0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

21 wyników dla tematu: duplikat-faktury

Artykuły:

Duplikat faktury - jak wykazać w ewidencji księgowej?

W sytuacji zniszczenia bądź zaginięcia faktury przedsiębiorca może wystawić duplikat faktury, aby prawidłowo mógł zaksięgować daną operację gospodarczą. Kiedy i jak poprawie wystawić duplikat faktury? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak uniknąć pomyłek!

14 marca 2023

Duplikat faktury - wszystko co warto wiedzieć

W przypadku zagubienia oryginału faktury przedsiębiorca może wystąpić o wydanie duplikatu. Duplikat faktury może stanowić podstawę ujęcia wydatku w kosztach podatkowych oraz odliczenia VAT. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 lutego 2023

Faktura korygująca duplikat - rozliczenie na gruncie VAT

W toku prowadzenia firmy może zdarzyć się, że faktura nie dotrze do nabywcy, zostanie zgubiona lub zniszczona. Wtedy wystawia się duplikat faktury. Czy wiesz, jak należy postąpić, jeśli zostanie wystawiona faktura korygująca duplikat in minus? Sprawdź!

17 maja 2022

Duplikat faktury a prawo do odliczenia VAT

Przedsiębiorca wystawia duplikat faktury w przypadku, gdy pierwotna faktura zaginęła, została omyłkowo zniszczona bądź w ogóle nie dotarła do podatnika. Czy otrzymany w przedstawionych sytuacjach duplikat faktury upoważnia do odliczenia podatku VAT?

12 sierpnia 2020

Duplikat faktury – rozliczenie w VAT

Duplikat faktury wystawia się w przypadku zgubienia lub zniszczenia faktury pierwotnej. Jaki jest termin odliczenia podatku VAT z duplikatu i w jakich dokładnie warunkach może być wystawiony? Dowiedz się, jak rozliczyć otrzymany duplikat faktury!

6 sierpnia 2020

Duplikat faktury za środek trwały - czy stanowi potwierdzenie zakupu?

Wszystkie faktury należy starannie księgować i przechowywać. W praktyce zdarza się jednak, iż faktura zaginie bądź w ogóle nie dotrze do przedsiębiorcy. Czy w takiej sytuacji można wystawić duplikat faktury za środek trwały? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

9 września 2019

Duplikat faktury - jak prawidłowo rozliczyć?

Może zdarzyć się, że faktura dla nabywcy ulegnie zniszczeniu lub zaginie. Wówczas nabywca ma obowiązek zażądać wystawienia duplikatu. Sprawdź, kiedy należy wystawić duplikat faktury oraz jak wpływa on na rozliczenie faktury na gruncie PIT oraz VAT!

15 marca 2019

Duplikat faktury - jak poprawnie zaksięgować?

W jaki sposób powinienem zaksięgować duplikat faktury z datą faktury pierwotnej czy duplikatu?

20 marca 2018

Wystawienie duplikatu faktury WNT - jak rozliczyć?

Czy wystawienie duplikatu faktury WNT jest konieczne w celu rozliczenia WNT przy zagubieniu oryginału faktury?

12 lutego 2018

Nota korygująca - dokument prostujący błędy, wystawiany przez nabywcę

Otrzymywane przez przedsiębiorców faktury, często zawierają sporo błędów. Najczęściej spotykanymi są: nieprawidłowe adresy, numery NIP lub REGON, literówki w nazwie firmy. Czym jest nota korygująca? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

17 października 2017

Duplikat faktury przy określeniu wartości początkowej

Przedsiębiorca może dokonać wniesienia prywatnego majątku do prowadzonej firmy. Jednak jak ustalić jego wartość początkową? Sprawdź, czy w takiej sytuacji duplikat faktury może być podstawą do określenia wartości początkowej środka trwałego.

6 września 2017

Odwrotne obciążenie a duplikat faktury - odliczenie VAT

Wiele problemów przysparza podatnikom zdefiniowanie momentu powstania obowiązku podatkowego. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przypadku księgowania duplikatu faktury, na którym znajduje się adnotacja “odwrotne obciążenie”? Odpowiedź w naszym artykule.

21 marca 2017

Jakie dane powinna zawierać faktura korygująca?

Każdy człowiek ma prawo do popełniania błędów. Możliwe jest również popełnienie błędu przy wystawianiu faktury. W celu skorygowania błędu wykorzystywana jest faktura korygująca. Czy wiesz, jakie powinna zawierać informacje? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

21 września 2016

Dokumenty traktowane na równi z fakturami

Faktura to jeden z najważniejszych dokumentów, jeśli chodzi o rozliczanie transakcji dokonywanych w obrocie gospodarczym. Czy wiesz, że istnieją także dokumenty traktowane na równi z fakturami? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się więcej!

22 sierpnia 2016

Fakturowanie - faktura jako dokument księgowy

Dowiedz się jakie elementy musi zawierać faktura oraz czym jest faktura uproszczona, a czym e-faktura. Sprawdź też, co zmieniło się w kwestii faktur korygujących w 2016 r. To i wiele innych informacji na temat fakturowania znajdziesz w naszym artykule.

7 marca 2016

Duplikat faktury - księgowo i podatkowo

Zgubienie czy zniszczenie faktury to wypadek losowy, który może zdarzyć się w każdej firmie. W takich przypadkach rozwiązaniem stają się duplikaty faktur, czyli dokumenty o analogicznej do oryginału treści,

20 grudnia 2013

Duplikat faktury a korekta kosztów

Termin płatności faktury liczony jest od daty dostarczenia faktury czy od daty wystawionego duplikatu? Jak w tym przypadku rozliczyć korekty kosztów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak zmieni się korekta kosztów od 2016 roku?

15 lipca 2013

Rozliczanie VAT i podatku dochodowego z duplikatu faktury

Duplikat faktury wystawiany jest przez sprzedawcę na wniosek kupującego, w momencie gdy oryginał potwierdzający dokonanie zakupu ulegnie zniszczeniu bądź zaginie.

8 lipca 2013

Jak postępować w przypadku, gdy zaginął oryginał faktury?

Podatnicy powinni na bieżąco ujmować otrzymane faktury w Księdze Przychodów i Rozchodów oraz rejestrze zakupu VAT. Co jednak w przypadku, gdy dokument zaginie w firmie? Takie przypadki zdarzają się bowiem dość często. Dokument nieumyślnie zniszczony bądź

28 czerwca 2013

Nota a faktura korygująca

Zauważyłem w fakturze sprzedaży, którą wystawiłem jest błąd w danych nabywcy. Czy w takiej sytuacji mogę wystawić notę korygującą ?

19 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów