0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Inwałd Park - dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Rodzice podczas weekendów mają nie lada wyzwanie - jeśli chcą wyruszyć na wycieczkę ze swoimi dziećmi, muszą znaleźć miejsce, które zaciekawi najmłodszych, co nie zawsze jest łatwe, a dodatkowo wybrać coś, co będzie ciekawe także dla nich - w końcu my także chcemy wypocząć i cieszyć się wolnym czasem. Na wycieczkowej mapie warto więc zaznaczyć Inwałd Park. Co oferuje nam to miejsce? Gdzie jest zlokalizowane? Odpowiadamy w niniejszym artykule!

Czym jest Inwałd Park?

Inwałd Park jest to zespół 4 niesamowicie ciekawych parków tematycznych, które są bogate w atrakcje. Na jego terenie znajdziemy Park Miniatur, Dinolandię, Warownię Inwałd i Ogród Jana Pawła II. Właściwie każdy znajdzie tutaj coś, co go zainteresuje. Poza tym bilet do tego miejsca jest ważny przez dwa następujące po sobie dni, można więc dokładnie, w dowolny sposób poznać te miejsca i wracać do swoich ulubionych części.

Dodatkowo na terenie Inwałd Parku odbywają się również różnego rodzaju wydarzenia, warto więc przed przyjazdem sprawdzić aktualności na ich stronie internetowej.

Gdzie znajduje się Inwałd Park?

Inwałd Park znajduje się przy ulicy Wadowickiej 169 w Inwałdzie - wsi położonej w województwie małopolskim. Leży ona przy drodze krajowej numer 52, na trasie między Krakowem a Cieszynem.

Inwałd Park - części

Wspominaliśmy już, że na Inwałd Park składają się cztery parki. Warto przyjrzeć się im nieco bliżej.

Park Miniatur

Choć wszystkie części Inwałd Parku są na swój sposób ciekawe, z pewnością jedną z ciekawszych atrakcji jest Park Miniatur Świat Marzeń. W tym miejscu możemy w niedługim czasie zwiedzić wszystkie najważniejsze zabytki świata. Czy to nie wspaniałe, że w jednym miejscu znaleźć można w pigułce atrakcje z różnych państw - nie tylko Polski, lecz także na przykład Chin, Francji czy Włoch, a to oczywiście tylko niewielki wycinek całości?

Co warto dodać, niemal wszystkie miniatury są wykonane w skali 1:15, jednak kompleks wiedeński, czyli Plac św. Marka, Bazylika św. Marka i Dzwonnica św. Marka zostały wykonane w skali 1:10.

Miniatury słynnych zabytków to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie czekają nas w Parku Miniatur. Dodatkowo znajdują się tam jeszcze m.in.:

  • zielony labirynt (na powierzchni 2000 m2), w którym łatwo się zgubić, jeśli więc ktoś zdecyduje się szukać wyjścia, na pewno nie będzie się nudził. Dodatkowo nad labiryntem znajduje się pomost widokowy, z którego można obserwować osoby, które chodzą po labiryncie.

  • kino 5D - dzięki efektom, takim jak ruch foteli, spadające na nas krople, wiatr itp., możemy poczuć się tak, jakbyśmy naprawdę znaleźli się w głębi ziemi i oglądali wnętrze kopalni. To niesamowite wrażenia nie tylko dla dzieci, lecz także dla ludzi w każdym wieku!

  • Dzika Rzeka - jeśli zdecydujemy się na dodatkowo płatną atrakcję (12 złotych), możemy wybrać się na spływ bezpiecznymi pontonami, które sprawiają, że poczujemy się jak na dzikiej, rwącej rzece.

Dinolandia

Kolejną atrakcją jest Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia. To świetne miejsce dla wszystkich zainteresowanych światem dinozaurów. Możemy się poczuć tak, jakbyśmy naprawdę przenieśli się w czasie lub przynajmniej na plan filmu. Ekspozycja jest naprawdę imponująca, warto więc poświęcić czas, by poznać ją bliżej.

Tak jak w przypadku Parku Miniatur, tak i w Dinolandii znajdziemy także dodatkowe atrakcje, m.in.:

  • Jaskinia Tajemnic jest uznawana za miejsce dla odważnych dzieci. Muszą one przemierzać korytarze, by dotrzeć do groty, w której znajduje się stwór.

  • Mobile Laser Trap to gra dla spryciarzy. Jest to miejsce, na którego ścianach znajduje się 18 laserów. Zadaniem śmiałków jest przejście labiryntu jak najszybciej - jeśli dotkniemy wiązek laserowych zbyt wiele razy, odpadamy z gry!

  • Most nad DinoRiver - jeśli ktoś lubi wysokość, może przejść przez rozpięty na linach most. Także tam może zaskoczyć nas niespodziewanie dinozaur!

Ogród Jana Pawła II

Kolejne miejsce, którym może się poszczycić Inwałd Park? To Ogród Jana Pawła II. Znajduje się on blisko Wadowic, Krakowa czy Kalwarii Zebrzydowskiej - miejsc, których są silnie związane z Papieżem Polakiem. Park ten jest z pewnością niezwykły. Na 3 hektarach znajdują się bowiem rośliny dobrane w taki sposób, by tworzyły wspólnie obraz Jana Pawła II. Niezwykła precyzja była potrzebna, by stworzyć takie arcydzieło.

Dodatkowe atrakcje tego miejsca, to między innymi:

  • Wystawa fotograficzna, na której upamiętnione są ważne wydarzenia w życiu Karola Wojtyły. Jest więc to miejsce, w którym nie tylko możemy pospacerować i odpocząć, lecz także poszerzyć swoją wiedzę.

  • Angelus Domini (Anioł Pański) to jedna z rzeźb, która jest fragmentem cyklu „Via Sancta”. Cykl ten przedstawia Jana Pawła II w ważnych wydarzeniach z jego życia.

Warownia Inwałd

Ostatnią częścią Parku jest Warownia Inwałd, czyli gród średniowieczny, który znajduje się na terenie o powierzchni 2500 m2. Każdy, kto się tam znajdzie, poczuje się tak, jakby właśnie przeniósł się do XV wieku naszej ery.

Na miejsce wyjęte ze średniowiecza składa się warownia, zbrojownia, Park Ruchomych Smoków, a nawet sala tortur. Z pewnością będzie to niezwykle ciekawe doświadczenie!

Jak w przypadku pozostałych części parku, także tutaj znajdują się dodatkowe atrakcje, między innymi:

  • Luneta na szczycie Baszty - na terenie Warowni znajduje się Baszta, z której rozciąga się przepiękny widok. Dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć go lepiej, przydatna będzie zainstalowana tam luneta, dzięki czemu zobaczymy wszystko w najdrobniejszych szczegółach.

  • Sala Tortur - w tym miejscu możesz dowiedzieć się, w jaki sposób w dawnych czasach torturowano przesłuchiwane osoby. Uwaga! Tylko dla osób o mocnych nerwach!

  • Paintball Laserowy to atrakcja, która odbywa się w podziemiach Warowni. Jeśli chcemy zagrać, musimy ponieść dodatkową opłatę w wysokości 8 złotych za 15 minut gry. W specjalnych kamizelkach strzelamy do rywali wiązkami laserowymi.

Dodatkowe informacje

- koszt biletu : normalny bilet do kosztuje 75 złotych, ulgowy z kolei to koszt 65 złotych, bilet rodzinny dla dwóch dorosłych i dwójki dzieci - 260 złotych. Jeśli dziecko mierzy mniej niż 90 centymetrów za wejście płaci złotówkę. Tę samą cenę płaci się również za bilet urodzinowy i bilet dla osoby poruszającej się na wózku. Na terenie Inwałd Parku można także nocować, wówczas bilet kosztuje 191 złotych od osoby.

Warto również mieć na uwadze, że jeśli warunki atmosferyczne są niesprzyjające, pewne atrakcje są nieczynne, na teren parku nie można wprowadzać zwierząt, a w okresie spacerowym zamknięte są atrakcje lunaparkowe. Parking i toalety na tym terenie są bezpłatne.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów