0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

30 wyników dla tematu: jednorazowa-amortyzacja

Artykuły:

Jednorazowa amortyzacja środków trwałych

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorcy mają możliwość korzystać z ustawowych ulg. Jedną z nich jest jednorazowa amortyzacja do 100 000 zł dla nowych środków trwałych oraz amortyzacja jednorazowa w ramach pomocy de minimis. Przeczytaj i sprawdź!

24 sierpnia 2023

Jednorazowa amortyzacja czy bezpośrednie zaliczenie wydatku w koszty

W sytuacji, gdy przedsiębiorca zakupił samochód o wartości poniżej 10 000 zł, może wydatek ten zaliczyć bezpośrednio w koszty. Sprawdź, czy jednorazowa amortyzacja jest korzystniejsza od bezpośredniego zaliczenia wydatku w koszty firmy!

9 sierpnia 2023

Jednorazowa amortyzacja środków trwałych o wartości powyżej 10 000 zł

Czy wiesz, że możliwa jest jednorazowa amortyzacja środka trwałego, którego wartość przekracza 10 000 zł? Przedsiębiorcy mogą skorzystać z niej w ramach pomocy de minimis lub ulgi na fabrycznie nowe środki trwałe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

13 kwietnia 2023

Jednorazowa amortyzacja samochodu ciężarowego w świetle ustawy o PIT

Znacznym ułatwieniem jakie ustawodawca przewidział dla przedsiębiorców rozpoczynających prowadzenie działalności oraz małych podatników jest jednorazowa amortyzacja samochodu ciężarowego w ramach pomocy de minimis. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

14 października 2022

Jednorazowa amortyzacja wytworzonego środka trwałego - warto wiedzieć!

Czy wiesz, jak amortyzować środki trwałe wytworzone we własnym zakresie? Czy w takim przypadku może zostać zastosowana amortyzacja jednorazowa? Dowiedz się, w jakich przypadkach jednorazowa amortyzacja wytworzonego środka trwałego jest możliwa!

11 października 2022

Panele fotowoltaiczne a jednorazowa amortyzacja

Panele fotowoltaiczne powodują konwertowanie energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Są najszybciej rozwijającą się gałęzią energetyczną i często inwestują w nie firmy. Czy można dokonać jednorazowej amortyzacji fotowoltaiki? Sprawdź!

30 sierpnia 2022

Jednorazowa amortyzacja samochodu osobowego

Czy jednorazowa amortyzacja jest metodą, z której mogę skorzystać w przypadku zakupu samochodu osobowego?

18 marca 2021

Na jakie ułatwienia podatkowe w czasie epidemii mogą liczyć przedsiębiorcy?

Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna powoduje kolejne obostrzenia. Rząd planuje kolejną tarczę, a ponadto współpracuje z Komisją Europejską, przygotowując preferencje podatkowe. Jakie ułatwienia podatkowe w czasie epidemii czekają przedsiębiorców?

5 listopada 2020

Jednorazowa amortyzacja środków trwałych wytwarzających towary do walki z koronawirusem

W celu zwalczania epidemii koronawirusa zostało wprowadzonych wiele nowych regulacji prawnych. Dowiedz się na czym polega jedna z nich - jednorazowa amortyzacja środków trwałych zakupionych w celu wytworzenia towarów niezbędnych do walki z COVID-19!

27 sierpnia 2020

Jednorazowa amortyzacja maszyn i urządzeń

Jednorazowa amortyzacja jest korzystną metodą optymalizacji podatkowej. Pozwala ona na uzyskanie wysokich kosztów podatkowych, które wpłyną na zmniejszenie podstawy opodatkowania. Jakie są zasady skorzystania z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego?

7 sierpnia 2020

Jednorazowa amortyzacja nowych środków trwałych - limit cz.3

Jednorazowa amortyzacja nowych środków trwałych stanowi dla przedsiębiorców powszechną formę rozliczenia kosztów za zakupione składniki majątku. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy wytworzone w firmie składniki majątku podlegają jednorazowej amortyzacji!

5 grudnia 2019

Amortyzacja jednorazowa - 2019

Amortyzacja jednorazowa jest przywilejem, z którego mogą skorzystać mali podatnicy oraz ci, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą. Dowiedz się ile wynosi, jak wyliczyć limit amortyzacji oraz kto ma prawo zastosować amortyzację jednorazową?

21 października 2019

Jednorazowa amortyzacja nowych środków trwałych - dla kogo (cz.2)

Majątek trwały jest podstawowym wyposażeniem wielu firm, przedsiębiorcy nabywają środki trwałe ujmując je w kosztach poprzez amortyzację. Wyróżniamy kilka form amortyzacji, ale czy możliwa jest jednorazowa amortyzacja nowych środków trwałych? Sprawdź!

14 sierpnia 2019

Jednorazowa amortyzacja nowych środków trwałych cz.1 - warto wiedzieć!

Podatnik ma prawo zaliczyć w koszty firmy, wydatki na zakup fabrycznie nowych środków trwałych. Kiedy w działalności może być zastosowana jednorazowa amortyzacja nowych środków trwałych? Jakie składniki majątku można zamortyzować jednorazowo? Sprawdź!

13 sierpnia 2019

Jednorazowa amortyzacja - kto może z niej skorzystać?

Jednorazowa amortyzacja do tej pory przysługiwała tylko wybranym przedsiębiorcom po spełnieniu pewnych warunków. W lipcu 2017 roku została wprowadzona nowelizacja ustawy, zmieniająca warunki korzystania z niej. Komu przysługuje jednorazowa amortyzacja?

17 kwietnia 2018

Jednorazowa amortyzacja samochodu osobowego - zmiana przepisów od sierpnia 2017

Jednorazowa amortyzacja samochodu osobowego stała się możliwa po wprowadzeniu zmian w ustawie z 7 lipca 2017 roku. Zobacz co zostało zmienione w ustawie, w jaki sposób oraz kiedy przedsiębiorca ma możliwość skorzystania z jednorazowej amortyzacji.

28 lutego 2018

Amortyzacja jednorazowa - 2018

Amortyzacja jednorazowa jest przywilejem, z którego mogą skorzystać mali podatnicy oraz ci, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą. Dowiedz się ile wynosi, jak wyliczyć limit amortyzacji oraz kto ma prawo zastosować amortyzację jednorazową?

1 stycznia 2018

Jednorazowy odpis amortyzacyjny w KPiR - jak ująć?

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy wykorzystują rożnego rodzaju składniki majątku. Niektóre z nich zostają zaliczone do środków trwałych i podlegają amortyzacji. Przeczytaj i dowiedz się, kiedy możliwy jest jednorazowy odpis amortyzacyjny!

14 grudnia 2017

Jednorazowa amortyzacja w działalności gospodarczej małżonka

Podatnicy, którzy w danym roku podatkowym rozpoczynają prowadzenie działalności lub posiadają status małego podatnika, mogą skorzystać z przywileju jednorazowej amortyzacji. Jak wygląda jednorazowa amortyzacja w działalności gospodarczej małżonka?

10 listopada 2017

Jednorazowa amortyzacja przy zakupie wartości niematerialnych i prawnych

Czy możliwa do zastosowania jest jednorazowa amortyzacja przy zakupie wartości niematerialnych i prawnych?

20 września 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów