Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

57 wyników dla tematu: umowa-o-dzielo

Artykuły:

Odstąpienie od umowy o dzieło - wzór z omówieniem

Każdy konsument może złożyć reklamację w przypadku nieprawidłowego wykonania dzieła. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy możliwe jest odstąpienie od umowy o dzieło. Do pobrania darmowy wzór odstąpienia w dwóch formatach - pdf i docx!

16 lipca 2019

Rękojmia za wady dzieła - jakie są zasady korzystania z niej przez zamawiającego?

Umowy o dzieło są bardzo często zawierane w obrocie gospodarczym przez przedsiębiorców i konsumentów. Czym charakteryzuje się umowa o dzieło? Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym jest rękojmia za wady dzieła i jak zamawiający może z niej korzystać!

29 maja 2019

Ryczałt czy kosztorys w umowach: co korzystniejsze?

Co jest korzystniejsze dla wykonawcy, a co dla zamawiającego: umówienie się na ryczałt czy kosztorys w umowach o dzieło lub roboty budowlane? Dla wykonawców korzystniejszy jest z reguły kosztorys, a zamawiających - ryczałt. Jakie są różnice?

26 kwietnia 2019

Podzlecenie prac - kiedy można je stosować i jakie są ograniczenia?

Podzlecenie prac w części lub całości innym osobom lub firmom jest często stosowane. Wyjaśniamy, kiedy można się posłużyć podwykonawcami w przypadku najczęściej zawieranych umów, w tym w zamówieniach publicznych.

7 listopada 2018

Reklamacja dzieła - co zrobić, gdy pojawią się wady?

Wady może mieć nie tylko kupiona rzecz, ale też wykonane dzieło. Zamawiający może skorzystać z uprawnień z rękojmi i żądać np. usunięcia wad, obniżenia wynagrodzenia, a nawet odstąpić od umowy. O czym warto wiedzieć, gdy ma miejsce reklamacja dzieła?

21 września 2018

Umowa o dzieło zakwalifikowana jako umowa zlecenie a składki ZUS

Umowa o dzieło dla pracodawcy jest wygodną formą zatrudnienia, ponieważ łączy się z brakiem obowiązku opłacania składek ubezpieczeniowych i przyznaniem uprawnień pracowniczych. Co w sytuacji gdy ZUS zakwestionuje poprawność umowy? Dowiedz się więcej!

26 czerwca 2018

Wypowiedzenie z powodu nieosiągnięcia rezultatu

Umowa o dzieło jest umową rezultatu, to znaczy, że wykonujący podejmuje się wykonania określonego w umowie zadania. Umowy te zazwyczaj obejmują proste do wykonania zlecenia. Sprawdź, kiedy może nastąpić wypowiedzenie z powodu nieosiągnięcia rezultatu?

19 marca 2018

Odstąpienie od kontraktu przed terminem - kiedy jest możliwe?

Czy mimo braku odpowiedniego zapisu przedsiębiorca może odstąpić od umowy o dzieło przed terminem? Jakie muszą być ku temu powody? Co może spowodować odstąpienie od kontraktu przed terminem? Co robić w przypadku wadliwego wykonania dzieła? Sprawdzamy!

12 września 2017

Nazwa umowy nie zawsze decyduje o jej rodzaju

Umowa o dzieło oraz umowa zlecenie mogą zostać potraktowane jak umowa o pracę. Pozwala to na wysnucie wniosku, że nazwa umowy nie zawsze decyduje o jej rodzaju. Sprawdź, jakie są cechy charakterystyczne umowy o dzieło i zlecenie!

29 sierpnia 2017

Na jaki czas może być zawarta umowa o dzieło?

Na jaki czas może być zawarta umowa o dzieło? Czy umowa o dzieło może zostać zawarta na czas nieograniczony?

9 czerwca 2017

Samozatrudnienie i cała o nim prawda!

Czy wiesz, jakie plusy i minusy niesie za sobą samozatrudnienie? Sprawdź, jakie pułapki czekają na osoby decydujące się na tą formę zatrudnienia. Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule!

23 grudnia 2016

Umowy freelancera - umowa o dzieło

Umowa o dzieło jest jedną z najczęściej zawieranych rodzajów umów cywilnoprawnych między freelancerem a zleceniodawcą. Jakie są elementy umowy o dzieło? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

18 września 2016

Umowa o dzieło - o czym pamiętać, zatrudniając na nią pracownika?

Umowa o dzieło jest często stosowaną formą zatrudnienia. Ale czy wiesz, kiedy umowa posiada cechy stosunku pracy? Przekonaj się, co mówią przepisy na temat umowy o dzieło oraz jakie uprawnienia ma jej wykonawca. Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

3 kwietnia 2016

Umowy cywilnoprawne - jakie czekają nas zmiany?

Zobacz, jakie zmiany niosą ze sobą nowe umowy cywilnoprawne!

10 grudnia 2014

Sposób na obniżenie dobrowolnej składki zdrowotnej

Chcesz płacić mniej? Przeczytaj!

25 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów