0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: przerwanie-biegu-przedawnienia

Artykuły:

Kiedy występuje przedawnienie składek ZUS?

Kiedy następuje przedawnienie składek ZUS? Czym jest przerwanie lub zawieszenie biegu przedawnienia? Jaki wpływ na zaległości ma opłacanie bieżących składek? Czy, gdy ZUS domaga się zwrotu należności, płatnik może odwołać się od takiej decyzji? Sprawdź!

16 marca 2023

Przedawnienie składek ZUS

Nieopłacenie składek w terminie wiąże się dla płatnika z wieloma konsekwencjami. Zakład Ubezpieczeń Społecznych może wzywać do uregulowania zaległości. Należy pamiętać, że nie trzeba dokonywać wpłat kiedy miejsce miało przedawnienie składek ZUS.

6 maja 2022

Zawezwanie do próby ugodowej – co warto wiedzieć?

Zawezwanie do próby ugodowej to pismo procesowe wnoszone do sądu przez wierzyciela i opisujące precyzyjnie jego roszczenie co do podstawy i wysokości. Przeczytaj i sprawdź, czy samo zawezwanie do próby ugodowej ma skutek przerwania biegu przedawnienia!

7 grudnia 2021

Przedawnienie roszczeń pracowniczych - co warto wiedzieć?

Często roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu, tzn. po tym jak minie określony termin uprawniony traci możliwość dochodzenia swoich praw od innej osoby. Jakie są wyjątki od tej reguły? Przedawnienie roszczeń pracowniczych - sprawdź co warto wiedzieć!

26 marca 2021

Zawezwanie do próby ugodowej – czy warto podejmować taką próbę pojednania?

Szukasz metody na windykację przed sądową wierzytelność i nie chcesz, by dług uległ przedawnieniu? Rozwiązaniem jest zawezwanie do próby ugodowej. W tym artykule dowiesz się, jak działa taki rodzaj postępowania. Sprawdź!

11 marca 2020

Przedawnienie długu w obrocie gospodarczym

Dłużnicy zgodnie z prawem mają możliwość całkowicie uniknąć odpowiedzialności karnej za swoje zobowiązania finansowe. Kiedy następuje przedawnienie długu w obrocie gospodarczym? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

14 marca 2019

Przerwanie biegu przedawnienia! Jak nie stracić szansy na odzyskanie pieniędzy?

Zbyt długie czekanie na uregulowanie zapłaty przez dłużnika może skończyć się jego przeterminowaniem. Przerwanie biegu przedawnienia może nastąpić na przykład poprzez mediacje. Jakie są jeszcze inne sposoby na powstrzymanie przedawnienia? Sprawdź!

30 maja 2018

Przerwanie biegu przedawnienia - wszystko co musisz wiedzieć!

Kiedy następuje przerwanie biegu przedawnienia? Czy bieg przedawnienia może zostać przerwany kilkukrotnie? Sprawdź, dlaczego przerwanie biegu przedawnienia może być korzystne dla wierzyciela! Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

6 stycznia 2018

Przerwanie biegu przedawnienia - sposoby

W momencie dokonania wpłaty pewnej kwoty, dłużnik potwierdza to, że jest winny wierzycielowi pewną sumę pieniędzy a tym samym zaświadcza zasadność wierzytelności w stosunku do siebie. Sprawdź, czy wtedy następuje przerwanie biegu przedawnienia!

27 września 2017

Jakie znaczenie dla wierzyciela ma uznanie długu przez dłużnika?

Czy uznanie długu przez dłużnika ma dla wierzyciela jakieś znaczenie? Czym skutkuje taka okoliczność? Przeczytaj nasze opracowanie i dowiedz się więcej o tym, czym jest i jakie konsekwencje ma uznanie długu przez dłużnika!

12 września 2017

Ugoda a przerwanie biegu przedawnienia

Przedawnienie roszczeń regulowane jest przez kodeks cywilny, w zależności od rodzaju należności przewidziane są różne okresy przedawnień. Czy ugoda powoduje przerwanie biegu przedawnienia? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

19 lipca 2017

Przedawnienie roszczeń w zobowiązaniach dłużnika

Przedawnienie roszczeń oznacza, że dłużnicy mogą uchylić się od spłaty długu. Jednak należy pamiętać, że samo roszczenie nie zniknie, tylko będzie niemożliwe do wyegzekwowania przed sądem. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się na ten temat więcej!

12 czerwca 2017

Sposób na tanie przerwanie biegu przedawnienia

Jaka czynność sprawi, że nastąpi przerwanie biegu przedawnienia? Czym jest zawezwanie do próby ugodowej? Jak często dochodzi do zawarcia takiej ugody? Sprawdź, czy zawezwanie do próby ugodowej może przerwać bieg przedawnienia?

3 października 2016

Zawezwanie do próby ugodowej a przerwanie biegu przedawnienia

Kiedy następuje przerwanie biegu przedawnienia? Co rozumieć poprzez zawezwanie do próby ugodowej? Jak często dochodzi do zawarcia takiej ugody? Sprawdź, czy samo zawezwanie do próby ugodowej ma skutek przerwania biegu przedawnienia?

29 września 2016

Zawezwanie do próby ugodowej w celu przerwania biegu przedawnienia

Prowadzenie windykacji przedsądowej w czasie zbliżającego się okresu przedawnienia może być ryzykowne. Czy zawezwanie do próby ugodowej e celu przerwania biegu przedawnienia jest skuteczne? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

25 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów