0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: ulga-termomodernizacyjna

Artykuły:

Zastosowanie ulgi termomodernizacyjnej przy spłacie kredytu - czy jest zasadne?

Przy rocznym rozliczeniu PIT przedsiębiorcy mają możliwość dokonania odliczeń w ramach przysługujących ulg podatkowych. Przykładem może być ulga termomodernizacyjna. Czy zasadne jest zastosowanie ulgi termomodernizacyjnej przy spłacie kredytu? Sprawdź!

3 października 2023

Ulgi podatkowe pracownika – z jakich zwolnień może on skorzystać?

Osoby zatrudnione na umowę o pracę znajdą szereg rozwiązań prawnych, które w jakiś sposób pozwolą im obniżyć podatek dochodowy opłacany z wynagrodzenia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie ulgi podatkowe pracownika można zastosować!

22 września 2023

Ulga termomodernizacyjna – od kiedy, dla kogo, na co?

Ulga termomodernizacyjna jest jednym z odliczeń w rocznym PIT. Odliczeniu podlegają w uproszczeniu wydatki na poprawę jakości powietrza, np. panela fotowoltaiczne, specjalne ogrzewanie domu. Zobacz ile można odliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej?

25 sierpnia 2022

Czy kupując klimatyzator z funkcją grzania można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?

Ulga termomodernizacyjna w ostatnich latach zyskuje na popularności, bowiem skutecznie obniża wartość podatku. Kiedy jednak można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej? Czy kupując klimatyzator z funkcją grzania można skorzystać z ulgi? Sprawdź!

21 lipca 2022

Ulga termomodernizacyjna przy dotacji z programu Czyste Powietrze

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z programów rządowych, a jednym z popularniejszych w ostatnim czasie jest Czyste Powietrze. W artykule omawiamy, czy zasadna będzie ulga termomodernizacyjna przy dotacji ze wspomnianego programu rządowego!

6 czerwca 2022

Wydatki w uldze termomodernizacyjnej - jak płacić niższy podatek?

Choć ulga termomodernizacyjna, która polega na możliwości odliczenia od dochodu wydatków na termomodernizację budynku, funkcjonuje od 2019 roku, nadal wielu podatników ma problem z jej stosowaniem. Jak rozliczyć wydatki w uldze termomodernizacyjnej?

17 marca 2022

Odliczenie ulgi termomodernizacyjnej przez drugiego małżonka

Ulga termomodernizacyjna to odliczenie od podstawy opodatkowania wydatków poniesionych na termomodernizację budynku. Jednak jak wygląda odliczenie ulgi termomodernizacyjnej przez drugiego małżonka? Jak udokumentować wydatki na termomodernizację? Sprawdź!

1 marca 2022

Zakup i montaż klimatyzacji a prawo do ulgi termomodernizacyjnej

Ulga termomodernizacyjna dotyczy podatników dokonujących w trakcie danego roku przedsięwzięć termomodernizacyjnych w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych. Czy zakup i montaż klimatyzacji podlegają pod prawo do ulgi termomodernizacyjnej? Sprawdź!

28 lutego 2022

Prawo do ulgi termomodernizacyjnej a budynek mieszkalno-usługowy

Ulga termomodernizacyjna jest jedną z preferencji podatkowych przewidzianych dla podatników PIT i dotyczy wydatków termomodernizacyjnych budynku mieszkalnego. Czy prawo do ulgi termomodernizacyjnej przysługuje w przypadku budynku mieszkalno-usługowego?

26 listopada 2021

Dom letniskowy a ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna jest jednym ze sposobów szerzenia działań związanych z walką z globalnym ociepleniem i zmniejszenia ilości gazów cieplarnianych. Przeczytaj i dowiedz się czy ulga dotyczy także domów letniskowych i na co może być wykorzystana!

14 lipca 2021

Ulga termomodernizacyjna a otrzymana dotacja – jak rozliczyć?

Ulga termomodernizacyjna odliczona w zeznaniu rocznym za 2020 może spowodować konieczność skorygowania deklaracji, jeśli podatnik otrzymał dotację z programu Mój Prąd. Czy dotację można rozliczyć w inny sposób? Przeczytaj artykuł i poznaj wyjaśnienie MF!

26 kwietnia 2021

Ulga termomodernizacyjna a sprzedaż nieruchomości

Nowa ulga termomodernizacyjna pozwala odliczyć w zeznaniu podatkowym wydatki, które zostały poniesione na inwestycje w jednorodzinnym budynku mieszkalnym. Czy sprzedaż nieruchomości ma wpływ na prawo do skorzystania z ulgi? Wyjaśniamy w artykule!

19 kwietnia 2021

Jakie są najczęstsze pytania o zeznanie roczne?

Rozliczenie zeznania rocznego może być dla wielu podatników kłopotliwe. Z jakich ulg i odliczeń można skorzystać? Jaki formularz wypełnić? Jakie są najczęstsze pytania o zeznanie roczne? Jakich błędów unikać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

22 marca 2021

Ulga termomodernizacyjna w rozliczeniu rocznym część 1.

1 stycznia 2019 r. wprowadzono nową preferencję podatkową w zakresie przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Ulga termomodernizacyjna umożliwia podatnikom zmniejszenie dochodu lub przychodu o wartość poniesionych kosztów w zeznaniu rocznym. Przeczytaj!

8 marca 2021

Dożywotnia służebność mieszkania a ulga termomodernizacyjna - czy jest możliwa?

Od 1 stycznia 2019, podatnicy mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Jej odliczenie jest możliwe po spełnieniu kilku warunków. przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy dożywotnia służebność mieszkania, pozwala skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?

10 lipca 2020

Ulga termomodernizacyjna w zeznaniu rocznym część 2

Ulga termomodernizacyjna wprowadzona 1 stycznia 2020 r. daje podatnikowi możliwość odliczenia od dochodu kosztów poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Na jakich zasadach przyznawana jest ulga i w jaki sposób z niej skorzystać?

16 kwietnia 2020

Ulga termomodernizacyjna w zeznaniu rocznym – PIT za 2019 r.

Właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać na termomodernizacji swoich nieruchomości. Dowiedz się, jakie wydatki obejmuje ulga termomodernizacyjna w zeznaniu rocznym i jak wykazać je w deklaracji PIT za rok 2019

3 kwietnia 2020

Ulga termomodernizacyjna - MF planuje zwiększenie progu dochodu!

Od 2018 r. podatnicy mogą ubiegać się o dofinansowanie n wymianę źródeł ogrzewania i ocieplanie domów w celu walki ze smogiem. Od 2020 r. rząd wprowadzi udogodnienia i ułatwienia w tej kwestii. Sprawdź, komu będzie przysługiwać ulga termomodernizacyjna!

12 marca 2020

Ulga termomodernizacyjna w 2019 roku – wydatki możliwe do odliczenia

Ulga termomodernizacyjna umożliwia odliczenie od dochodów w zeznaniu rocznym wydatków związanych z ociepleniem budynku jednorodzinnego. Dowiedz się, ile można odliczyć w ramach tej ulgi oraz jak prawidłowo dokumentować wydatki z nią związane!

5 lutego 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów