podwójnie wystawionej faktury!

23 stycznia 2018

Faktura wystawiona przez pomyłkę - jak skorygować?

Czy faktura wystawiona przez pomyłkę może zostać anulowana? Okazuje się, że sposób naprawienia tego błędu zależy od momentu, w którym go zauważono. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy faktura wystawiona przez pomyłkę może zostać anulowana!

2 lutego 2017

Faktura z błędem może być anulowana - warto wiedzieć

Każdemu zdarza się popełnić błąd, możliwe jest to również przy wystawianiu faktur. W związku z tym pojawia się pytanie, jak powinna zostać poprawiona czy też anulowana faktura z błędem aby nie naruszyć przepisów. Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w artykule!

20 września 2016

Fakturowanie - najczęstsze problemy

Fakturowanie wiąże się z wieloma problemami. Jakie są podstawowe zasady wystawiania faktur? Czy można anulować wystawioną fakturę? Czy przedsiębiorca ma obowiązek wystawienia faktury do paragonu? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

26 października 2015

Faktura wystawiona przez pomyłkę - korekta czy anulowanie?

Czy można anulować fakturę wystawioną przez pomyłkę czy konieczne jest wystawienie faktury korygującej?

23 maja 2014

Kiedy można anulować fakturę?

Wystawiłem kontrahentowi fakturę i wysłałem mu ją drogą e-mailową, w formacie PDF, Czy można ją anulować?

12 sierpnia 2013

Czy anulowanie zwróconej przez klienta faktury jest możliwe?

Specyfika działalności wymusza czasem w praktyce wystawienie faktur klientowi zanim transakcja rzeczywiście dojdzie do skutku. Klient rezygnuje z zakupu i odsyła fakturę. Czy w takiej sytuacji możliwe jest jej anulowanie?

28 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów