Poradnik Przedsiębiorcy

Czym kusi leasing online?

Czym kusi leasing online?

Przedsiębiorcy, którzy cenią wygodę, czas i ograniczenie formalności do minimum powinni zainteresować się ofertą, z jaką wychodzi coraz więcej firm leasingowych oraz banków - leasingiem online. Jest to przystępna forma finansowania firmowych zakupów.

Z myślą o wygodzie klientów oraz w celu poprawy konkurencyjności na rynku, coraz więcej instytucji świadczących usługi leasingowe, w tym także sklepów internetowych, wprowadza możliwość sfinansowania zakupów online. Umowa leasingu zawarta przez Internet niczym nie różni się od standardowej umowy podpisanej w placówce instytucji świadczącej tego rodzaju usługi. Różnica dotyczy samej procedury wnioskowania o leasing i przyznawania produktu.

W leasingu online nie ma potrzeby wychodzenia z domu czy też biura. Nie trzeba też tracić czasu na dostarczanie niezbędnych dokumentów. Wszelkie formalności można zrealizować przez Internet.  Wszystko to sprawia, iż leasing online to wygodny i szybki sposób finansowania firmowych zakupów.

Zalety leasingu online:

  • maksymalnie uproszczone procedury - wniosek leasingowy wypełniany jest przez Internet przez samego przedsiębiorcę, a umowa dostarczana jest do niego za pośrednictwem poczty,
  • załatwienie wszystkiego bez wychodzenia z domu - to duża oszczędność czasu, nie trzeba przekładać spotkań i odrywać się od bieżących spraw,
  • szybka decyzja leasingowa,
  • ekspresowa dostawa sprzętu,
  • korzystne warunki finansowe.

Dlaczego warto skorzystać z ofert firm świadczących usługi leasingowe?

Leasing to wygodne rozwiązanie zarówno dla startujących, jak i doświadczonych firm. Umożliwia on łatwy i szybki dostęp do nowoczesnych technologii. Ponadto pozwala na czerpanie natychmiastowych korzyści z produktu, bez angażowania własnych środków finansowych, dzięki czemu można je przeznaczyć na bieżącą działalność firmy.

Leasing to również rozwiązanie zwiększające płynność finansową środków finansowych firmy. Ponadto przedsiębiorca decydujący się na takie rozwiązanie może korzystać z różnego rodzaju korzyści podatkowych, takich jak zaliczanie rat leasingowych do kosztów uzyskania przychodu, co pozwala obniżyć podstawę opodatkowania.