0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: rekojmia

Artykuły:

Zapłata z tytułu rękojmi na gruncie podatku VAT

Zarówno producent, jak i sprzedawca są odpowiedzialni za oferowany przez siebie produkt. W odniesieniu do odpowiedzialności sprzedawcy mamy do czynienia z rękojmią. Czy wiesz, jak powinna zostać rozliczona zapłata z tytułu rękojmi na gruncie podatku VAT?

12 stycznia 2023

Wada dzieła i termin przedawnienia roszczeń zamawiającego

Zamawiający nie ma prawa odmówić zapłaty wynagrodzenia mimo niewykonania dzieła, jeżeli przyjmujący zamówienie był gotów je wykonać, lecz doznał przeszkody. Co jednak w przypadku kiedy dzieło było wadliwe? Czy wada dzieła uniemożliwia jego obiór? Sprawdź!

4 lipca 2022

Rękojmia za wady nieruchomości z rynku wtórnego

Rękojmia to obok gwarancji jedna z dwóch dróg składania reklamacji przez konsumenta. Rękojmia dotyczy nie tylko zakupu takich przedmiotów jak np. ubrania, a dotyczyć może zakupu nieruchomości. Rękojmia za wady nieruchomości z rynku wtórnego. Sprawdź!

10 czerwca 2022

Wadliwe wykonanie dzieła – konsekwencje

Jeżeli nastąpiło wadliwe wykonanie dzieła, zamawiający może żądać od przyjmującego zamówienie demontażu i ponownego zamontowania po dokonaniu wymiany na dzieło wolne od wad lub usunięciu wady. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

6 czerwca 2022

Rękojmia - przyznanie uprawnień dla przedsiębiorców

Rękojmia to odpowiedzialność sprzedawcy za wady sprzedanego towaru. Jest to prawo, z którego może skorzystać nabywca w przypadku reklamowania niezgodne z umową produktu. Jaki jest termin skorzystania z rękojmi? Dowiedz się więcej na ten temat z artykułu!

2 sierpnia 2021

Rękojmia została rozszerzona – co zyska mała firma?

1 stycznia weszła w życie nowelizacja przepisów Kodeksu cywilnego, która rozszerzyła uprawnienia niektórych małych przedsiębiorców dotyczących wady rzeczy sprzedanej, tj. rękojmia. Dowiedz się, jakie nowe zmiany weszli dotyczące składania reklamacji!

16 kwietnia 2021

Rękojmia za wady dzieła - jakie są zasady korzystania z niej przez zamawiającego?

Umowy o dzieło są bardzo często zawierane w obrocie gospodarczym przez przedsiębiorców i konsumentów. Czym charakteryzuje się umowa o dzieło? Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym jest rękojmia za wady dzieła i jak zamawiający może z niej korzystać!

29 maja 2019

Rękojmia a reklamacja - czy to tożsame pojęcia?

Rękojmia a reklamacja - czy są to pojęcia tożsame ? Czy pojęcie gwarancji ma coś z nimi wspólnego? Sprawdź jakie występują między nimi różnice i jak poszczególne instrumenty chronią konsumenta w razie ujawnienia się wad zakupionego produktu.

14 marca 2019

Gwarancja a rękojmia - jakie są różnice?

Gwarancja a rękojmia to dwie inne możliwości dochodzenia reklamacji. Z tytułu rękojmi za wadliwy towar zawsze odpowiada sprzedawca, z tytułu gwarancji - odpowiada producent, gdy na swój produkt dobrowolnie wystawił dokument gwarancyjny.

8 lutego 2019

Wymiana towaru na wolny od wad - przewodnik dla sprzedawców i kupujących

Wymiana towaru na wolny od wad jest ważnym uprawnieniem przysługującym klientom wobec sprzedawców na podstawie rękojmi. Jak powinien zachować się sprzedawca? Kto ponosi koszty demontażu i odesłania rzeczy? Jakie terminy obowiązują? Wyjaśniamy!

8 października 2018

Gwarancja rozruchowa - czy jest prawnie skuteczna?

Przeglądając różne oferty sprzedaży internetowej (np. na Allegro), można się spotkać ze stwierdzeniem, że sprzedawca daje tzw. gwarancję rozruchową. Czym jest gwarancja rozruchowa i czy jest prawnie skuteczna? Czy chroni kupującego? Sprawdź.

13 lutego 2018

Czy zwrot towaru kupionego przez internet jest możliwy?

Przedsiębiorco, zwrot towaru kupionego przez internet jest możliwy wyłącznie w przypadku gdy przedstawisz konkretny powód. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

18 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów