0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

21 wyników dla tematu: czynny-zal

Artykuły:

Czynny żal w 2024 roku - wzór ze szczegółowym omówieniem

Za niezapłacenie podatków i brak wysyłki deklaracji w obowiązujących terminach grożą konsekwencje prawne. Aby uniknąć kary, możesz skorzystać z czynnego żalu. Dowiedz się, jak skonstruować czynny żal w 2024 roku i pobierz darmowy wzór!

12 czerwca 2024

Czym różni się dobrowolne poddanie się odpowiedzialności a czynny żal?

Popełnienie czynów zabronionych w rozumieniu Kodeksu karnego skarbowego może wiązać się z koniecznością złożenia czynnego żalu bądź złożenia wniosku o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności. Sprawdź, jakie są różnice oraz jak wygląda taki wniosek!

14 kwietnia 2023

Czynny żal - kto go składa, księgowy czy przedsiębiorca?

Instytucja czynnego żalu może uchronić podatnika przed negatywnymi konsekwencjami powstałymi na skutek wykroczenia bądź popełnienia przestępstwa skarbowego. Czy w przypadku, gdy księgowość prowadzona jest przez biuro rachunkowe czynny żal składa księgowa?

20 stycznia 2023

Schematy podatkowe a skuteczność czynnego żalu

Przepisy o MDR wprowadziły nowy obowiązek dla niektórych podatników, który muszą raportować schematy podatkowe. Czym są schematy podatkowe? Kiedy należy je raportować? Czy przy niedopełnieniu obowiązku będzie skuteczny czynny żal? Sprawdziliśmy!

26 lipca 2022

Czynny żal będzie mniej skuteczny – zmiany w KKS

Instytucja czynnego żalu chroni w pewnych sytuacjach podatników, którzy przyznają się do popełnienia błędu lub pomyłki, innymi słowy - popełnienia "czynu zakazanego". Zmiana w KKS ma sprawić, że czynny żal nie będzie już tak skuteczny. Sprawdź kiedy!

3 czerwca 2022

Pismo wyjaśniające do urzędu skarbowego

Księgowość to dla początkującego przedsiębiorcy często nie małe wyzwanie. Prowadzenie ewidencji oraz rozliczanie się z US to tylko część obowiązków. Co w przypadku ich zaniedbania? Sprawdź, jak przygotować pismo wyjaśniające do urzędu skarbowego!

22 lutego 2022

Czynny żal - oświadczenie o popełnieniu czynu zabronionego - wzór z omówieniem

Tym, co może uratować przedsiębiorcę przed negatywnymi konsekwencjami spóźnień w płatnościach, jest instytucja czynnego żalu. Sprawdź, jak sporządzić takie oświadczenie lub pobierz bezpłatny wzór - czynny żal w formacie pdf lub doc!

17 lutego 2022

Czynny żal przy korekcie JPK – od kiedy nie będzie obowiązkowy?

Resort Finansów znowelizuje przepisy Kodeksu karnego skarbowego. Podatnik, który popełni błąd w Jednolitym Pliku Kontrolnym, nie będzie musiał przesyłać wraz z korektą czynnego żalu. Od kiedy czynny żal nie będzie obowiązkowy przy złożeniu korekt JPK?

12 maja 2021

Niezłożenie deklaracji podatkowej w terminie - jakie konsekwencje?

Czy zapłata podatku powoduje unikniecie poniesienia kary za niezłożenie deklaracji podatkowej?

6 września 2018

Czy czynny żal może pomóc nam uniknąć kary za przestępstwo skarbowe?

Czynny żal może pomóc nam uniknąć kary za przestępstwo skarbowe. Czynny żal dąży do naprawienia szkody, należy go złożyć w formie pisemnej do właściwego urzędu skarbowego. W jaki sposób złożyć zawiadomienie zawierajace czynny żal?

4 września 2018

Kiedy czynny żal uchroni przed karą?

Każdy przedsiębiorca ma wobec urzędu skarbowego pewne zobowiązania. Najczęściej nie są one skomplikowane. Kiedy czynny żal uchroni podatnika przed karą? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat! Odpowiedź znajdziesz w artykule!

25 stycznia 2018

Odpowiedzialność karno skarbowa - jak jej uniknąć?

Nieuregulowanie należności publicznoprawnych w terminie generuje obowiązek poniesienia odpowiedzialności. Istnieją również sposoby na jej uniknięcie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy powstaje odpowiedzialność karno skarbowa oraz jak jej uniknąć!

4 września 2017

Instytucja czynnego żalu - czym jest i na czym polega ?

Każdy przedsiębiorca ma wobec urzędu skarbowego pewne zobowiązania, jednakże często są nieświadomi, że w przypadku popełnienia wykroczenia uchronić ich może instytucja czynnego żalu. Sprawdź, kiedy czynny żal uchroni podatnika przed karą!

28 sierpnia 2017

Sankcje za niezłożenie deklaracji w terminie

Zdarza się, że podatnik przez zwykłe roztargnienie nie złoży deklaracji do urzędu skarbowego lub dokona tego po terminie. Jakie są sankcje za niezłożenie deklaracji w terminie? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

10 lipca 2017

Niezłożenie deklaracji VAT - konsekwencje

Czy niezłożenie deklaracji VAT w terminie będzie skutkowało nałożeniem kary po otrzymaniu wezwania z urzędu?

12 lutego 2016

Jak uniknąć kary za wykroczenie skarbowe?

Podczas prowadzenia działalności gospodarczej nietrudno popełnić wykroczenie skarbowe bądź przestępstwo skarbowe, jednak nie zawsze musi się to wiązać z karą. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat instytucji czynnego żalu.

2 marca 2015

Opóźnienie w wysyłce deklaracji VAT

Czy jeden dzień opóźnienia w wysyłce deklaracji do urzędu powoduje negatywne konsekwencje?

28 października 2014

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa skarbowego - wzór z omówieniem

Sprawca przestępstwa skarbowego ma prawo do dobrowolnego oddania się odpowiedzialności karnej skarbowej. W tym celu powinien złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

15 listopada 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów