0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

16 wyników dla tematu: uslugi-budowlane

Artykuły:

Eksport usług a obowiązek rejestracji na potrzeby VAT-UE

Czy eksport usług remontowo-budowlanych na rzecz klienta zagranicznego z UE stanowi świadczenie wewnątrzwspólnotowe i wywołuje konieczność rejestracji do VAT i VAT UE? Dowiedz się, czy w związku z tym trzeba składać informacje podsumowującą VAT-UE!

27 lipca 2023

Usługi budowlane na ryczałcie ewidencjonowanym

Przedsiębiorcy mogą wybrać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jako formę opodatkowania swojej działalności. Ryczałt charakteryzuje się płatnością wyłącznie od przychodów, dlatego też często korzystają z niego podatnicy wykonujący usługi budowlane.

10 lipca 2023

Roboty budowlane - jaki dokument wyznacza datę powstania przychodu?

Przedsiębiorcy wykonujący roboty budowlane mają często problemy z prawidłowym ustaleniem daty powstania przychodu. Wynika to z faktu, że wykonanie usługi dokumentu nie tylko faktura, ale także protokół odbioru prac budowlanych.

25 maja 2023

Podwykonawca usług budowlanych - kim jest?

Przy jakich usługach i po spełnieniu jakich warunków przedsiębiorca może zostać zakwalifikowany jako podwykonawca usług budowlanych?

24 czerwca 2019

Odwrotne obciążenie w VAT a świadczenie usług budowlanych

Jaki zakres prac budowlanych obejmuję odwrotne obciążenie w VAT? Jaka jest definicja pojęcia podwykonawca, w świetle broszur Ministerstwa Finansów? Jak należy prowadzić dokumentację usług budowlanych w świetle odwrotnego obciążenie w VAT?

28 marca 2019

Usługi budowlane świadczone na rzecz osób fizycznych - obowiązek podatkowy VAT

Przedsiębiorca, który świadczy usługi budowlane, musi ustalić, kiedy powstaje obowiązek podatkowy w odniesieniu do wykonywanych przez niego usług. Dowiedz się, kiedy należy wykazać VAT w przypadku usług budowlanych świadczonych na rzecz osób prywatnych.

13 lutego 2019

Odwrotne obciążenie a brak statusu podatnika VAT

Jak rozliczyć odwrotne obciążenie, kiedy nabywca usługi jest podatnikiem wykreślonym z podatku od towarów i usług?

19 grudnia 2018

Usługi projektowe a odwrotne obciążenie

Usługi projektowe często podlegają czynnością wykonywanym podczas prac na obiektach budowlanych. Jednak czy usługi projektowe wykonywane podczas prac budowanych należy rozliczać w procedurze odwrotnego obciążenia? Wyjaśniamy w artykule!

19 października 2018

Udostępnianie pracowników budowlanych a odwrotne obciążenie

Często firmy w branży budowlanej z powodu małej ilości zleceń, chcąc utrzymać wykwalifikowanych specjalistów, decydują się na ich udostępnienie innym podmiotom. Czy udostępnianie pracowników budowlanych polega odwrotnemu obciążeniu? Sprawdź!

27 sierpnia 2018

Usługi budowlane - prawidłowe ujęcie wydatków w KPiR

Podatnicy świadczący usługi budowlane niejednokrotnie mają problem z prawidłowym ujęciem w księdze przychodów i rozchodów kosztów związanych z działalnością. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak właściwie zaewidencjonować wydatki z działalności budowlanej!

16 sierpnia 2017

Usługi budowlane a obowiązek podatkowy VAT

W zależności od tego, kto jest nabywcą usług budowlanych i budowlano-montażowych istnieją dwa odrębne terminy powstania obowiązku. Kiedy usługi budowlane powinny zostać wykazane na gruncie VAT w związku z procedurą odwrotnego obciążenia? Sprawdź!

3 lipca 2017

Usługi budowlane i budowlano-montażowe w 2017 roku

Przedsiębiorco czy świadczysz usługi budowlane lub budowlano-montażowe? Czy wiesz, kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przypadku świadczenia usług budowlanych? Sprawdź, odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule!

20 marca 2017

Obowiązek podatkowy w VAT - usługi budowlane i transportowe

Prowadzisz działalność z zakresu usług budowlanych lub transportowych? Czy wiesz, kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT w przypadku świadczenia usług z tego zakresu? A kiedy należy wystawić fakturę z odwrotnym obciążeniem?Dowiedz się czytając artykuł!

13 marca 2017

Obniżona stawka VAT w przypadku niektórych usług budowlanych

Czy można skorzystać z obniżonej stawki podatku VAT w sytuacji remontu biura w domu jednorodzinnym?

11 grudnia 2014

Usługi budowlane - data powstania przychodu

Moment powstania przychodu w podatku dochodowym w usługach budowlanych - sprawdź!

19 listopada 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów