0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

29 wyników dla tematu: wynagrodzenie-chorobowe

Artykuły:

Minimalne wynagrodzenie a wysokość świadczeń chorobowych w 2024 r.

Od wysokości kwoty wynagrodzenia zależy wysokość świadczeń chorobowych czyli wynagrodzenia chorobowego lub zasiłków. Natomiast płaca minimalna w 2024 r. zmieni się dwukrotnie. Sprawdź jaka będzie podstawa tych świadczeń przy wynagrodzeniu minimalnym!

20 września 2023

Zasiłek chorobowy - Kompendium

Zasiłek chorobowy jest wypłacany w przypadku choroby. Jak wyliczyć podstawę wymiaru wynagrodzenia? Pobierz darmowy ebook i sprawdź!

14 sierpnia 2023

Podstawa zasiłku po podwyżce - omówienie na przykładach

Prawidłowe ustalenie podstawy zasiłku chorobowego jest ściśle określone przepisami ustawy zasiłkowej. Jednak ile wynosi podstawa zasiłku po podwyżce? Czy każda podwyżka powinna być uwzględniona? Sprawdź w naszym artykule i dowiedz się więcej!

7 sierpnia 2023

Wynagrodzenie chorobowe a składki ZUS

Od wynagrodzenia chorobowego nalicza się składkę na ubezpieczenie zdrowotne, zaś nie ujmuje się już składek społecznych. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się, jak obliczane jest wynagrodzenie chorobowe a składki ZUS i jakie występują różnice!

2 sierpnia 2023

Jak wyliczać wynagrodzenie chorobowe w 2023 r.?

Każdemu pracownikowi za okres niezdolności do pracy przysługuje wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek chorobowy. Przez jaki okres i według jakich zasad wyliczane jest wynagrodzenie za czas choroby? Przeczytaj artykuł i przekonaj się jak wygląda ta kwestia!

7 czerwca 2023

Podstawa wynagrodzenia chorobowego po zmianie etatu

Jak ustalana jest podstawa wynagrodzenia chorobowego po zmianie etatu? Przeczytaj artykuł i sprawdź jak się zmienia!

8 maja 2023

Jak obliczać wynagrodzenie chorobowe po długiej nieobecności w pracy

Wynagrodzenie chorobowe po długiej nieobecności w pracy ustalane jest według ściśle określonych przepisów w zależności od rodzaju nieobecności. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak prawidłowo ustalić wynagrodzenie chorobowe po długiej przerwie.

2 maja 2023

Składki za okres chorobowy - problemy z rozliczeniem

Pracownicy przebywający na zwolnieniu lekarskim często nie dostarczają na czas zwolnień lekarskich co skutkuje przesunięciem wypłaty świadczeń chorobowych. Z pomocą przychodzą zwolnienia elektroniczne. Sprawdź, jak wylicza się składki za okres chorobowy!

27 marca 2023

Wynagrodzenie za czas choroby - najważniejsze informacje

W jakiej wysokości pracownik otrzyma wynagrodzenie za czas choroby? Kto w tym czasie wypłaca pracownikowi wynagrodzenie? Kto nie ma prawa do wynagrodzenia chorobowego? Dowiedz się więcej o naliczaniu wynagrodzeń czytając nasz artykuł! Sprawdź to!

3 marca 2023

Okres wyczekiwania na prawo do zasiłku chorobowego

Prawo do zasiłku chorobowego mają wszyscy, którzy podlegają ubezpieczeniu chorobowemu. To czy tytuł do ubezpieczenia chorobowego jest dla nich obowiązkowy, czy dobrowolny, ma wpływ na tak zwany okres wyczekiwania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

15 lutego 2023

Wynagrodzenie chorobowe, gdy zwolnienie lekarskie przypada na weekend

Jak prawidłowo ustalić wynagrodzenie chorobowe? Czy w przypadku gdy miała miejsce przerwa w korzystaniu ze zwolnienia lekarskiego, ponieważ przypadło ono na weekend należy pracownikowi wypłacić wynagrodzenie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

14 lutego 2023

Świadczenia chorobowe wypłacane na przełomie roku - co musisz wiedzieć?

Pracownik ma prawo do świadczeń z ubezpieczenia chorobowego, w razie orzeczonej niezdolności do pracy spowodowanej chorobą. Jak świadczenia chorobowe wypłacane na przełomie roku wpływają na prawo do zasiłku? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź!

12 grudnia 2022

Kiedy podstawa wymiaru zasiłku ubezpieczonego powinna być podniesiona?

Wskutek corocznego podwyższenia minimalnego wynagrodzenia zmienia się również minimalna podstawa wymiaru zasiłku. Sprawdź kiedy istnieje obowiązek podwyższenia podstawy wymiaru zasiłku ubezpieczonego do podstawy minimalnej obowiązującej w 2023 roku!

20 października 2022

Ile wynosi wynagrodzenie chorobowe po urlopie wychowawczym?

W jaki sposób należy obliczyć świadczeń za czas choroby bezpośrednio po urlopach związanych z macierzyństwem? Jaki okres należy uwzględnić przy wyliczaniu podstawy? Przeczytaj i dowiedz się, jak ustalić wynagrodzenie chorobowe po urlopie wychowawczym!

26 września 2022

Wyrównanie wynagrodzenia chorobowego i zasiłku – kiedy się stosuje?

Czy pracownik ma prawo do wyrównania wynagrodzenia i zasiłku chorobowego w związku z błędnej w wypłaty? Jak wyliczyć wyrównanie takiego wynagrodzenia? Przeczytaj i sprawdź kiedy występuje wyrównanie wynagrodzenia chorobowego i zasiłku?

22 września 2022

Wynagrodzenie chorobowe a dwie umowy o prace z tym samym pracodawcą

Za czas choroby pracownik ma prawo do wynagrodzenia lub zasiłku chorobowego. Co w sytuacji, kiedy pracownik posiada dwie równoległe umowy o prace z tym samym pracodawca? Jak ustalić wynagrodzenie chorobowe? Przeczytaj i poznaj odpowiedź!

12 lipca 2022

Jak liczyć wynagrodzenie chorobowe pracownika?

Wynagrodzenie chorobowe wypłaca pracodawca przez okres wskazany w Kodeksie pracy. Wynagrodzenie chorobowe z reguły wynosi 80%. Są również przypadki kiedy wynagrodzenie wynosi 100%. Kiedy? Przeczytaj i sprawdź!

20 maja 2022

Kiedy powinien zostać wypłacony zasiłek chorobowy?

Czym jest okres wyczekiwania i ile on trwa? Komu przysługuje zasiłek chorobowy po ustaniu ubezpieczenia? jakie jest okres wypłaty zasiłku chorobowego? Jaka jest wysokość zasiłku chorobowego? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w artykule!

13 maja 2022

Czy dodatek za pracę w warunkach szkodliwych wlicza się do podstaw chorobowego, urlopu i przy ustalaniu ekwiwalentu za urlop?

W niektórych pracach pracownicy są narażeni na wiele czynników wpływających negatywnie na ich zdrowie. Dodatek za pracę w warunkach szkodliwych ma zrekompensować pracę w trudnych okolicznościach. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

15 lutego 2022

Pobyt w szpitalu - świadczenia chorobowe

Osoba, która podlega ubezpieczeniu chorobowemu ma prawo do otrzymania świadczeń chorobowych za pobyt w szpitalu. Ile wynosi zasiłek chorobowy za czas przebyty w szpitalu? Kto ma prawo do otrzymania wspomnianych świadczeń? Przeczytaj o tym w artykule!

30 września 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów