0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: zawiesic-dzialalnosc-gospodarcza

Artykuły:

Zawieszenie działalności gospodarczej a koszty leasingu

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak rozliczyć zawieszenie działalności gospodarczej a koszty leasingu poniesione w jego trakcie? Czy ujęcie takich kosztów jest możliwe? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie koszty można ująć w trakcie zawieszenia!

9 marca 2021

Zawieszenie działalności gospodarczej

Według ustawy o swobodzie działalności gospodarczej przedsiębiorca ma prawo zawiesić wykonywaną działalność gospodarczą. W jaki sposób należy tego dokonać? O czym należy wówczas pamiętać? Sprawdź, zawieszenie działalności gospodarczej!

6 marca 2020

Zawieszenie spółki prawa handlowego - konsekwencje

Zawieszenie spółki prawa handlowego może nastąpić pod warunkiem, że spółka nie zatrudnia pracowników (dotyczy osób zatrudnionych na umowę o pracę). Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej, na temat zawieszenia spółki prawa handlowego!

17 maja 2019

Przyjęcie zaliczki podczas zawieszenia działalności

Podczas zawieszenia działalności przedsiębiorca nie może prowadzić firmy. Możliwe jest jedynie wykonywanie niezbędnych czynności związanych z zabezpieczeniem źródła przychodów. Czy przyjęcie zaliczki podczas zawieszenia działalności jest dopuszczalne?

28 maja 2018

Zawieszenie działalności gospodarczej a VAT UE

Zawieszenie działalności gospodarczej możliwe jest w sytuacji gdy przedsiębiorca nie zatrudnia pracowników. Czy wiesz, jakie czynności mogą być przez przedsiębiorcę wykonywane a jakie nie? Sprawdź, odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w artykule!

7 stycznia 2018

Zawieszenie działalności a ulga z tytułu nabycia kasy

Przedsiębiorco skorzystałeś z ulgi na zakup kasy a teraz planujesz zawiesić działalność? Sprawdź, czy zawieszenie działalności uprawnia do skorzystania z ulgi. Przeczytaj nasz artykuł gdzie znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie!

5 października 2016

Zawieszenie jednoosobowej działalności gospodarczej

Jakie obowiązki są związane z zawieszeniem działalności gospodarczej

18 września 2016

Zawieszenie prowadzenia działalności gospodarczej

Kiedy może nastąpić zawieszenie prowadzenia działalności gospodarczej oraz jakie związane są z tym formalności? Jakie składki należy opłacać oraz gdzie zgłosić ten fakt? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

27 lutego 2015

Odwieszenie działalności gospodarczej a zmiana formy opodatkowania

Wielu podatników decydujących się na zawieszenie działalności po jej odwieszeniu zastanawia się czy możliwa jest zmiana formy opodatkowania. Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się czy zmiana formy opodatkowania w takiej sytuacji jest możliwa!

1 października 2013

Czy należy składać kolejny wniosek CEIDG-1, aby przedłużyć okres zawieszenia działalności?

Jak przedłużyć zawieszenie działalności gospodarczej?

21 sierpnia 2013

Sprzedaż środka trwałego w zawieszonej działalności gospodarczej

Przedsiębiorca ma możliwość zawieszenia prowadzonej działalności na okres maksymalnie 24 miesięcy.

24 czerwca 2013

Zawieszenie i wznowienie działalności

Dla przedsiębiorców będących w trudnej sytuacji finansowej przewidziano możliwość zawieszenia działalności gospodarczej na okres od 1 do 24 miesięcy, pod warunkiem, iż nie zatrudniają oni pracowników.

14 marca 2013

Zawieszenie i wznowienie działalności gospodarczej

W sytuacji gdy firma nie przynosi zysków jest możliwość zawieszenia jej działalności. Jedynym warunkiem jest, aby przedsiębiorca nie zatrudniał żadnych pracowników.

14 marca 2013

Uproszczenia przy zawieszeniu działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który chce zawiesić działalność gospodarczą, będzie zwolniony z następujących obowiązków dokumentacyjnych i sprawozdawczych:

14 marca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów