0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: ulga-ip-box

Artykuły:

Łączenie ulgi IP BOX oraz B+R

W skutek zmian wprowadzonych wraz z Polskim Ładem, łączenie ulgi IP BOX oraz B+R stało się możliwe. Zmiana ta będzie korzystana pod względem podatkowym dla wielu innowacyjnych przedsiębiorców. Czym są te ulgi i jakie korzyści niosą? Sprawdź!

17 stycznia 2023

Ulga IP Box – na jakich zasadach jest przyznawana?

Podatnicy prowadzący działalność badawczo-rozwojową od 1 stycznia 2019 r. mają możliwość skorzystania z preferencji podatkowej PIT w wysokości 5%. Ulga IP Box może być stosowana do dochodów z kwalifikowanych IP. Sprawdź, kto może z niej skorzystać!

17 stycznia 2023

IP Box oczami fiskusa i narzędziem kontroli podatników

IP Box to ulga podatkowa, którą objęci są przedsiębiorcy uzyskujący dochody z tytułu kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Jakie kryteria należy spełniać, by móc być objętym ulgą IP Box? Jak postrzegana jest ulga IP Box oczami fiskusa? Sprawdź!

5 lipca 2022

Czy składki ZUS są kosztem w ramach ulgi IP BOX?

Opłacone składki ZUS mogą być uznane za koszt w ramach ulgi IP BOX - w tym składki związane z działalnością gospodarczą. Jest to korzystne rozwiązanie dla mniejszych podatników, ponieważ mogą mieć wpływa na wyliczenia IP BOX. Dowiedz się więcej!

13 maja 2022

Kongres Rady Podatkowej 2022: dyskusje o Polskim Ładzie, procesie legislacyjnym i sytuacji firm

Zapraszamy na Kongres Rady Podatkowej 2022 o Polskim Ładzie, procesie legislacyjnym i aktualnej sytuacji firm.

11 maja 2022

Ewidencja IP Box - czy trzeba prowadzić na bieżąco?

Zdecydowanie najkorzystniejszą formą opodatkowania dochodów w przypadku zawodów z branży IT jest ulga IP Box, która pozwala na skorzystanie z preferencyjnej stawki podatku w wysokości 5%. Sprawdź, czy ewidencja IP Box musi być prowadzona na bieżąco?

29 marca 2022

5% PIT dla programisty, czyli ulga IP BOX w IT

Programiści, którzy prowadzą działalność związaną z prawem własności intelektualnej mogą skorzystać z preferencyjnej stawki podatku w postaci ulgi IP BOX. Sprawdź, dla kogo jest ulga IP BOX w IT i jakie warunki należy spełnić aby korzystać z 5% podatku!

24 lutego 2022

Jak rozliczamy koszty leasingu, paliwa i szkoleń w uldze IP BOX?

Uldze IP BOX podlegają przychody z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej. Ze względu na atrakcyjną stawkę opodatkowania, często z ulgi tej korzystają programiści. Czy podatnik przy IP BOX może rozliczyć koszty leasingu, paliwa i szkoleń?

27 sierpnia 2021

IP BOX a danina solidarnościowa - czy jest wymagana?

Ulga IP BOX jest preferencją podatkową - opodatkowanie stawką 5%. Podstawą przyznania jest spełnienie wymaganych ustawowo warunków. Czy podatnicy korzystający z ulgi IP BOX mają obowiązek odprowadzania daniny solidarnościowej? Przeczytaj nasz artykuł!

21 czerwca 2021

Ulga IP BOX bez bieżącej ewidencji - rewolucyjny wyrok WSA!

Chcąc obniżyć należny podatek, przedsiębiorcy mogą skorzystać z różnych ulg podatkowych. Jednym z możliwych sposobów jest ulga IP BOX. Warunkiem do skorzystania z niej jest spełnienie szeregu wymogów. Przeczytaj najnowszy wyrok sądu w tej sprawie!

21 kwietnia 2021

IP BOX – skarbówka utrudnia skorzystanie z ulgi!

Programiści w związku z wydawaniem interpretacji indywidulanych przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, mają problem z z ich procesem uzyskania. Jakie utrudnienia ze strony urzędu skarbowego napotykają podatników ubiegających się o ulgę?

16 kwietnia 2021

Ulga na robotyzację – nowość w 2021 roku

Nowe zmiany w przepisach podatkowych niosą za sobą wprowadzenie nowej ulgi - ulga na robotyzację. Z zapowiedzi MF ma być innowacyjną ulgą dla działalności badawczo-rozwojowej. Poznaj, jakie ma podobieństwa oraz różnicy do aktualnych ulg B+R oraz IP BOX.

10 lutego 2021

IP Box – czyli 5% stawka podatku dochodowego

Przedsiębiorcy, którzy w prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej wytwarzają kwalifikowane prawo własności intelektualnej, pod pewnymi warunkami mogą zastosować IP Box - preferencyjną stawkę podatku w wysokości 5%. Sprawdź, komu przysługuje ulga!

9 lutego 2021

Ulga badawczo rozwojowa- czym jest i kto ma do niej prawo?

Rozwój gospodarki cieszy się wprowadzaniem wielu innowacyjnych pomysłów. Podatnicy prowadząc działalność badawczo rozwojową mogą liczyć na skorzystanie z preferencji podatkowych. Czym jest ulga B+R czyli ulga badawczo rozwojowa? Odpowiadamy w artykule!

23 lipca 2020

Ulga IP BOX – czy można ująć w zaliczce na PIT?

Czy ulga IP BOX może zostać uwzględniona przy obliczaniu bieżącej zaliczki na podatek dochodowy?

14 listopada 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów