0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: ksef

Artykuły:

Wdrożenie KSeF w biurze rachunkowym - jak się przygotować?

Czy wiesz, jak należy się przygotować na wdrożenie KSeF w biurze rachunkowym? Sprawdź, jak biuro może wesprzeć klienta w tym procesie i jakie uprawnienia do KSeF klient powinien nadać dla biura. Dowiedz się, jak KSeF usprawni współpracę z klientem!

8 września 2023

Faktury zaliczkowe i końcowe w KSeF - jakie zmiany od 1 września?

W związku z nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług będą zmiany w zakresie wystawiania faktur zaliczkowych i końcowych. Czy wiesz, co się zmieni oraz, jak po zmianach będą wyglądać faktury zaliczkowe i końcowe? Wyjaśniamy!

30 sierpnia 2023

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur

Ministerstwo Finansów wdrożyło Krajowy System e-Faktur! Dokumentowanie obrotu między firmami będzie odbywało się dzięki ogólnopolskiej platformie do przesyłania e-faktur. Zobacz, na co się przygotować i jakie korzyści można osiągnąć!

22 sierpnia 2023

Rozliczenie faktury od oszusta a KSeF - kiedy pobrać fakturę?

System e-faktur będzie od przyszłego roku obligatoryjny dla wszystkich przedsiębiorców. W związku z tym pojawia się wciąż wiele wątpliwości i jednym z takich problematycznych zagadnień jest przypadek jak będzie wyglądało rozliczenie faktury od oszusta.

21 sierpnia 2023

KSeF a JPK - czy mogą funkcjonować jednocześnie?

Czy wiesz, że KSeF w przeciwieństwie do Jednolitego Pliku Kontrolnego będzie obowiązkowy dla wszystkich przedsiębiorców? Dowiedz się, jakie dane przekazywane są przez KSeF a JPK do organów podatkowych i sprawdź, dlaczego jedno nie zastąpi drugiego!

11 sierpnia 2023

Krajowy System e-Faktur

Jak wprowadzić Krajowy System e-Faktur w swojej firmie? Jak korzystać z rządowej platformy? Jak może wyglądać elektroniczny obieg e-faktur?

31 lipca 2023

Zmiana daty wystawienia faktury w kontekście KSeF

Stosowanie Krajowego Systemu e-Faktur ma stać się obowiązkowe, jednak wciąż istnieje wiele praktycznych zagadnień, które nie są jasne dla przedsiębiorców. Czy możliwa jest zmiana daty wystawienia faktury wystawionej w KSeF? Czytaj więcej w artykule!

9 czerwca 2023

Odliczenie VAT od faktur wystawionych w KSeF

Krajowy System e-Faktur to rządowa platforma administrowana przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, która służy do przesyłania pomiędzy przedsiębiorcami faktur ustrukturyzowanych. Sprawdź, jak wygląda odliczenie VAT od faktur wystawionych w KSeF!

5 kwietnia 2023

Nadawanie uprawnień do KSeF - jak przebiega?

Obecnie faktury ustrukturyzowane funkcjonują w obrocie gospodarczym jako jedna z dopuszczalnych form dokumentowania transakcji, po to, aby docelowo je zastąpić. Faktury te można wystawić za pomocą KSeF. Sprawdź, jak wygląda nadawanie uprawnień do KSeF!

31 marca 2023

KSeF – co oznacza dla firm i jak sie przygotować?

Od 1 lipca 2024 roku zacznie obowiązywać KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur. Czym jest KSeF, jakie korzyści oferuje firmom i jak się na niego przygotować? Odpowiadamy w poniższym artykule.

27 marca 2023

Faktury ustrukturyzowane w KSeF a termin zwrotu podatku VAT

Faktury ustrukturyzowane to faktury elektroniczne wystawione zgodnie z określonym wzorem przy pomocy Krajowego Systemu e-Faktur. Podmioty, które wystawiają faktury w takiej formie mogą liczyć na różne przywileje, np. krótszy termin zwrotu VAT. Sprawdź!

7 marca 2023

Podpis elektroniczny - jakie ma zastosowanie w KSeF?

Wystawianie faktur za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur w niedalekiej przyszłości stanie się obowiązkiem. Czy wiesz, że podpis elektroniczny oraz pieczęć elektroniczna mogą okazać się przydatne w korzystaniu z KSeF? Sprawdź, jak można je wyrobić!

19 stycznia 2023

Webinar „KSeF – projekt ustawy i jej konsekwencje. Identyfikacja i obsługa faktur w systemie”

Webinar „Krajowy System e-Faktur – projekt ustawy i jej konsekwencje. Identyfikacja i obsługa faktur w systemie” odbędzie się w dniu 26.01.2023. Webinar organizowany jest przez firmę EuroCert i będzie dotyczył gorącego tematu Krajowego Systemu e-Faktur.

12 stycznia 2023

"Krajowy System e-Faktur i metody identyfikacji w pigułce" - bezpłatny webinar firmy EuroCert

Przedsiębiorcom pozostał jeszcze tylko rok, aby przygotować się do wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). 29.11.2022 będzie okazja, aby podczas bezpłatnego webinaru dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo przygotować firmę do integracji.

15 listopada 2022

KSeF program - jaki wybrać?

KSeF to system teleinformatyczny umożliwiający m.in. wystawianie, przechowywanie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. Korzystanie z KSeF da podatnikom wiele korzyści. Dowiedz się jakich oraz jaki do KSeF program księgowy wybrać!

20 lipca 2022

Krajowy System e-Faktur - co warto wiedzieć?

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to rządowa platforma służąca do przesyłania e-faktur między przedsiębiorcami. Jej wprowadzenie ma służyć większej przejrzystości w obrocie między przedsiębiorcami. W artykule znajdują się najważniejsze informacje o KSeF!

4 lipca 2022

Kongres Rady Podatkowej 2022: dyskusje o Polskim Ładzie, procesie legislacyjnym i sytuacji firm

Zapraszamy na Kongres Rady Podatkowej 2022 o Polskim Ładzie, procesie legislacyjnym i aktualnej sytuacji firm.

11 maja 2022

Obowiązkowa e-faktura – jest zgoda Komisji Europejskiej!

Organy administracyjne wprowadzają coraz więcej rozwiązań mających na celu ułatwienie rozliczeń między firmami oraz zapewniających im bezpieczeństwo. Kiedy wejdzie w życie obowiązkowa e-faktura? Sprawdźmy, jak postępują prace nad systemem KSeF!

1 kwietnia 2022

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur - co oznacza dla przedsiębiorcy?

KSeF to nowy system dzięki, któremu dokumentowanie obrotu między firmami odbywa się na ogólnopolskiej platformie do przesyłania e-faktur. Sprawdź, na jakie korzyści mogą liczyć przedsiębiorcy wystawiający faktury w KSeF i od kiedy jest obowiązkowy!

17 grudnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów