0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

45 wyników dla tematu: ulga-na-zakup-kasy-fiskalnej

Artykuły:

Ulga na zakup kasy fiskalnej - 2024

Czy przedsiębiorcom, którzy dokonali zakupu kasy rejestrującej przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej? Jak mogą skorzystać z takiego prawa? Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, żeby odliczyć ulgę na zakup kasy fiskalnej online w 2024 roku!

23 grudnia 2023

Limit obrotów na kasę fiskalną - zasady ustalania

Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy spoczywa na podatnikach, którzy dokonują sprzedaży na rzecz osób prywatnych oraz rolników ryczałtowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaki jest limit obrotów na kasę fiskalną i jak go ustalić!

27 października 2023

Awaria kasy fiskalnej – co należy zrobić?

Awaria kasy fiskalnej może przydarzyć się każdemu podatnikowi, który jest zobowiązany do ewidencjonowania sprzedaży przy jej użyciu. Sprawdź, co należy zrobić w sytuacji awarii kasy fiskalnej. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

22 września 2023

Zgłoszenie kasy fiskalnej i fiskalizacja

Zgłoszenie kasy fiskalnej i fiskalizacja jest obowiązkiem, jaki nakładają na przedsiębiorcę przepisy rozporządzenia dotyczącego kas rejestrujących. Czy dotyczy to również kas online? Jakie kroki powinien podjąć przedsiębiorca przy zakupie kasy?

12 września 2023

Zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej przy zawieszeniu działalności

Przedsiębiorców, którzy zaprzestali ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej w ciągu 3 lat od jej nabycia, obowiązuje zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej. Dowiedz się, czy zwrot obowiązuje również w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej!

30 sierpnia 2023

Ulga na zakup kasy fiskalnej dla nievatowca - jak skorzystać?

Przedsiębiorca kupujący kasę fiskalną może skorzystać z ulgi na jej zakup. Czynni podatnicy VAT wykazują ją w pliku JPK_V7. Jak natomiast powinna zostać rozliczona ulga na zakup kasy fiskalnej dla nievatowca? Sprawdź, jak złożyć wniosek i uzyskać zwrot!

26 lipca 2023

Zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej - jak wykazać ją w JPK_V7?

Przedsiębiorcy po spełnieniu konkretnych warunków mogą skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej. Zdarza się, że muszą oni ją zwrócić. Przeczytaj, w jaki sposób wykazać zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej będąc podatnikiem VAT czynnym lub zwolnionym!

20 lipca 2023

Rozliczenie zakupu kasy fiskalnej - jak wygląda?

Podatniku, kupiłeś kasę fiskalną? Czy wiesz, jak przebiega rozliczenie zakupu kasy fiskalnej, komu przysługuje skorzystanie z ulgi na zakup kasy fiskalnej oraz kiedy konieczny jest zwrot z ulgi? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

10 lipca 2023

Likwidacja działalności a zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej

Likwidujesz działalność? Zastanawiasz się, jak należy wykazać zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej w strukturze pliku JPK_V7? Sprawdź!

22 czerwca 2023

Kasa fiskalna - kto ma obowiązek jej posiadania?

Zmieniające się przepisy zawężają działy, w których możliwe jest stosowanie zwolnienia z kasy fiskalnej. Kto jest zobowiązany do zamontowania kasy fiskalnej w działalność? Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy w działalności wymagana jest kasa fiskalna!

21 kwietnia 2023

Ulga na zakup kasy fiskalnej - kiedy można z niej skorzystać?

Przedsiębiorca dokonujący zakupu kasy fiskalnej po spełnieniu pewnych wymogów ma możliwość odzyskania części kwoty jej zakupu. Ulga na zakup kasy fiskalnej przysługuje zarówno podatnikom VAT i zwolnionym z VAT. Dowiedz się, kiedy można z niej korzystać!

3 kwietnia 2023

Ulga na zakup kasy fiskalnej - 2023

Czy przedsiębiorcom, którzy dokonali zakupu kasy rejestrującej przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej? Jak mogą skorzystać z takiego prawa? Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, żeby odliczyć ulgę na zakup kasy fiskalnej online w 2023 roku!

1 stycznia 2023

Ulga na zakup kasy fiskalnej - 2022

Czy przedsiębiorcom, którzy dokonali zakupu kasy rejestrującej przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej? Jak mogą skorzystać z takiego prawa? Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, żeby odliczyć ulgę na zakup kasy fiskalnej online w 2022 roku!

1 stycznia 2022

Kasa fiskalna dla taksówkarzy - warto wiedzieć

Kasa fiskalna dla taksówkarzy stała się obowiązkowa. Kierowca jest zobowiązany do nabicia na kasę sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Dowiedz się, kiedy można skorzystać z ulgi na zakup kasy rejestrującej!

31 sierpnia 2021

Ulga na kasę fiskalną sfinansowaną z dotacji

Przedsiębiorcy, otrzymując dotację, mogą ją przeznaczyć na wyznaczone cele. Co w przypadku gdy z dotacji zostanie sfinansowany zakup kasy fiskalnej? Czy wówczas podatnikowi przysługuje ulga na kasę fiskalną? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

24 sierpnia 2021

Kasa fiskalna online - wszystko co należy wiedzieć!

Kasa fiskalna online? Sprawdź, jakie są nowe obowiązki ewidencjonowania przychodu za pomocą kasy fiskalnej obowiązują przedsiębiorców? Dowiedz się, które przedsiębiorstwa powinny z niej korzystać, a w jakich przypadkach można od tego obowiązku odstąpić.

14 lipca 2021

Kasa fiskalna - wszystko co warto wiedzieć

Wielu przedsiębiorców dokonując sprzedaży na rzecz osób fizycznych, zobowiązanych jest do ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Przeczytaj i sprawdź, kiedy kasa fiskalna jest niezbędna w firmie oraz kiedy możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia!

7 czerwca 2021

Kasa fiskalna dla dentysty - czy jest obowiązkowa?

Czy kasa fiskalna dla dentysty jest obowiązkowa? Istnieje szereg zwolnień z posiadania kasy fiskalnej, ale niektóre rodzaje działalności muszą bezwzględnie korzystać z rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Czy dotyczy to także dentystów?

9 lutego 2021

Kasa fiskalna dla sklepu z częściami samochodowymi

Kasy rejestrujące zyskują na popularności wśród przedsiębiorców. Coraz większa liczba firm musi ją posiadać. Przeczytaj i dowiedz się, czy kasa fiskalna dla sklepu z częściami samochodowymi jest obowiązkowa? Odpowiedź uzyskasz w naszym artykule!

13 stycznia 2021

Kasa fiskalna dla radcy prawnego - wszystko co warto wiedzieć

Zgodnie z przepisami przedsiębiorcy świadczący usługi prawnicze na rzecz osób prywatnych oraz rolników ryczałtowych są zobowiązani do ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych. Sprawdź, czy kasa fiskalna dla radcy prawnego jest obowiązkowa!

4 stycznia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów