0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: faktury-elektroniczne

Artykuły:

Faktura przesłana mailem do nabywcy - warunki

W dobie wszechobecnej cyfryzacji nasuwa się pytanie czy faktura może być przesłana mailem? Czy faktura przesłana mailem musi zostać zaakceptowana przez nabywcę? Czy nabywca musi wyrazić zgodę na taką formę otrzymywania dokumentów zakupu? Sprawdź!

14 września 2022

Obowiązkowa e-faktura – jest zgoda Komisji Europejskiej!

Organy administracyjne wprowadzają coraz więcej rozwiązań mających na celu ułatwienie rozliczeń między firmami oraz zapewniających im bezpieczeństwo. Kiedy wejdzie w życie obowiązkowa e-faktura? Sprawdźmy, jak postępują prace nad systemem KSeF!

1 kwietnia 2022

Faktury w wersji elektronicznej – zasady wystawiania i przechowywania

Z uwagi na postępujący proces cyfryzacji, faktury w wersji elektronicznej wypierają ich formę papierową. Jak zatem wystawiać i przechowywać faktury w wersji elektronicznej? Sprawdź, kiedy można wystawić e-fakturę i czy nabywca musi ją zaakceptować!

2 marca 2022

Jakie plusy ma fakturowanie online?

Przedsiębiorco, szukasz oszczędnego rozwiązania na prowadzenie księgowości, a do tego cenisz sobie, czas, wygodę oraz pozytywnym wizerunku firmy? Fakturowanie online jest właśnie dla Ciebie! Sprawdź, jakie korzyści niesie ze sobą fakturowanie online!

12 listopada 2020

Faktury elektroniczne - jak je prawidłowo przechowywać?

Coraz więcej firm korzysta z księgowości online, a faktury elektroniczne wysyła mailem. Przechowywanie faktur elektronicznych często frapuje przedsiębiorców. Jak prawidłowo przechowywać e-faktury? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

10 listopada 2020

E-faktura - wszystko co warto wiedzieć

Obecnie prawnie uznaną formą rozliczenia, jest e-faktura, jest ona równoważna z fakturą papierową. Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać e-faktura oraz w jaki sposób należy ją przechowywać? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

19 lutego 2017

Jakie dane powinna zawierać faktura korygująca?

Każdy człowiek ma prawo do popełniania błędów. Możliwe jest również popełnienie błędu przy wystawianiu faktury. W celu skorygowania błędu wykorzystywana jest faktura korygująca. Czy wiesz, jakie powinna zawierać informacje? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

21 września 2016

Faktura elektroniczna w 2015 roku - wszystko co warto wiedzieć

Wystawianie e-faktur staje się coraz powszechniejsze. Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać faktura elektroniczna oraz w jaki sposób należy je przechowywać? Czy kontrahent musi wyrazić zgodę na otrzymywanie faktur elektronicznych? Sprawdź!

2 listopada 2015

Przechowywanie faktur elektronicznych

Wystawianie faktur jest obowiązkiem każdego podatnika podatku VAT. Zobacz jak powinno odbywać się przechowywanie faktur elektronicznych. Jakie korzyści płyną ze stosowania e-faktur? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

13 marca 2015

Kopia faktury papierowej jako e-faktura

Kopia faktury papierowej jako faktura elektroniczna? To możliwe! Czytaj więcej!

18 sierpnia 2014

Faktury elektroniczne w działalności gospodarczej

Podatnicy wraz z początkiem 2013 roku mają większą swobodę w wystawianiu i przesyłaniu faktur drogą elektroniczną. Jakie zalety maja faktury elektroniczne? Jak należy je wystawiać? Dowiesz się czytając nasz artykuł !

22 sierpnia 2013

Nota a faktura korygująca

Zauważyłem w fakturze sprzedaży, którą wystawiłem jest błąd w danych nabywcy. Czy w takiej sytuacji mogę wystawić notę korygującą ?

19 czerwca 2013

Podatek VAT (cz. 12) - Obowiązki rejestracyjne oraz ewidencyjne cz. II

Faktura jest dokumentem handlowym, który potwierdza operację gospodarczą pomiędzy sprzedającym a kupującym. Powinna ona zawierać szczegółowe dane na temat dokonanej transakcji.

18 czerwca 2013

Skan podpisanej faktury korygującej - czy jest potwierdzeniem?

Czy podpisana, zeskanowana i wysłana przez e-mail w formacie PDF kopia korekty faktury stanowi potwierdzenie na otrzymanie tejże korekty?

16 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów