0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: procedura-vat-oss

Artykuły:

VAT OSS – zasady rozliczania podatku VAT w ramach pakietu e-commerce

Wraz z tzw. pakietem VAT e-commerce weszły w życie przepisy w ramach których przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży na rynkach zagranicznych mogą rozliczyć podatek VAT przy zastosowaniu VAT OSS. W artykule przedstawiamy rozliczenie VAT w procedurze VAT OSS!

9 czerwca 2022

Jak zmiany wprowadził unijny pakiet VAT dla e-commerce – VAT OSS

Pakiet VAT dla e-commerce ma na celu ułatwić rozliczanie VAT od sprzedaży towarów i usług na rzecz konsumentów w innych państwach członkowskich UE. W ramach pakietu, powstała procedura VAT OSS będąca jednym z uproszczeń. Czym jest VAT OSS? Sprawdź!

3 grudnia 2021

Unijna procedura VAT OSS a rozliczenie WSTO

Od tego roku, naszym kraju, ale również w całej Unii Europejskiej obowiązują nowe zasady rozliczania podatku VAT ze sprzedaży wysyłkowej. Jak wygląda rozliczenie WSTO w procedurze VAT OSS i co należy zrobić, aby się zarejestrować? Przeczytaj i sprawdź.

22 października 2021

Unijna procedura VAT OSS stosowana przez pośredników

Przedsiębiorca mający zamiar skorzystać z procedury VAT OSS, musi zarejestrować się tylko w jednym państwie członkowskim. To duże ułatwienie wprowadzone przez ustawodawcę w e-commerce. Jak wygląda to z perspektywy pośrednika? Przeczytaj artykuł!

21 października 2021

Procedura VAT OSS i IOSS a kasa fiskalna

Przedsiębiorcy bardzo często sprzedają swoje towary i usługi na zagranicznych rynkach, jednakże wiąże się z szeregiem obowiązków podatkowych. Czy posiadanie kasy fiskalnej dla transakcji VAT OSS i IOSS jest konieczne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

13 października 2021

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż na odległość w JPK V7

Prowadząc działalność gospodarczą, podatnik nie musi ograniczać się wyłącznie do sprzedaży na rynku krajowym. Jak powinna być przez niego oznaczona wewnątrzwspólnotowa sprzedaż na odległość w JPK? Jak to będzie wyglądało w przyszłym roku? Sprawdź!

12 października 2021

VAT OSS a towary i usługi objęte procedurą unijną

Przedsiębiorców obowiązuje nowa procedura unijna - VAT OSS za pośrednictwem, której mogą rozliczać sprzedaż w jednym kraju. W artykule przedstawiamy, jakie towary i usługi obejmuje procedura unijna OSS w ramach pakietu VAT e-commerce?

12 października 2021

VAT OSS - jakie są zasady rozliczania VAT?

VAT OSS istotnie zmienił przepisy względem VAT i niektóre procedury związane z e-handlem zagranicznym. Jest to bardziej rozszerzona i zmodyfikowana procedura rozliczania VAT. Rejestracja do korzystania z tej procedury jest dobrowolna. Dowiedz się więcej!

13 września 2021

VAT OSS - procedura zastępująca VAT MOSS

VAT OSS to zmodyfikowana i rozszerzona procedura rozliczania podatku VAT. W doktrynie podkreśla się, że nowa procedura VAT OSS ma rozszerzyć i usprawnić istniejącą procedurę MOSS. Kto może z niej skorzystać i jak? Tego dowiesz się czytając artykuł!

10 września 2021

Procedura VAT OSS jako nowa forma handlu elektronicznego

Od 1 lipca 2021 roku obowiązują nowe regulacje w zakresie wprowadzonego pakietu VAT e-commerce, który obejmuje m.in procedurę VAT OSS. W artykule przedstawiamy, czym jest procedura VAT OSS oraz dlaczego nazywana jest nową formą handlu elektronicznego!

9 sierpnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów