0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

47 wyników dla tematu: umowa-o-dzielo

Artykuły:

Rachunek do umowy o dzieło - wzór z omówieniem

Czy wiesz, że umowa o dzieło zostaje uznana za zakończoną, w momencie, gdy wykonawca dzieła wystawia rachunek? Sprawdź, jak poprawnie sporządzić rachunek do umowy o dzieło. Przeczytaj artykuł i pobierz darmowy wzór w formacie PDF oraz DOCX!

24 maja 2023

Umowa o dzieło - wzór z omówieniem

Umowa o dzieło nazywana jest umową rezultatu. Charakteryzuje się tym, że końcowy efekt jest możliwy do jednoznacznego zweryfikowania po wykonaniu. Co powinna zawierać taka umowa? Jakim potrąceniom podlega? Pobierz darmowy wzór umowy o dzieło!

18 maja 2023

Umowa zlecenie a umowa o dzieło - różnice

Najbardziej charakterystycznymi umowami cywilnoprawnymi są umowa o dzieło i umowa zlecenie. Czy oznacza to, że są do siebie podobne? W jaki sposób możemy je od siebie odróżnić? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się czym charakteryzują te dwie umowy!

12 maja 2023

Umowa B2B – jak ją dobrze napisać?

Umowa B2B to umowa o dzieło lub umowa o świadczenie usług zawarta pomiędzy dwoma przedsiębiorcami. Jakie zasady należy uwzględnić, by sporządzić prawidłową umowę B2B? Co z własnością intelektualną pracownika? Dowiesz się z naszego poniższego artykułu!

21 kwietnia 2023

Umowy o dzieło według nowych przepisów

Nowy Ład zmienił naliczanie wynagrodzeń o 180 stopni. Rewolucja dotyczyła nie tylko pensji pracowników, ale i zleceniobiorców i wykonawców. Co się zmieniło jeśli chodzi o umowy o dzieło? Czy nowe przepisy są korzystniejsze? Przekonaj się!

18 kwietnia 2023

Umowa o dzieło a składki ZUS za pracownika

Czy umowa o dzieło wiąże się z koniecznością zgłoszenia wykonawcy do ubezpieczeń w ZUS? Ekspert odpowiada na to pytanie!

3 marca 2023

Jaki jest koszt całkowity zatrudnienia na umowę o dzieło?

Jednym z rodzajów umowy cywilnoprawnej jest umowa o dzieło. Czym charakteryzuje się ten rodzaj umowy? Czym różni się od pozostałych form zatrudnienia? Jaki jest koszt całkowity zatrudnienia na umowę o dzieło? Sprawdź to!

20 grudnia 2022

Zapłata za dzieło mimo jego niewykonania – kiedy jest to zasadne?

Tak jak po stronie przyjmującego zamówienie powstaje obowiązek wykonania określonego dzieła, tak po stronie zlecającego – zapłata wynagrodzenia. Czy zapłata za dzieło jest zawsze obowiązkowa? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat zapłaty za dzieło!

30 listopada 2022

Umowa o dzieło w działalności gospodarczej - z czym się wiąże?

Czy umowa o dzieło w działalności gospodarczej jest dobrym rozwiązaniem? Z czym się wiąże podpisanie takiej umowy i jakie wynikają z niej skutki podatkowe? Czy ma ona wpływ na wysokość składek ZUS? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

15 listopada 2022

Czy umowa o dzieło wypłacona razem z umową zleceniem podlega oskładkowaniu?

Czy umowa o dzieło i zlecenie może być przez pracodawcę dodatkowo nawiązana z jednym podmiotem? Czy od każdej z tych umów będą naliczane składki? Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak wyliczać wynagrodzenie w przypadku gdy dochodzi do połączenia dwóch umów!

28 października 2022

Jakie umowy o dzieło kwestionuje ZUS?

Zawierając umowę o dzieło, zlecający powinien zadbać, aby w treści umowy znalazł się rezultat wykonywanych czynności. Dzieło powinno mieć zindywidualizowany charakter, być czymś niepowtarzalnym i autorskim. Sprawdź, jakie umowy o dzieło kwestionuje ZUS!

25 sierpnia 2022

Zgłoszenie umowy o dzieło do ZUS-u – formularz RUD

Rok 2021 będzie wiązał się z kolejnym obowiązkiem działów kadrowych i płacowych. Konieczne będzie zgłoszenie umowy o dzieło do ZUS-u. Czy umowa o dzieło zostanie oskładkowana? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 sierpnia 2022

Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich - wzór z omówieniem

Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich jest coraz częściej spotykaną umową cywilnoprawną w obrocie gospodarczym. Sprawdź, jakie elementy powinna zawierać i pobierz jej darmowy wzór dostępny w dwóch formatach - pdf oraz docx!

4 sierpnia 2022

Umowa śmieciowa - jaka to umowa i czym się charakteryzuje?

Jakie korzyści daje umowa o pracę w porównaniu do zatrudnienia na umowy cywilnoprawnej? Jakie świadczenia przysługują z tytułu zatrudnienia na tych umowach? Komu przysługuje zasiłek chorobowy? Dowiedz się czym charakteryzuje się umowa śmieciowa!

22 lipca 2022

Wada dzieła i termin przedawnienia roszczeń zamawiającego

Zamawiający nie ma prawa odmówić zapłaty wynagrodzenia mimo niewykonania dzieła, jeżeli przyjmujący zamówienie był gotów je wykonać, lecz doznał przeszkody. Co jednak w przypadku kiedy dzieło było wadliwe? Czy wada dzieła uniemożliwia jego obiór? Sprawdź!

4 lipca 2022

Umowa o dzieło - wzór z szerokim omówieniem

Umowa o dzieło jest bardzo często spotykana w obrocie gospodarczym. Regulowana przepisami Kodeksu cywilnego może stanowić jedną z form zatrudnienia. Dowiedz się, jak poprawnie sporządzić umowę o dzieło i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOCX!

20 kwietnia 2022

Umowa o dzieło z wykonawcą ubezpieczonym w KRUS

W niektórych przypadkach podjęcie dodatkowego zatrudnienia przez rolnika ubezpieczonego w KRUS może wiązać się z utratą prawa do tego ubezpieczenia. Takich skutków nie niesie umowa o dzieło z wykonawcą ubezpieczonym w KRUS. Dowiedz się więcej!

13 kwietnia 2022

Dzieło wykonane dla zagranicznej firmy – bez zgłoszenia do ZUS-u?

Umowa o dzieło zawarta z obywatelem polskim lub cudzoziemcem mieszkającymi poza granicami Polski będzie podlegała zgłoszeniu w ZUS-ie wyłącznie w określonych przypadkach. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat umowy o dzieło!

28 stycznia 2022

Jak rozliczyć umowę o dzieło z przeniesieniem praw autorskich zawartą z zagranicznym przedsiębiorcą?

Podmiot, który decyduje się przekazać swoje prawa autorskie najczęściej zawiera umowę o dzieło. Jak wygląda rozliczenie, jeśli umowa została zawarta z zagranicznym przedsiębiorcą? Sprawdź, jak rozliczyć umowę o dzieło z przeniesieniem praw autorskich!

13 września 2021

Umowa o dzieło z własnym pracownikiem nie zawsze stanowi tytuł do obowiązkowych ubezpieczeń

Przepisy nie zabraniają zawierania kilku różnych umów między tym samym pracodawcą i zatrudnionym. Jak połączyć umowę o pracę z umową cywilnoprawną? Przeczytaj i sprawdź, czy umowa o dzieło z własnym pracownikiem jest tytułem do obowiązkowych ubezpieczeń!

23 czerwca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów