0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Płatność przez PayPal - jak rozliczyć?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

W branży, w której działam współpracuję czasami z pośrednikami - sprzedawcami różnych projektów graficznych, zdjęć, itp z siedzibą poza terytorium Polski. Ostatnio współpracowałam z firmą z Australii. Płatność odbyła się kartą kredytową przez PayPal, a jedyny dokument wystawiony przez nich to "Tax Invoice" ze wskazaniem ceny (60 USD bez przeliczenia na PLN). Jak rozliczyć taki wydatek?

Ewa, Gliwice

 

Zakup praw do projektów graficznych czy zdjęć stanowi import usług. Oznacza to, że nabywca będący krajowym podatnikiem, z tytułu zakupu powinien wystawić fakturę wewnętrzną i wykazać zakup w deklaracji VAT-7.

Przy wystawianiu faktury wewnętrznej należy dokonać przeliczenia waluty USD na złotówki, po kursie średnim NBP z dnia poprzedzającego wystawienie faktury. Od tej wartości należy naliczyć podatek VAT, wg krajowej stawki. Wątpliwości pojawiają się, gdy kontrahent nie chce wystawić faktury sprzedaży i dysponujemy jedynie potwierdzeniem zamówienia lub zakupu. Jednak w tym przypadku dysponuje Pani fakturą VAT od sprzedawcy (Tax Invoice). Przy zakupie usług z krajów trzecich, aby móc zaliczyć wydatek do kosztów firmowych, otrzymany dokument powinien zawierać następujące dane:

  • numer dokumentu, 
  • wskazanie stron, które uczestniczą w transakcji (nazwy firm lub imiona i nazwiska oraz adresy),
  • datę wystawienia dokumentu oraz sprzedaży usług (jeżeli jest inna od daty wystawienia).
  • podmiot sprzedaży, jego wartość oraz ilość.
Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów