0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: darowizna-srodka-trwalego

Artykuły:

Amortyzacja środka trwałego przekazanego z innej firmy - jak rozliczyć?

Przekazanie składnika majątku z działalności do nowego przedsiębiorstwa jest dosyć częstą praktyką. Problematyczne może być natomiast ustalenie, jak powinna być dokonywana i rozliczana amortyzacja środka trwałego przekazanego z innej firmy? Odpowiadamy!

16 maja 2022

Jak przebiega amortyzacja środka trwałego otrzymanego w darowiźnie?

Prowadzisz działalność gospodarczą i otrzymałeś w darowiźnie ruchomość, która chciałbyś wprowadzić do firmowej ewidencji środków trwałych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak powinna przebiegać amortyzacja środka trwałego otrzymanego w darowiźnie!

12 maja 2022

Darowizna środka trwałego - skutki podatkowe

W praktyce gospodarczej zdarzają się sytuacje, gdy przedsiębiorca decyduje się przekazać majątek firmy w formie darowizny. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak powinna zostać prawidłowo rozliczona darowizna środka trwałego i jakie powoduje konsekwencje!

14 lutego 2022

Opodatkowanie darowizny pojazdu wycofanego z firmy - czy jest konieczne?

Przedsiębiorco, dokonujesz bezpłatnego przekazania składnika pojazdu? Czy wiesz czym jest darowizna i jakie skutki podatkowe wiążą się z przekazaniem majątku? Dowiedz się, czy opodatkowanie darowizny pojazdu wycofanego z firmy jest obowiązkowe!

24 października 2019

Darowizna przedsiębiorstwa na rzecz członka rodziny

Darowizna przedsiębiorstwa na rzecz rodziny może być korzystna podatkowo. Jakie obowiązki mają darczyńca i obdarowany? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, z czym wiąże się przekazanie firmy i jakich formalności należy dopełnić.

17 listopada 2017

Jakie skutki podatkowe wywołuje darowizna środka trwałego?

Przedsiębiorca może zlikwidować, sprzedać lub podarować środek trwały, który nie jest już przydatny w firmie. Zobacz, jakie konsekwencje podatkowe wywołuje darowizna środka trwałego? Sprawdź, czy dokonanie darowizny jest opłacalne dla przedsiębiorcy!

3 lipca 2017

Środek trwały wykorzystywany w firmie otrzymany w darowiźnie

Niekiedy zdarza się, że przedsiębiorca otrzymuje w darowiźnie środek trwały. Sprawdź, jakie wiążą się z tym skutki? Czy powstanie dla niego z tego tytułu przychód? Czy taki środek trwały podlega amortyzacji? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w artykule!

27 września 2016

Przekazanie prezentu na cele działalności gospodarczej

W jaki sposób można przekazać prywatny majątek na cele prowadzonej działalności gospodarczej?

10 czerwca 2014

Darowizna a obniżenie podatku

24 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów