0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

62 wyniki dla tematu: ryczalt-ewidencjonowany

Artykuły:

Ryczałt ewidencjonowany - kompendium wiedzy

Ryczałt ewidencjonowany to niezwykle korzystna forma opodatkowania z uwagi na niskie stawki podatku. Jednak nie wszyscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z tej metody. Dowiedz się, kto nie może skorzystać z ryczałtu i ile wynosi kwota limitu!

5 maja 2023

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - dostępne stawki ryczałtu

Jedną z uproszczonych form rozliczeń z urzędem skarbowym jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Stawka ryczałtu zależna jest od rodzaju prowadzonej działalności. Dowiedz się, jakie są dostępne stawki ryczałtu w 2023 roku? Sprawdź w artykule!

3 kwietnia 2023

Ryczałt ewidencjonowany a miesięczna deklaracja

Czy ryczałt ewidencjonowany wymaga składania miesięcznych deklaracji do urzędu i do kiedy opłacić zaliczki na podatek?

27 stycznia 2023

Kiedy można wybrać kwartalny ryczałt i jak zgłosić to w urzędzie?

W sytuacji, gdy działalność gospodarcza nie generuje znaczących kosztów, przedsiębiorcy często jako formę opodatkowania wybierają ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Część z nich decyduje się na kwartalny ryczałt. Dowiedz się kto może go wybrać!

10 stycznia 2023

Ryczałt czy VAT - który rodzaj opodatkowania wybrać?

Ryczałt czy VAT? To częste pytanie jakie zadają sobie osoby chcące założyć własną działalność gospodarczą. Czym jest ryczałt oraz VAT oraz jakie są różnice między nimi? Czy można stosować każdy z tych podatków? Jakie kryteria należy spełniać? Sprawdź!

9 stycznia 2023

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - stawki 2023

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania. Podatek odprowadzany w formie ryczałtu jest zależny od rodzaju działalności i przyporządkowanej dla niej stawki. Sprawdź, ile wynoszą stawki ryczałtu w 2023 roku!

1 stycznia 2023

Zmiana formy opodatkowania - jak jej dokonać?

Zmiana formy opodatkowania? Którą formę wybrać? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie są najkorzystniejsze formy opodatkowania i w jakim terminie można dokonać zmiany. Czy wszyscy mogą zmienić formę opodatkowania i w jaki sposób, o tym w naszym artykule!

23 listopada 2022

Sprzedaż samochodu po likwidacji działalności a ryczałt

Czy wiesz, w jaki sposób prawidłowo rozliczyć sprzedaż samochodu firmowego po likwidacji działalności u podatnika stosującego ryczałt ewidencjonowany? Sprzedaż samochodu po likwidacji działalności a ryczałt - sprawdź, jaką stawkę należy zastosować!

4 listopada 2022

Ryczałtowiec także musi przechowywać faktury dotyczące zakupów!

Ryczałtowiec mimo tego, że nie rozlicza kosztów uzyskania przychodu powinien przechowywać faktury zakupowe. Jakie jeszcze dowody księgowe powinien przechowywać ryczałtowiec? W jakim celu należy przechowywać te dokumenty? Przeczytaj i sprawdź!

30 września 2022

Różnice kursowe na ryczałcie - jak wyliczyć?

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest uproszczoną formą prowadzenia rozliczeń z fiskusem. Czy należy wykazywać różnice kursowe związane zarówno z przychodem, jak i wydatkami? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na to i inne pytania.

1 sierpnia 2022

Jak ustalić różnice kursowe na ryczałcie ewidencjonowanym?

Zostając ryczałtowcem, przedsiębiorca decyduje się opłacać podatek od osiąganego przychodu, bez możliwości obniżenia go o koszty. Jednym z przychodów podlegających opodatkowaniu są różnice kursowe. Różnice kursowe na ryczałcie - jak je ustalić? Sprawdź!

30 maja 2022

Leasing operacyjny na ryczałcie – rozliczenie zawarcia umowy

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest coraz chętniej wybieraną formą opodatkowania. Wyjaśniamy kto może skorzystać z tej formy. Podatnicy wybierający leasing operacyjny na ryczałcie zastanawiają się jak opodatkować sprzedaż samochodu. Sprawdź!

27 maja 2022

Błędnie wskazany przychód a limit ryczałtu

Choć ryczałt coraz chętniej wybierany jest przez przedsiębiorców, należy mieć na uwadze, że niesie on pewne ograniczenia, w tym limit przychodów. Błędnie wskazany przychód a limit ryczałtu - czy anulowana faktura może oznaczać utratę prawa do ryczałtu?

19 maja 2022

Czy koszty przesyłki stanowią przychód u ryczałtowca?

Czy podatnik prowadzący sklep internetowy musi zapłacić podatek od kwot, które nabywcy przekazują na jego rachunek w celu opłacenia wysyłki towarów realizowanej przez pocztę lub firmę kurierską? Sprawdź, czy koszty przesyłki są przychodem u ryczałtowca!

9 maja 2022

Kiedy nie można opłacać ryczałtu ewidencjonowanego?

Ryczałt ewidencjonowany to interesująca opcja rozliczania podatku PIT w przedsiębiorstwie. Jego stawki - często znacząco niższe niż w przypadku zasad ogólnych - są kuszące dla wielu podatników. Sprawdź, kiedy nie można opłacać ryczałtu ewidencjonowanego?

2 lutego 2022

Usługi transportowe - jaka stawka ryczałtu?

Przedsiębiorcy decydujący się na rozliczanie dochodu za pomocą ryczałtu muszą odpowiednio zakwalifikować rodzaj działalności i świadczone w tym zakresie usługi, gdyż od tego zależy stawka ryczałtu. Dowiedz się, jak opodatkowane są usługi transportowe!

2 lutego 2022

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - wszystko co warto wiedzieć

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania podatkiem dochodowym. W znacznym stopniu pozwala ograniczyć wysokość odprowadzanego podatku dochodowego przez przedsiębiorcę. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

1 lutego 2022

Zmiany w ryczałcie ewidencjonowanym w 2022 roku na praktycznych przykładach

Z ryczałtu ewidencjonowanego, jako jednej z form rozliczania z fiskusem nie mogą skorzysta wszyscy przedsiębiorcy. W 2022 roku w ramach tej formy opodatkowania zaszło wiele zmian. Omawiamy najciekawsze zmiany w ryczałcie ewidencjonowanym w 2022!

31 stycznia 2022

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - stawki 2022

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania. Podatek odprowadzany w formie ryczałtu jest zależny od rodzaju działalności i przyporządkowanej dla niej stawki. Sprawdź, ile wynoszą stawki ryczałtu w 2022 roku!

1 stycznia 2022

Zmiana formy opodatkowania z ryczałtu ewidencjonowanego kiedy konieczna?

Co do zasady każdy przedsiębiorca może wybrać formę opodatkowania. W przypadku ryczałtu, należy mieć na względzie, że istnieją czynności, których wykonanie wyklucza ryczałt i następuje przymusowa zmiana formy opodatkowania. Sprawdź kiedy!

1 czerwca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów