0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: emerytura

Artykuły:

Najniższa emerytura 2024 - ile wynosi minimalna emerytura w Polsce?

Obecnie przepisy określają kwoty najniższych emerytur i rent oraz kwoty dodatków wypłacanych wraz z emeryturą. Kto może otrzymać minimalną emeryturę i na jakich zasadach jest przyznawana? Ile wynosi najniższa emerytura 2024? Przeczytaj i sprawdź to!

12 kwietnia 2024

Wcześniejsza emerytura – kto może z niej skorzystać?

Emerytura to wypłacane co miesiąc świadczenie pieniężne przysługujące osobie ubezpieczonej, która rozwiązała stosunek pracy. Wcześniejsza emerytura Jest przyznawana po przepracowaniu odpowiedniej liczby lat. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź to!

11 marca 2024

Emerytura w Polsce a praca za granicą - warto wiedzieć!

Czy osobie wykonującej pracę za granicą przysługuje emerytura z ZUS? W jaki sposób zakład ubezpieczeń społecznych uwzględnia zagraniczne okresy ubezpieczenia podczas wyliczania emerytury? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

1 sierpnia 2023

Zasady przyznawania emerytur i rent dla osób pracujących w państwach UE/EFTA

Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego obowiązuje w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Co to oznacza? Przeczytaj artykuł i poznaj główne zasady przyznawania emerytur i rent dla osób pracujących w państwach UE/EFTA!

26 lipca 2023

Ubezpieczenie członka zarządu, który posiada emeryturę - jakie ma prawa?

W odniesieniu do ubezpieczenia zdrowotnego członka rady nadzorczej stosuje się odpowiednie unormowania ustawy zdrowotnej. Ubezpieczenie członka zarządu w ZUS, który posiada prawo do emerytury regulują przepisy ustawy systemowej. Sprawdź komu przysługuje!

19 maja 2023

Emerytura z ZUS czy KRUS - którą lepiej wybrać?

Czym jest emerytura i komu ona przysługuje? Kiedy ubezpieczonemu przysługuje emerytura z ZUS a kiedy z KRUS? Jaka jest wysokość świadczeń emerytalnych wypłaca z ZUS a z KRUS? Czy można otrzymywać emeryturę z ZUS i KRUS jednocześnie? Sprawdź!

13 lutego 2023

Zwiększenie emerytury - emerytura z ZUS-u z częścią rolną

Czy fakt podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników pozwala na uzupełnienie niezbędnego stażu złożonego z okresów składkowych i nieskładkowych oraz powoduje zwiększenie emerytury? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

14 czerwca 2022

Czekają nas podwyżki emerytur?

Emeryci i renciści co roku czekają na zmianę wysokości ich świadczeń. Czy mogą liczyć na szybkie podwyżki emerytur? Czy waloryzacja środków na kontach ubezpieczonych sprawi że emeryci i renciści otrzymają większe świadczenia? Przeczytaj i sprawdź!

17 czerwca 2021

Emerytura idzie w górę, a z nią trzynastki i świadczenia dla niepełnosprawnych!

Czym jest wskaźnik waloryzacji emerytur i od czego jest zależny? Ile wyniosą świadczenia seniorów od 1 marca 2021 roku? Czy na podwyżki mogą liczyć również renciści czy osoby niepełnosprawne? Przeczytaj artykuł i sprawdź, ile wynosi minimalna emerytura!

2 marca 2021

Emerytura - najważniejsze informacje dotyczące zmian w prawie

Warunkiem do otrzymania emerytury jest osiągnięcie określonego wieku emerytalnego. Po podpisaniu przez prezydenta nowelizacji od 1 października obowiązuje nowy wiek emerytalny. Przeczytaj od kiedy przysługuje emerytura i co ma wpływ na jej wysokość!

15 marca 2018

Freelancerze zapewnij sobie emeryturę

Już od jakiegoś czasu jesteś freelancerem. Masz klientów, a co za tym idzie – także zlecenia. Nie narzekasz na swoje zarobki.

21 września 2016

Emerytura i firma a podatek dochodowy

Jestem emerytem i prowadzę własną działalność . Jak w takiej sytuacji rozliczać zaliczki na podatek dochodowy?

20 września 2016

IKE i IKZE - zabezpiecz się na przyszłość

Poznaj sposoby zabezpieczenia się na przyszłość.

25 listopada 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów