0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Konto Przedsiębiorcy – połączenie CEIDG z Biznes.gov.pl już niedługo!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Planowane jest pełne połączenie portalu CEIDG z portalem dla przedsiębiorców Biznes.gov.pl i oparcie wykonywania wniosków w CEDIG-1 na Koncie Przedsiębiorcy. Za jego pośrednictwem można załatwiać różne sprawy urzędowe. W przyszłości obecnie używana strona CEIDG ma przestać funkcjonować.

Konto przedsiębiorcy – czym jest i co oferuje?

W II kwartale 2021 roku ma nastąpić integracja usług oferowanych dla przedsiębiorców. Portal Biznes.gov.pl ma połączyć się z CEIDG i dzięki temu umożliwić sprawniejsze załatwianie spraw urzędowych. Na portalu Biznes.gov.pl jest już dostępne Konto Przedsiębiorcy – kompleksowe miejsce do załatwiania spraw dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.

Konto Przedsiębiorcy służy głównie do sprawdzania statusu, powiadomień czy też historii załatwianych spraw urzędowych, także tych dotyczących rejestru CEIDG. Umożliwia ponowne użycie danych, które zostały wprowadzone już wcześniej. W ten sposób realizacja usług staje się łatwiejsza, a to ma przyczynić się do skrócenia czasu załatwiania spraw urzędowych. Oprócz tego zwraca się uwagę na intuicyjność, prostotę, ale przy tym zachowanie wysokiej jakości oferowanych e-usług CEIDG. Pod kątem dostępności uwzględniono osoby używające urządzeń mobilnych.

Od października 2020 roku z usług CEIDG – takich jak m.in. założenie działalności, jej zmianę lub zawieszenie – można korzystać nie tylko w serwisie CEIDG, lecz także za pomocą portalu Biznes.gov.pl.

Pod koniec II kwartału 2021 roku osobno funkcjonujący serwis CEIDG przestanie działać. W związku z tym wszelkie czynności dotyczące wniosków składanych na tej stronie do teraz będą odbywać się jedynie poprzez Biznes.gov.pl. Z tego powodu wprowadzi się również nowe – papierowe oraz internetowe – formularze wniosków.

W późniejszym czasie planuje się, że na portalu Biznes.gov.pl udostępnione będą jeszcze inne funkcje, m.in. możliwość wyszukiwania firm, które są zarejestrowane w CEIDG i KRS oraz e-Doręczenia dla przedsiębiorców – w październiku tego roku, a pod koniec 2021 – „Pulpit przedsiębiorcy”.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów