0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wystawienie duplikatu faktury WNT - jak rozliczyć?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Zakupiłem w Niemczech drewniane zabawki, które w Polsce zamierzam sprzedawać. Otrzymałem od klienta 2 listopada 2017 roku fakturę, jednakże w natłoku spraw zagubiła się. Czy możliwe jest wystawienie duplikatu faktury WNT oraz zaksięgowanie wydatku na jej podstawie?

 

Bogdan, Olecko

 

Zgodnie z art. 20 ust. 5 ustawy o VAT w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury przez podatnika podatku od wartości dodanej, nie później jednak niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru będącego przedmiotem wewnątrzwspólnotowego nabycia, (...).

W sytuacji gdy podatnik nie otrzyma faktury dokumentującej WNT, ma obowiązek wykazać transakcję WNT na podstawie samodzielnie stworzonych dowodów zakupu do 15. dnia miesiąca następnego po dostawie towaru będącego przedmiotem WNT. W sytuacji gdy otrzymany duplikat faktury będzie wskazywał na to, że oryginał faktury wystawiony był przed dniem rozliczenia WNT, konieczne jest skorygowanie zapisów w KPiR oraz rejestrach VAT i złożenie korekt deklaracji VAT oraz VAT-UE.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów