0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Brak wydrukowanego raportu dobowego - co zrobić?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Sprzedaż zarejestrowaną na kasie fiskalnej ujmuję w KPiR za pomocą raportów dobowych. Wystawiłam paragon fiskalny dnia 31 marca 2022 roku, jednak nie wykonałam raportu dobowego. Co w takim przypadku powinnam zrobić? W jaki sposób zewidencjonować sprzedaż mimo, że wystąpił brak wydrukowanego raportu dobowego?

Alicja, Widów

 

Raport dobowy jak sama nazwa wskazuje powinien być wykonywany codziennie, jednak w przypadku braku sprzedaży w danym dniu takiego raport drukować nie trzeba. Przepisy stanowią, że raport dobowy powinien zostać wydrukowany po zakończeniu sprzedaży w danym dniu, jednak nie później niż przed rozpoczęciem sprzedaży w dniu następnym, jak wynika z § 6 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących.

Jak zaksięgować "spóźniony" raport dobowy?

Jeśli w następnym dniu po tym, w którym nie wykonano raportu dobowego, nie było jeszcze sprzedaży, należy wykonać raport dobowy. Po zakończeniu dnia - jeśli wystąpiła sprzedaż - należy wykonać kolejny raport dobowy. W tej sytuacji będą dwa raporty dobowe z tą samą datą, ale z innym numerem.

“Spóźniony” raport dobowy należy uwzględnić w rozliczeniu za marzec, mimo kwietniowej daty jego wydruku. Fakt, że raport dobowy będzie miał datę z innego dnia, nie ma znaczenia. Istotne jest natomiast, aby obrót z tej sprzedaży uwzględniony został w ewidencji sprzedaży za okres rozliczeniowy, w którym miała miejsce faktyczna sprzedaż (tj. powstał od niej obowiązek podatkowy w VAT).

Księgowanie przychodów z kasy fiskalnej w systemie wFirma.pl

Aby zaksięgować w systemie wFirma.pl raport fiskalny z właściwym symbolem transakcji należy przejść do zakładki PRZYCHODY » INNE PRZYCHODY » DODAJ INNY PRZYCHÓD » SPRZEDAŻ. W polu NABYWCA należy zaznaczyć opcję BRAK KONTRAHENTA, natomiast jako numer dowodu można wskazać np. ŁRO 1/MM/RRRR. Dane dotyczące wartości trzeba spisać z raportu fiskalnego. Następnie, aby ustawić właściwy symbol, należy przejść do zakładki ZAAWANSOWANE i w polu RODZAJ SPRZEDAŻY JPK V7 wybrać opcję RO.

Brak wydrukowanego raportu dobowegoPo zapisaniu, zaksięgowany raport kasowy, zostanie ujęty w części ewidencyjnej pliku JPK z oznaczeniem RO.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów