0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

28 wyników dla tematu: korekta-kosztow

Artykuły:

Wycofanie pojazdu z firmy będącego towarem handlowym

Planujesz wycofanie pojazdu z firmy stanowiącego towar handlowy i przeznaczenie go na własne potrzeby? Sprawdź jakie będą skutki na gruncie podatku VAT oraz PIT. Przeczytaj nasz artykuł i dopełnij wszystkich obowiązków podatkowych!

10 maja 2023

50-procentowe koszty uzyskania przychodu - co w przypadku odmowy ich zastosowania?

Fiskus może odmówić twórcy zastosowania 50-procentowych kosztów uzyskania przychodu, gdy utwór nie należy do kategorii dzieł objętych tym prawem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej kiedy 50-procentowe koszty uzyskania przychodu mogą być zastosowane!

27 kwietnia 2021

Darowizna towarów handlowych a obowiązek korekty kosztów u darczyńcy

Prowadząc działalność gospodarczą w obrębie członków rodziny często następuje przekazanie darowizn. Czy darowizna towarów handlowych wpływa na rozliczenie na gruncie podatkowym? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

22 kwietnia 2021

Korekta kosztów w Księdze Przychodów i Rozchodów

Wraz z początkiem roku 2016 w życie weszły nowe regulacje, dotyczące korekty kosztów. W jaki sposób jest ona teraz rozliczana? Co w przypadku, gdy korekta kosztów będzie dotyczyła przełomu roku? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

7 września 2017

Korekta kosztów z tytułu niezapłaconych faktur - kiedy jest konieczna?

Korekta kosztów z tytułu niezapłaconych faktur polega na pomniejszeniu kosztów o niezapłacone zobowiązania. Korekta ta nie obowiązuje od 1 stycznia 2016 roku. Jednak zdarzają się sytuację, w których korektę kosztów nadal należy stosować. Sprawdź!

30 sierpnia 2017

Korekta kosztów - koniec pomniejszania kosztów o niezapłacone wydatki

Korekta kosztów jest aktualnie obowiązkowa w przypadku nieterminowo opłaconych wydatków. Od 2016 roku nastąpi zmiana przepisów, która zniesie obowiązek pomniejszania kosztów o kwotę nieopłaconych faktur. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

7 października 2016

Telefon na raty - konsekwencje podatkowe

Operatorzy sieci komórkowych zachęcają potencjalnych klientów do skorzystania z ich oferty, proponując różnego rodzaju promocje i udogodnienia w zamian za podpisanie umowy na określony okres czasu. Sprawdź, jak telefon na raty ująć w KPiR!

17 września 2016

Jednorazowa amortyzacja środka trwałego w leasingu finansowym

Czy możliwa jest jednorazowa amortyzacja środka trwałego w leasingu finansowym? Jak ma się do tego korekta kosztów i zmiany w przepisach, obowiązujące od stycznia 2016 roku? Czy w dalszym ciągu wykonuje się korektę kosztów? Sprawdź!

10 marca 2016

Korekta kosztów związana z nieterminowym rozliczaniem wydatków

Podatnicy PIT i CIT w sytuacji nieuregulowania kwoty, która wynika z faktury lub rachunku, muszą dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów. Korekta kosztów została uzależniona od ustalonego terminu płatności, ponieważ prawo wyodrębnia dwa przypadki.

14 grudnia 2015

Korekta kosztów z tytułu nieopłaconych faktur

Przepisy obowiązujące do końca 2015 roku informujące o nieopłaconych wydatkach, podatnik jest zobowiązany do wyłączenia ich z kosztów uzyskania przychodów. Korekta kosztów - sprawdź, jaka zmiana nastąpi od 1 stycznia 2016 roku.

19 listopada 2015

Korekta kosztów w 2013 roku, a jej koniec w 2016 roku

Na czym polega korekta kosztów? Po co został stworzony mechanizm takich korekt? Jaki jest czas na dokonanie korekty kosztów? Sprawdź, jakie zmiany nastąpią od 2016 roku i czy to koniec z obowiązkową korektą kosztów w przypadku braku zapłaty?

14 listopada 2015

Płatność ratalna a obowiązkowa korekta kosztów

Jak wyglądała korekta kosztów w płatnościach ratalnych do grudnia 2015 roku? Czy w związku ze zmianą przepisów od 1 stycznia 2016 likwidującymi korektę kosztów, będzie można wcześniejsze wyksięgowania na nowo zaliczyć do kosztów podatkowych?

4 listopada 2015

Korekta kosztów do końca 2015 roku - amortyzacja środków trwałych

Nieopłacenie w terminie zobowiązań powoduje konieczność wykonania przez przedsiębiorców korekty kosztów wstecz. Jakie zmiany wejdą w życie w 2016 roku? Czy zmiany prawne spowodują, że korekta kosztów nie będzie już konieczna? Sprawdź!

2 listopada 2015

Zestawienie korekty kosztów - wzór z omówieniem

Niektórzy przedsiębiorcy mają obowiązek sporządzić zestawienie korekty kosztów. Czy wiesz, jakie elementy powinno ono zawierać? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł i pobierz darmowy wzór w formacie DOC oraz PDF.

10 października 2015

Zestawienie dowodów zwiększenia kosztów - wzór z omówieniem

Przepisy podatkowe zobowiązują przedsiębiorców do dokonania korekty kosztów w związku z nieopłaceniem faktur. Dowiedz się jak wystawić zestawienie dowodów zwiększenia kosztów po ich opłaceniu i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!

5 sierpnia 2015

Likwidacja działalności a korekta kosztów

Jeśli dojdzie do likwidacji działalności, przedsiębiorca powinien wiedzieć, jak prawidłowo rozliczyć niezapłacone wówczas faktury, a także czy konieczna jest korekta kosztów. Dowiedz się jak wygląda likwidacja działalności a korekta kosztów!

21 lipca 2015

Dowód zwiększenia kosztów - wzór z omówieniem

Jeżeli przedsiębiorca zalega z opłatami za towar lub usługę, powinien zmniejszyć koszty uzyskania przychodu w KPiR. Dowiedz się, jak skonstruować dowód zwiększenia kosztów i pobierz darmowy wzór PDF!

21 lipca 2015

Zestawienie do korekty kosztów - wzór z omówieniem

Zgodnie ze zmianą przepisów w ustawie o podatku dochodowym, należy wskazać sposób, w jakim dokonuje się korekty kosztów w KPiR. Dowiedz się, jak sporządzić zestawienie korekty kosztów i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!

11 czerwca 2015

Zakup na raty a podatek VAT

Czy konieczne jest dokonanie korekty kosztów w sytuacji zakupu na raty oraz w jakim terminie można odliczyć podatek VAT?

28 lutego 2015

Korekta kosztów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów

Regulowanie zobowiązań względem kontrahentów ma wpływ na pozytywny wizerunek przedsiębiorcy. Kiedy musi zostać wykonana korekta kosztów przez przedsiębiorcę? Jakie są terminy składania korekt? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

27 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów