0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

18 wyników dla tematu: eksport-uslug

Artykuły:

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług - definicja i przykłady

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług ma miejsce wtedy, gdy polski przedsiębiorca dokonuje sprzedaży usług na rzecz kontrahenta z kraju UE (innego niż Polska). Sprawdź, czytając nasz artykuł, jak prawidłowo opodatkować sprzedaż na rzecz kontrahenta z UE!

28 marca 2023

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług - rozliczenie i dokumentowanie

Po otwarciu granic świadczenie usług na rzecz kontrahentów z zagranicy stało się dużo łatwiejsze. Wymaga to jednak poznania kilku zasad dotyczących prawidłowego dokumentowania. Czy wiesz, jak rozliczyć wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług? Sprawdź!

20 marca 2023

Import i eksport usług - rozliczenie podatkowe oraz dokumentowanie

Czym jest eksport usług i na jakich zasadach jest rozliczany? W jakich deklaracjach powinien został odpowiednio udokumentowany? A na jakich zasadach rozliczany jest eksport usług? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Podpowiadamy!

17 marca 2023

Eksport usług poza Unię Europejską - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy w celu zwiększenia swoich zysków poszerzają obszar swojego działania o kraje spoza Unii Europejskiej. Czy wiesz, w jaki sposób należy rozliczyć eksport usług poza Unię Europejską? Dowiedz się, jak właściwie udokumentować takie transakcje!

10 lutego 2023

Eksport usług do UE przez nievatowca - o czym warto pamiętać?

Jak wygląda eksport usług do Unii Europejskiej przez nievatowca? Jakie są konsekwencje takiego eksportu i kiedy powstaje obowiązek podatkowy? Jak należy udokumentować eksport usług u nievatowców? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

10 maja 2022

Usługi wewnątrzwspólnotowe - kto płaci VAT?

Usługi zagraniczne na gruncie VAT rozlicza się inaczej niż transakcje krajowe. Jak rozliczyć usługi wewnątrzwspólnotowe - ich sprzedaż lub zakup? Jaką deklarację złożyć? Kto powinien zapłacić VAT? Czym jest miejsce świadczenia usług? Wyjaśniamy w artykule

25 września 2020

Eksport usług a obowiązek rejestracji na potrzeby VAT-UE

Czy eksport usług remontowo - budowlanych na rzecz klienta z UE, należy rejestrować się do VAT? Ekspert wyjaśnia!

19 listopada 2018

Import i eksport na gruncie podatku VAT - podstawowe informacje

Zagraniczne transakcje są objęte odrębnymi przepisami dotyczącymi podatku VAT w zakresie jego wykazywania. W związku z tym, warto zapoznać się na początek z podstawowymi informacjami na ten temat. Czym więc jest import i eksport na gruncie podatku VAT?

3 sierpnia 2018

Miejsce świadczenia usług - czym jest i jak je określić?

Miejsce świadczenia usług definiuje ustawa o podatku od towarów i usług. Czym jest miejsce świadczenia usług i jak je prawidłowo określić dla poszczególnych rodzajów usług? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

5 czerwca 2017

Płatność przez PayPal - jak rozliczyć?

Jak rozliczyć taki wydatek udokumentowany elektronicznie "Tax Invoice" ze wskazaniem ceny (60 USD bez przeliczenia na PLN).?

3 października 2016

Dokumentowanie usług, których miejscem świadczenia jest inny kraj niż Polska

Obecnie przedsiębiorcy nie ograniczają się do sprzedaży usług wyłącznie na rynku krajowym. W jaki sposób wygląda dokumentowanie usług? Kiedy powstaje obowiązek podatkowy przy transakcjach zagranicznych? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

22 września 2016

Podatek VAT przy eksporcie usług

Czy sprzedając za granicę bez VATu mogę odliczać podatek VAT od poniesionych kosztów?

20 września 2013

Nowe definicje eksportu i importu towarów

1 kwietnia 2013 roku weszła w życie kolejna część nowych przepisów podatkowych obejmująca swoim zakresem podatek VAT. Znajdują się wśród nich m.in. nowa definicja działalności gospodarczej, zmiana stawek podatku VAT na niektóre towary i usługi.

3 lipca 2013

Rozliczenie transakcji importu usług dla podatnika nie-vatowca

Prowadzę działalność gospodarczą, ale nie jestem czynnym podatnikiem VAT. W jaki sposób można rozliczyć transakcję importu usług dla podatnika nie-vatowca ?

14 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów